fbpx
Światowy Dzień Modlitwy Kobiet 2023

Światowy Dzień Modlitwy Kobiet 2023

Wydrukuj Email

Drogie Siostry,

Tematem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Modlitwy Kobiet jest „tchnienie życia”, czyli życiodajna moc Ewangelii, którą mamy nieść do ginącego świata. To Bóg jako pierwszy tchnął w nas nowe życie przez swojego Ducha i oczekuje, że to samo tchnienie nieba będziemy nieść dalej do innych.

Sposobów okazywania miłości Chrystusowej jest wiele. Należy do nich również modlitwa i dobroczynność. Dlatego z serca zapraszamy Was do uczestniczenia w niezwykłym święcie, jakim jest Światowy Dzień Modlitwy Kobiet Baptystek organizowany nieprzerwanie od ponad 75 lat. Jest to wspaniały przywilej dany nam od Stwórcy, gdzie jako globalna wspólnota baptystek stajemy ramię w ramię, w jednym Duchu, solidarnie i modlimy się o siostry, które stawiają czoła cierpieniu, niesprawiedliwości, a często też biedzie i przemocy. Ponadto Dzień Modlitwy daje nam możliwość hojnego dawania środków finansowych na wsparcie projektów poprawiających jakość życia kobiet i dzieci w różnych zakątkach świata. Te dary finansowe zapewniają praktyczną pomoc i są dowodem naszej troski o potrzeby bliźniego. Boże daj nam doświadczać i oglądać historie kobiet, których życie dzięki modlitwie i dzięki naszej ofiarności zostało przemienione.

Zorganizuj Dzień Modlitwy w swoim kościele

Zachęcamy do zorganizowania w Waszych wspólnotach Dnia Modlitwy korzystając z Biuletynu ŚDMK, który dostępny jest do pobrania (TUTAJ). Ofiara z tego dnia wspomaga projekty Unii Kontynentalnych przedstawione w Biuletynie. Od wysokości zebranych środków zależy, ile projektów będzie można przeprowadzić w danym roku. Zebrane środki należy przesłać na nr konta bankowego w ING Bank Śląski:

Kościół Chrześcijan Baptystów w RP 55 1050 1054 1000 0023 1749 6954 dopisek: Służba Kobiet, ofiara ŚDMK, nazwa zboru