fbpx
Piękne jubileusze i wizyta w Lublinie

Piękne jubileusze i wizyta w Lublinie

Wydrukuj Email

70 lat prezb. Andrzeja Seweryna i 98 lat s. Franciszki Głodek oraz wizyta w zborze w Lublinie.

prezb. Andrzej Seweryn

Z samego rana udałem się w okolice Szczytna, by odwiedzić prezb. dr. Andrzeja Seweryna, od kilku lat pastora Zboru w Szczytnie. Brat Andrzej od swojej młodości całym sercem jest zaangażowany w służbie Chrystusowi. Oprócz posługi duszpastersko-kaznodziejskiej w zborach, pełnił również funkcję Prezbitera KChB w RP oraz Rektora i wykładowcy w Seminarium (WBST) i do dzisiaj wiernie służy, zarówno w wymiarze lokalnym - w Zborze w Szczytnie, ale także w kraju i za granicą, z pasją głosząc Słowo Boże. To dobry i wrażliwy na Boży głos nauczyciel. Jest też autorem kilku książek, wielu artykułów i publikacji. Brat Andrzej właśnie wczoraj (3.02) świętował swoje 70. urodziny. W imieniu całego Kościoła, złożyłem Szanownemu Jubilatowi serdeczne życzenia i przekazałem drobny upominek, a jego żonie bukiet kwiatów. Podzieliłem się także fragmentem z Pisma Świętego, a na koniec wspólnie pomodlilismy się o dalszą drogę życia naszego Brata i jego małżonki Ewy. Oboje wiernie służą swojemu Zbawicielowi i uzupełniają się w tym powołaniu. Z wielką przyjemnością spędziłem z nimi czas ciesząc się świadectwami Bożego działania w obecnym pokoleniu.

Andrzeju i Ewo dziękuję Bogu za Was i z całego serca błogosławię. Biegnijcie dalej wytrwale! Niech was Bóg używa, zabezpiecza i chroni, abyście mogli jeszcze przez wiele lat usługiwać Jego Kościołowi! Wszystkiego Bożego!

s. Franciszka Głodek

Po wizycie u braterstwa Seweryn powróciłem do Warszawy, by odwiedzić szczególną Jubilatkę, o której wspominałem w poprzednich odcinku "Wieści", czyli moją mamę – Franciszkę Głodek. Wczoraj, 3 lutego, obchodziła 98 urodziny! Cóż to za dostojny wiek! Sama jubilatka też się temu dziwi. Z radością złożyłem jej serdeczne życzenia i przekazałem szczególny prezent - album z wpisanymi życzeniami i podpisami - od Prezydenta RP, pana Andrzeja Dudy i jego małżonki, Pierwszej Damy RP, pani Agaty Kornhauser-Dudy. Mama była wielce wzruszona podarunkiem, jako że każdego dnia modli się o Prezydenta i błogosławi mu w jego służbie na rzecz narodu. Na koniec dziękowaliśmy Bogu za jej życie i miłość którą nam, jej pięciorgu dzieciom, okazywała przez całe życie. To nasza ukochana bohaterka!

Boże Błogosław mamę na tym jej finiszu życia i doprowadź w swej łasce do Wiecznego Domu, do którego tak bardzo tęskni.

Po odwiedzinach jubilatów, gdy dzień chylił się już ku końcowi, udałem się do naszego Ośrodka w Radości, gdzie w WBST w Warszawie odbywał się kolejny zjazd studentów Seminarium. Na miejscu poprowadziłem zajęcia ze studentami trzeciego roku. Na początku mieliśmy okazję wznieść wspólną modlitwę o naszych dostojnych jubilatów przesyłając im serdeczne życzenia, a następnie zagłębiliśmy się w temat wykładu dotyczącego nabożeństw okolicznościowych w Kościele.

Dziękuję Bogu za studentów tych, którzy byli dzisiaj z nami i tych, którzy z różnych powodów nie mogli do nas dotrzeć. Boże Błogosław służbę wszystkich zaangażowanych w WBST. Niech wielu studentów odnajdzie swoje powołanie i dołączy do służby głoszenia Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie, naszym Zbawicielu.

Wizyta w Lublinie

5 lutego miałem przywilej i przyjemność uczestniczyć w nabożeństwie zboru KChB w Lublinie. Lubelska społeczność jest dobrym i przyjaznym środowiskiem rozwoju wiary dla osób z wielu narodów. Bóg połączył tych ludzi, by wspólnie oddawali Mu chwałę i usługiwali sobie nawzajem niezależnie od pochodzenia, kultury i języka.

Niedzielne nabożeństwo poprowadził wikariusz zboru i jednocześnie Przewodniczący Rady Zboru br. Roman Charczuk. Zespół muzyczny poprowadził nas we wspólnym śpiewie. Był też czas na świadectwa Bożego działania w życiu kilku osób, wspólna spontaniczna modlitwa i wyczekiwany, przez tych, którzy zawierzyli swoje życie Chrystusowi, udział w Wieczerzy Pańskiej.

W Kościele Jezusa Chrystusa nie ma zwykłych nabożeństw! Każde jest niezwykłe, bo Boży lud, który gromadzi się razem, wierzy, że pośród nich obecny jest ich Zbawiciel. Dzisiaj również przebywaliśmy w Jego obecności! Zwykli ludzie w obecności Niezwykłego, Jedynego i Żywego Boga! To zapiera dech w piersiach! Modlę się, by ta świadomość towarzyszyła i uskrzydlała nas, kiedy usługujemy sobie nawzajem w takich chwilach.

Dziękuję bracie Romanie za miłe przywitanie i możliwość dzielenia się z Wami Słowem Bożym o fenomenie Kościoła na przykładzie Ciała Chrystusa (Rz 12, 3-8; 1 Kor. 12). Po nabożeństwie kontynuowaliśmy naszą społeczność przy wspólnym posiłku.

Syty w obu wymiarach: duchowym i fizycznym wracałem do domu chwaląc Boga za Jego lud w Lublinie. Pamiętajmy Bracia i Siostry o sobie wzajemnie gdziekolwiek jesteśmy. Potrzebujemy siebie! Módlmy się o siebie i doceniajmy tych, którzy nam służą. Błogosławionego wieczoru!

Przewodniczący Rady Kościoła,
prezb. Marek Głodek