fbpx
Wspólne posiedzenie polskiej i niemieckiej rady baptystów

Wspólne posiedzenie polskiej i niemieckiej rady baptystów

Wydrukuj Email

Wspólne posiedzenie polskiej i niemieckiej rady baptystów

W niedzielny wieczór i w poniedziałek w Kancelarii Kościoła na zaproszenie Rady Kościoła odbyło się wspólne posiedzenie dwóch rad kościołów baptystycznych: polskiej i niemieckiej.

Omawiane były tematy, które są aktualne dla obu Kościołów m. in. zakładanie nowych zborów, praca z ludźmi z innych krajów (z polskiej strony - głównie z przybyszami z Ukrainy, z niemieckiej - z Bliskiego Wschodu i Afryki), plany rozbudowy "Centrum Chrześcijańskiego" w Szczecinie (które staje się projektem regionalnym, nie tylko lokalnym i angażuje wiele środowisk z Polski i Niemiec), duszpasterstwo wśród liderów (duszpasterstwo duszpasterzy, które ma być wyjściem naprzeciw tym, którzy służąc innym nierzadko pozostają samotni z własnymi problemami) czy w końcu plany ciągłego rozwoju młodych liderów (Polacy przedstawili m. in. Centrum Edukacji Liderów, a bracia z Niemiec rozwiązania funkcjonujące w ramach ich Unii). Omówiono też aktualne projekty charytatywne i rozmawiano o ewentualnej współpracy na tym polu.

Spotkanie odbyło się przy Bożym błogosławieństwie. Pomimo wielu różnic i zaszłości odczuwano Boże prowadzenie i zachętę do dalszej współpracy. Na koniec Sekretarz Generalny niemieckiej unii baptystów Christoph Stiba, który był gościem na zeszłorocznej Krajowej Konferencji Kościoła, zaprosił polską Radę do odwiedzenia Niemiec w przyszłym roku.

Relacja również pod tym linkiem.