fbpx
Ordynacja pastorska Roberta Bożydaja w Poznaniu

Ordynacja pastorska Roberta Bożydaja w Poznaniu

Wydrukuj Email

 19 lutego w Zborze KChB "GENESIS" w Poznaniu odbyła się ordynacja Roberta Bożydaja na Pastora Zboru. 

Wydarzenie, oprócz członków zboru, zgromadziło wielu gości m.in  z Poznania i okolicznych miejscowości. Nabożeństwo poprowadził Przewodniczący zborowej placówki w Szamotułach, brat Tomasz Borucki. Radosna atmosfera udzielała się wszystkim. Śpiewaliśmy pieśni wdzięczności i dziękczynienia. Brat Robert złożył świadectwo o tym, jak Pan Bóg prowadził go w życiu, ze szczególnym wskazaniem na proces powołania do służby pastorskiej. Kazanie i ordynację poprowadził Przewodniczący Rady Kościoła, prezb. Marek Głodek.

▶ O błogosławieństwo dla Pastora Roberta modlili się: Przewodniczący Rady Okręgu Pomorskiego - prezb. Dariusz Chudzik oraz bracia z Rady Zboru. Po raz kolejny byliśmy świadkami jak wypełnia się Boży Plan dla życia człowieka. Bóg powołuje, a człowiek odpowiada: TAK lub NIE. Brat Robert odpowiedział: TAK i Zbór zyskał swojego pracownika, lidera o sercu pasterza i dobrego nauczyciela. Osobiście jestem wdzięczny Bogu za takie nabożeństwa i takie uroczystości. Ale biorąc w nich udział, nie przestaję modlić się o nowe powołania, o pastorów, misjonarzy i nauczycieli. „Panie, poślij robotników na żniwo”.

Bracia i siostry, módlmy się o pastora Roberta, o jego żonę Ewę i całą ich wspaniałą rodzinę. Niech Bóg im obficie błogosławi, a zbór "Wspólnota Genesis" w Poznaniu niech używa do tego by Chrystus był poznany przez wielu. To jest dobry dzień!

prezb. Marek Glodek