fbpx
Konferencja Aliansu Ewangelicznego, Święto Niepodległości i odwiedziny zboru ukraińskiego w Warszawie

Konferencja Aliansu Ewangelicznego, Święto Niepodległości i odwiedziny zboru ukraińskiego w Warszawie

Wydrukuj Email

 

▶ Konferencja Aliansu Ewangelicznego
W środę, 8 listopada, odbyła się konferencja organizowana przez Alians Ewangeliczny w RP w temacie: Problemy wypalenia liderów. To ważne wydarzenie! Dobra okazja do spotkania pastorów, misjonarzy, liderów różnych służb w kościołach i omówienia tej ważnej (często nie poruszanej) kwestii wypalenia, zmęczenia, depresji, samotności, czy też zniechęcenia w służbie. Presja, stres i ogromne oczekiwania mogą nas przytłoczyć.

W czasie konferencji mogliśmy wysłuchać cennych wskazówek z ust doświadczonych pastorów, psychologa, psychiatry dotyczących radzenia sobie z tymi problemami. Wspólnie stworzyliśmy przestrzeń, w której otwarcie i szczerze dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami, wsparciem i zachętą-nadzieją. Sam wiele skorzystałem. Dziękuję Bogu za to wydarzenie i za każdego uczestnika. Niech nas wszystkich Pan Bóg posila i prowadzi wytrwale w tej służbie, do której zostaliśmy powołani. Dziękuję organizatorom – Aliansowi Ewangelicznemu, wykładowcom i wszystkim, którzy się do realizacji tego wydarzenia przyczynili.

▶ 11. listopada - Święto Niepodległości
Po raz kolejny - na zaproszenie Prezydenta RP - miałem przywilej reprezentowania naszego Kościoła na centralnych obchodach narodowego Dnia Niepodległości. Na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, z udziałem najwyższych władz państwowych, odbyły się obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziękuję Bogu na nasz kraj, za wolność i niepodległość, którą, jako obywatele się cieszymy. Pozostaję w modlitwie o błogosławieństwo dla jego mieszkańców. Niech wielu ludzi oprócz tego ważnego wymiaru politycznego i narodowego, doświadczy również wolności w wymiarze duchowym, którą jako dar od Boga otrzymaliśmy (niezależnie od narodowości!) w Chrystusie – Zbawicielu świata.

▶ Odwiedziny Zboru Ukraińskiego w Warszawie
Wczoraj, 12 listopada, uczestniczyłem w porannym nabożeństwie Ukraińskiego Zboru Kościoła Chrześcijan Baptystów w Warszawie przy ul. Grzybowskiej 32 Modliliśmy się o nasze kraje, dziękowaliśmy za naszą niepodległość tutaj w Polsce, prosiliśmy Boga o pokój w Ukrainie i o wolność na Białorusi. Miałem możliwość wygłosić kazanie w oparciu o tekst z 2 Listu do Tymoteusza 1, 1-7: Bądź chrześcijaninem, który czerpie swoją siłę z Boga. Potrzebujemy żyć i służyć Chrystusowi w oparciu o to, co On przez swojego Ducha nam darował, a darował nam ducha mocy, miłości i trzeźwego myślenia. Ap. Paweł i Tymoteusz tak właśnie służyli. Ich siła pochodziła od ich Zbawiciela. My, kościół XXI wieku, chcemy korzystać z tych samych zasobów. Niech Bóg prowadzi nas w posłuszeństwie Chrystusowi w mocy Ducha Świętego.

- prezb. Marek Głodek

 

Zdjęcia pod tym linkiem.