fbpx
Konferencja EBF i posiedzenie nowej Rady Seminarium WBST

Konferencja EBF i posiedzenie nowej Rady Seminarium WBST

Wydrukuj Email

Od poniedziałku do środy (29-31.01.) odbyła się międzynarodowa konferencja organizowana przez Europejską Federację Baptystyczną (EBF). 30 generalnych sekretarzy i przywódców Kościołów Baptystycznych zrzeszonych w EBF zebrało się, aby uczestniczyć w pilotażowym programie - "jak równy z równym". Hasło konferencji: Abound Network – to, w wolnym tłumaczeniu, Sieć ubogacających się duchowo przywódców.

Modlitwą i pragnieniem wszystkich obecnych było właśnie wzajemne duchowe budowanie i wspieranie się w wymagającej drodze naszego "marszu wiary". Taka wzajemna troska to nieoceniona pomoc, szczególnie wtedy, gdy staramy się wiernie odpowiedzieć na Boże wezwanie (powołanie) w naszym życiu, które najczęściej jest również wyzwaniem (dla powołanego). Dziękuję organizatorom i uczestnikom konferencji za ten budujący czas i możliwość lepszego rozumienia wyzwań liderów z wielu krajów Europy. Osobiście również wiele skorzystałem (zostałem duchowo ubogacony), słuchając wykładów i prowadząc ciekawe rozmowy. Bezcenne. Dziękuję!

Przed rozpoczęciem konferencji (w poniedziałek) odbyły się jeszcze dwa ważne spotkania.

➡️ Posiedzenie nowo wybranej Rady Seminarium, podczas którego nastąpiło ukonstytuowanie się Rady, a poprowadził ją Przewodniczący Rady Kościoła – prezb. Marek Głodek. Drugą część poprowadził nowo wybrany przewodniczący Rady Seminarium – prezb. Andrzej Seweryn. Obecny też był Rektor WBST – Włodzimierz Tasak. Módlmy się o służbę zarówno o Radę Seminarium, jak i całego zespołu wykładowców oraz wszystkich, którzy korzystają z możliwości studiowania w naszym Seminarium.

➡️ Zaraz po spotkaniu z Radą Seminarium miałem przywilej gościć w naszym biurze RK sekretarza EBF – Alana Donalsona, jego współpracownika pastora Martina Hodsona, dyrektora generalnego biura Szkockiej Unii Baptystów oraz Prezydenta EBF - prezbitera Mateusza Wicharego. Dziękuję bracia za dobre spotkanie i pojawiające się w wyniku naszych rozmów obszary współpracy. Niech Wam Bóg obficie błogosławi w Waszej służbie dla Chrystusa i jego Kościoła.

Zdjęcia tutaj (kliknij).

- prezb. Marek Głodek