fbpx

Światowy Dzień Modlitwy Kobiet 2020

Wydrukuj Email

Gorąco zachęcamy do przyłączenia się do Światowego Dnia Modlitwy Kobiet, który w tym roku przypada na 2 listopada.

Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną w kraju zachęcamy do organizowania spotkań online lub – jeśli to możliwe – spotkań osobistych z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Początki Światowego Dnia Modlitwy Kobiet
Dzień modlitwy rozpoczął się, gdy kobiety w Europie podniosły się po II wojnie światowej. Kobiety, które znajdowały się po przeciwnych stronach bitwy, zdały sobie sprawę, że mają do wykonania pracę, aby zburzyć mury podziału, które stworzyła wojna. Ból i okrucieństwo doprowadziły do gniewu i te kobiety wiedziały, że tylko Bóg może usunąć te emocjonalne bariery i przynieść pojednanie. Były one kobietami modlitwy. Zebrały się, otuliły ramionami w modlitwie, a ściany runęły.

Od tego czasu kobiety coraz liczniej uczestniczyły w Dniu Modlitwy Kobiet Baptystycznych. Obchody tego dnia docierają obecnie do kobiet w prawie każdym kraju, w którym istnieją grupy baptystów. Obecnie siedem związków kontynentalnych łączy kobiety ze 156 krajów, a program tłumaczony jest na ponad 80 języków.

Bądźmy częścią tego globalnego wydarzenia i połączmy się w modlitwie wraz z naszymi siostrami z całego świata.

Co możesz zrobić?

  1. Pobierz biuletyn Światowego Dnia Modlitwy (poniżej możesz go przejrzeć albo od razu pobrać na swój komputer).
  2. Zaproś do modlitwy inne kobiety z Twojego kościoła. Możesz być w tym kreatywna. Kilka ciekawych podpowiedzi znajdziesz w biuletynie.
  3. Wydrukuj konkretne prośby modlitewne zawarte w biuletynie i rozdaj na spotkaniu.
  4. Odwiedź ciekawe strony:
  5. Możesz wesprzeć finansowo służbę Departamentu Kobiet Światowego Związku Baptystycznego (BWA). Ta jednorazowa ofiara jest głównym źródłem dochodów Departamentu, co stanowi między innymi wsparcie dla wielu projektów realizowanych na rzecz potrzebujących kobiet na całym świecie.

Ofiary proszę przekazywać na rachunek Służby Kobiet prowadzony w banku ING.

Kościół Chrześcijan Baptystów w RP
55 1050 1054 1000 0023 1749 6954

Modlimy się, by Boża miłość i pokój wypełniała Wasze serca, kiedy będziecie studiować Słowo, modlić się o siebie nawzajem i wstawiać się za siostrami z całego świata. Niech imię naszego Pana, Jezusa Chrystusa będzie uwielbione.

Rada Służby Kobiet