fbpx
Dzień modlitwy i postu o Afganistan

Dzień modlitwy i postu o Afganistan

Wydrukuj Email
Dziś (18 sierpnia) prezbiter Marek Głodek zaprasza do dołączenia do Dnia modlitwy i postu o Afganistan.
Poniżej podajemy kilka informacji, a także inspiracji z Pisma Świętego, pomocnych w dzisiejszej modlitwie i poście o Afganistan i Boży Kościół służący tam Chrystusowi:

 

  • Kolejne kilkanaście godzin to krytyczny czas dla tego narodu, ponieważ, jak wiecie, talibowie rozgromili siły rządowe i przejęli kraj w ciągu ostatnich kilku dni.
  • Prezydent Afganistanu uciekł z kraju.
  • Niespodziewanie nastał czas przeszeregowań w potencjalnym 'przywództwie'.
  • Szybko zmieniająca się i nieprzewidywalna sytuacja wymaga żarliwej modlitwy, o którą proszą różne grupy chrześcijan, które wiernie służą Chrystusowi w Afganistanie głównie w domowych Kościołach.
  • W Afganistanie nie ma oficjalnych budynków kościelnych, ale w ciągu ostatnich 20 lat (dopóki w kraju obecne były wojska międzynarodowe) wiele misji przez swoją służbę ukształtowało duchowo naśladowców Chrystusa - Afgańczyków, działających głównie w podziemnych Kościołach domowych.
  • Talibowie zaczęli zabijać pastorów tych Kościołów domowych, a wierzący są w niebezpieczeństwie: każdy wierzący w Chrystusa naturalnie będzie narażony na śmierć w kraju wojującego islamu wyznawanego przez talibów.

Teraz tylko Boża wyraźna ingerencja może pomóc w kontynuacji i utrzymaniu chrześcijańskiego kościoła w Afganistanie. Dlatego Twoja modlitwa ma znaczenie. Kilka słów zachęty do modlitwy ze Słowa Bożego: „Ty wysłuchujesz modlitwy, Do ciebie przychodzi wszelki człowiek”. Ps 65:3 „Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu”. Flp 4:6 „I zanim zawołają, odpowiem im, i podczas gdy jeszcze będą mówić, Ja już ich wysłucham”. Iz 65:24 „Taka zaś jest ufność, jaką mamy do niego, iż jeżeli prosimy o coś według jego woli, wysłuchuje nas. A jeżeli wiemy, że nas wysłuchuje, o co prosimy, wiemy też, że otrzymaliśmy już od niego to, o co prosiliśmy”. 1 J 5:14-15

 

Bądźmy razem wytrwali w modlitwie!
prezbiter Marek Głodek