fbpx
Intensywny początek roku 2023

Intensywny początek roku 2023

Wydrukuj Email
Wizyty gości z Węgier i SGA, Podróże do Wrocławia i Zelowa
Początek 2023 roku i kilka najświeższych informacji ze służby Rady Kościoła.

Rada Kościoła
Potwierdziliśmy gotowość, aby dalej służyć Kościołowi i już 2 stycznia rozpoczęliśmy rok posiedzeniem Prezydium Rady Kościoła przygotowując zagadnienia związane z zaplanowanym na 8 stycznia posiedzeniem Rady Kościoła. Głównie skupiliśmy się na dopracowaniu programu Krajowej Konferencji Kościoła oraz omówiliśmy wszelkie sprawy związane ze służbą Kościoła jako całości. I tak 8 stycznia, w niedzielę spotkaliśmy się na pierwszym roboczym posiedzeniu Rady Kościoła wdzięczni Bogu za dzieła wiary roku 2022.

Wizyta gości z Węgier
Kolejne dni były nie mniej pracowite i pełne odpowiedzialności – wtorek oraz środa to spotkanie z delegacją braci z Baptystycznej Unii Węgier. Przewodniczący Węgierskiej Unii Baptystów János Papp przyleciał do Polski wraz z najbliższymi współpracownikami - László Ottó Varga (Sekretarz Generalny), István Durkó (Dyrektor ds. misji) i Lajos Téglási (Sekretarz spraw zagranicznych), aby się spotkać z Prezydium naszej Rady Kościoła. Było to spotkanie poznawcze i jednocześnie robocze, w czasie którego omawialiśmy potencjalne możliwości ściślejszej współpracy między polskimi i węgierskimi baptystami na najbliższą przyszłość. Przez to spotkanie zobaczyliśmy naszą wielką odpowiedzialność w regionie Europy środkowej i wschodniej. Było to potwierdzenie braterstwa i przyjaźni, jak to tradycyjnie, między Polakami i Węgrami być powinno.

Slavic Gospel Association
W środę, zaraz po odwiezieniu naszych gości na lotnisko, wraz z bratem Mateuszem Wicharym spotkaliśmy się z przedstawicielem Slavic Gospel Association. Jest to organizacja, która w niesamowity sposób wspiera działania naszego Kościoła współpracując z Baptystyczną Akcją Charytatywną. Daje nam to możliwość niesienia różnorodnej pomocy na terenie Ukrainy. Po rozmowie mamy też nadzieję na bliższą współpracę związaną z realizacją projektów edukacyjnych i misyjnych w naszym Kościele.Wrocław | Punkt pomocy Nowa Nadzieja
Następnego dnia już o świcie ruszyłem do Wrocławia na dwa ważne spotkania. Pierwsze, to odwiedziny jednego z większych w naszym Kościele Punkt Pomocy - Nowa Nadzieja na ul. Hubskiej 88, gdzie planuje swoją siedzibę III Zbór KChB we Wrocławiu - Light Cafe. Byłem pod wrażeniem pracy wielu wolontariuszy, którzy każdego dnia służą przez wydawanie żywności, pomoc psychologiczną i bytową przebywającym tam uchodźcom. Podziękowałem i pomodliłem się o Boże zaopatrzenie i Boże prowadzenie dla ich dalszych wysiłków na rzecz uchodźców z Ukrainy, a w szczególności o odwagę w zwiastowaniu Ewangelii tak, żeby czynić Chrystusa znanym wśród potrzebujących Boga Ukraińców, jak i naszych rodaków. Drugie spotkanie we Wrocławiu, to spotkanie z architektami i pełnomocnikiem do spraw remontu budynku przy ul. Hubskiej. Wiele wyzwań przed nami, ważne decyzje, zdobywanie środków finansowych i planowanie przyszłego wykorzystania potencjału obiektu - to główne tematy, które poruszaliśmy na tym spotkaniu. Dziękuję wszystkim zaangażowanym architektom oraz bratu Danielowi Trusiewiczowi, naszemu pełnomocnikowi za zaangażowanie i reprezentowanie naszego Kościoła w tej kwestii.

Zelów
W drodze powrotnej z Wrocławia, zatrzymałem się jeszcze w Zelowie, by spotkać się z bratem Grzegorzem Skoblem. Była to dobra chwila odpoczynku w tym gościnnym domu, ale oczywiście też wspaniała społeczność, w czasie której wsłuchiwałem się w relację pastora Grzegorza dotyczącą służby niedużej społeczności w Zelowie. Dziękuję Bogu za Asię i Grzegorza Skoblów i ich współpracowników. Niech Bóg wynagrodzi Wasze poświęcenie i wytrwałość w tej pełnej wyzwań służbie głoszenia ewangelii w mieście i jego okolicach.

Go Global i przygotowania kolejnych wizyt
Późnym wieczorem powróciłem do domu, żeby dzisiaj już od rana zająć się codziennymi obowiązkami pracy kancelaryjnej pełnej wielu odpowiedzialnych decyzji. Spotkałem się też z przedstawicielem jednej z organizacji humanitarnych - Go Global, piszę tych kilka informacji dla Was i przygotowuję się na następne wizyty w Zborach. Na przykład, w najbliższą niedzielę odbędzie się uroczyste otwarcie, remontowanego przez dłuższy czas, Domu Modlitwy w Szczecinie, o czym krótko napiszę w następnym poście. Przy tej okazji modlimy się i pamiętamy o wszystkich zborach, które rozpoczęły procesy remontowe i budowlane swoich obiektów oraz tych, które są w pełnym wyzwań procesie pozyskiwania pomieszczeń dla swojej misyjnej działalności. Niech Wam Bóg błogosławi!

Siostry i Bracia modlę się o nasz Kościół, o wiele różnych wyzwań, zarówno w sferze materialnej jak i duchowej. Ja również proszę o wasze wsparcie modlitewne. Boże błogosław nasz naród, nasz Kościół, niech wielu jeszcze uwierzy w Chrystusa. Głośmy Ewangelię!

Prezb. Marek Głodek