fbpx
Pierwsze spotkanie nowego Prezydium Rady Kościoła

Pierwsze spotkanie nowego Prezydium Rady Kościoła

Wydrukuj Email

W czwartek, 24 czerwca, po raz pierwszy spotkało się Prezydium Rady Kościoła.

Prezbiter Marek Głodek podsumował pierwsze posiedzenie Prezydium:

Prezydium Rady Kościoła podejmuje decyzje bieżące w ramach kompetencji wynikających z Prawa Wewnętrznego KChB oraz przygotowuje propozycje obrad całej Rady Kościoła.

W Prezydium współpracuję z prezb. Marcinem Górnickim, Wiceprzewodniczącym Rady Kościoła oraz prezb. Henrykiem Skrzypkowskim i prezb. Mateuszem Wicharym, członkami Prezydium Rady Kościoła.

Na pierwszym posiedzeniu wstępnie podsumowaliśmy z braćmi Krajową Konferencję Kościoła. Wnioski wyciągniemy wspólnie jesienią, na kolejnym posiedzeniu całej Rady Kościoła. Planowaliśmy też założenia dla tegorocznej Konferencji Kaznodziejskiej pod hasłem "Patrząc na mapę". Hasło rozwiniemy po wakacjach.

Prezydium dokonało przeglądu kluczowych obszarów działalności Kościoła i jego agend, jako swoistego bilansu otwarcia dla kadencji 2021-2025.

Omówiliśmy bieżącą działalność WBST oraz plany jego rozwoju. Wraz z rektorem WBST, prezb. dr. Włodzimierzem Tasakiem podsumowaliśmy rok akademicki 2020-2021.

Przyjrzeliśmy się stanowi edukacji dzieci i młodzieży, w czym pomogło wtorkowe spotkanie z bratem Michałem Stępniem, Przewodniczącym Służby Katechetycznej KChB.

Edukację wśród dorosłych naświetliliśmy dyskutując nad dwoma kluczowymi dla Kościoła projektami w tej dziedzinie czyli Centrum Edukacji Liderów (CEL) oraz Kursami Ekspozycji (KEKS). Więcej informacji o KEKS-ie będzie można znaleźć jeszcze przed końcem wakacji na nowo powstającej stronie KEKS, natomiast o CEL-u więcej można się dowiedzieć z jego serwisu internetowego.

Przedyskutowaliśmy sytuację Domu Opieki w Białymstoku i sytuację miejsc, w których odbywają się letnie obozy chrześcijańskie.

Działalność Służby Kobiet jest jednym z obszarów, nad którymi chcę się pochylić na tym etapie przeglądu kluczowych służb Kościoła i właśnie działaniom tej Służby przyjrzeliśmy się w kontekście planowanego spotkania z Edytą Hajszprych, Przewodniczącą Rady Służby Kobiet.

Na koniec przedstawiłem moje plany indywidualnych spotkań z Przewodniczącymi Rad Okręgów, z którymi zamierzam jeszcze bliżej współpracować.

W przyszłym tygodniu Prezydium zbierze się ponownie, a Rada w całym składzie obradować będzie po wakacjach.

Módlcie się o nas, o Boże kierownictwo w naszej służbie Jego Kościołowi.

Pozdrawiam serdecznie, Marek Głodek