fbpx

Centralne nabożeństwo internetowe

Wydrukuj Email

W tym niezwykłym czasie jakim jest narodowa kwarantanna Kościół Chrześcijan Baptystów nie tylko przyłącza się do akcji #zostańwdomu (oczywiście decyzję o takiej czy innej formie prowadzenia życia wspólnotowego podejmują odpowiedzialnie Rady Zboru), ale chce stworzyć warunki do cotygodniowego karmienia się rozważaniami Bożego Słowa. Na Kościół Baptystów składa się ponad 100 wspólnot (zborów i placówek) w całej Polsce i część z nich rozpoczęła lub kontynuuje transmisję nabożeństw online. Te wspólnoty mogły płynnie przejść w tryb "spotkań internetowych".

Wiemy, że nie wszystkie zgromadzenia mają możliwość transmisji nabożeństw przez internet i chcemy wyjść naprzeciw potrzebie wspólnotowości i dlatego podjęta została decyzja o organizacji Centralnego nabożeństwa internetowego Kościoła Chrześcijan Baptystów. Gospodarzem nabożeństwa będzie I Zbór w Warszawie, a transmisja będzie prowadzona na profilu Zboru na FB oraz na jego kanale YouTube.

Uwaga!

  1. Centralne nabożeństwo internetowe NIE jest konkurencją dla nabożeństw zborów, które prowadzą lub będą prowadzić transmisję online. To rozwiązanie dla tych wspólnot, które takich transmisji nie prowadzą.
  2. Lista zborów, które potwierdziły prowadzenie transmisji jest dostępna tutaj i jest ciągle aktualizowana.

 

Szczegóły:
Centralne nabożeństwo internetowe będzie transmitowane w niedzielę od godz. 10:00
Zachęcamy, żeby połączyć się tuż przed godziną 10:00.
Transmisja będzie prowadzona równolegle:
- na profilu Facebook (można kliknąć poniższy link, żeby otworzyć go w nowym oknie lub skopiować go do przeglądarki)
https://www.facebook.com/KosciolChrzecijanBaptystowWarszawa
- na kanale YouTube (można kliknąć poniższy link, żeby otworzyć go w nowym oknie lub skopiować go do przeglądarki)
https://www.youtube.com/channel/UCwYFVoONbOXLxxHjUXGvA9g

W razie pytań technicznych zachęcamy do wcześniejszego (tj. przed niedzielą) ich zadania zespołowi I Zboru.

 

Rozpoczęła się także codzienna modlitwa transmitowana z Wejherowa o 6:45, którą prezbiter Krzysztof Osiecki zamierza prowadzić do końca epidemii. Więcej o tej inicjatywie można przeczytać tutaj.