fbpx
Relacja z Konferencji Kobiet 2022

Relacja z Konferencji Kobiet 2022

Wydrukuj Email

Pan jest Pasterzem moim - Relacja z Ogólnopolskiej Konferencji Kobiet 2022

Ogólnopolska Konferencja Kobiet odbyła się w dniach 7-9 października 2022 roku w Ośrodku Radość w Warszawie, a tematem przewodnim był Psalm 23 ”Pan jest Pasterzem moim...”.

Wyrażamy wdzięczność Bogu, że mogła się ona odbyć i ani pandemia ani wieści wojenne nie zakłóciły tego wydarzenia. Z kilkudziesięciu miast i różnych społeczności przybyło na spotkanie ponad 150 kobiet. Lista chętnych do udziału w konferencji zapełniła się w ciągu jednego tygodnia. Wiele nazwisk trafiło na listę rezerwową, co pokazało nam, organizatorkom, że takie wydarzenia są bardzo potrzebne, a nasze powołanie – Rady Kobiet – do usługiwania siostrom jest radosnym, a zarazem bardzo odpowiedzialnym doświadczeniem.

Konferencja łączy pokolenia. Wśród uczestniczek były mamy z córkami, babcie z wnuczkami, teściowe z synowymi. Jak co roku pojawiło się również sporo kobiet, które uczestniczyły w niej pierwszy raz, co jest dla nas wielką radością. Prawdziwie siostrzane relacje dawały poczucie wspólnoty. Dzielenie się swoimi doświadczeniami i świadectwami Bożego działania to bezcenny czas dla każdej z nas.

Była to także wyjątkowa konferencja pod względem liczby warsztatów i wykładów. Bóg powołuje do tej służby coraz to nowe twarze i, co również bardzo nas cieszy, coraz młodsze kobiety.

W piątkowy wieczór konferencję rozpoczęła krótką refleksją Ania Wakuła, a zaraz po niej usłużył wykładem Bożego Słowa Pastor Ireneusz Dawidowicz. Wykład Pastora bardzo poruszył nasze kobiece serca i tchnął w nas nadzieję, kiedy mówił kim jesteśmy i jaką mamy tożsamość w Chrystusie - Naszym Pasterzu. Wieczór zakończyłyśmy zabawą integracyjną, którą poprowadziła Monika Jastrzębska z poznańskiego Kościoła na Skale.

Sobotni poranek to czas porannych inspiracji. W tym roku prowadziły je Miriam Ciesielska (KNS, Poznań) i Anna Górska (Amazing Grace, Poznań). Po śniadaniu rozpoczęłyśmy naszą społeczność powitaniem nowych uczestniczek, a potem zespół muzyczny z Kościoła na Skale poprowadził nas w uwielbieniu i modlitwie. Sobotni główny wykład, na podstawie Psalmu 23, wygłosiła Alina Woźniak ze zboru w Chojnicach. Jak zwykle u Aliny, był to bardzo rzetelny wykład przekazany z pasją i miłością do Słowa Bożego.

Po wykładzie głównym przyszedł czas na warsztaty w mniejszych grupach. Prowadziły je: Krysia Zaremba, Aneta Lubińska, Ola Woźniak i Karolina Trusiewicz. Opisy warsztatów można znaleźć na profilu Służby Kobiet Kościoła Chrześcijan Baptystów na FB.

Po obiedzie miałyśmy czas wolny od wykładów, ale mogłyśmy uczestniczyć w innych atrakcjach: zajęciach fitness (prowadząca Joanna Stróżek), warsztatach malarskich (Bożena Bienias), spotkaniu ze stylistką (Magdalena Koziej), zajęciach chóru (Karolina Trusiewicz). Mogłyśmy modlić się wspólnie z Anetą Lubińską, która była odpowiedzialna za Pokój Modlitwy. Miałyśmy też możliwość odwiedzić stoiska z książkami. Bardzo bogata oferta Księgarni Słowa Prawdy, Bogulandii i Wspólnoty Drzewa Oliwnego przypadła do gustu uczestniczkom. Ponieważ, jak co roku, dobry Bóg podarował nam przepiękną pogodę, w czasie wolnym spędzałyśmy czas na świeżym powietrzu, z kawą i domowymi wypiekami, które przywiozły siostry nawet z odległych miejsc.

Wspomnę też, że na naszych konferencjach główna kaplica zawsze ma ciekawą dekorację nawiązującą do tematu przewodniego. Jak co roku mogłyśmy liczyć na talent siostry Urszuli Przybylskiej, która udekorowała to miejsce. Dzięki fotorelacji Agnieszki Farynowskiej to wydarzenie na długo pozostanie w naszej pamięci (galeria zdjęć dostępna jest na FB).

Sobotnie popołudnie to kolejna tura warsztatów, które prowadziły również w małych grupach: Hania Cieślar, Ewa Seweryn i Gosia Burdzy. Po kolacji miałyśmy czas na relaks przy świetnie odegranym przez Agnieszkę Cianciarę Frohlich z Krakowa monodramie ”Suzi sama w domu-słowa”. Była to uczta dla ducha, która pozostawiła wiele z nas z głębszymi przemyśleniami. Stały punkt sobotniego wieczoru to „Wieczór świadectw” połączony z wieczorem uwielbienia. Jak zwykle były łzy wzruszenia i łzy radości, kiedy słuchałyśmy o Bożej opiece w życiu sióstr.

Niedzielny poranek to tym razem znowu czas warsztatów. Ponieważ chciałyśmy, by kobiety mogły uczestniczyć w większej ich warsztatów, dwa warsztaty zostały przeniesione na niedzielę, a usługującymi były: Joanna Stróżek i „Kobiety z Perłą” czyli Monika Jastrzębska i Anna Good. Następnie Ania Grzesiak-Sroka zachęciła nas do uczestniczenia w lokalnych zborach w Światowym Dniu Modlitwy Kobiet Baptystycznych oraz do zebrania w tym dniu kolekty na potrzeby kobiet i dzieci z różnych zakątków świata. Siostry zabrały ze sobą biuletyn z opisem konkretnych intencji modlitewnych z całego świata. Na koniec wręczyłyśmy drobne prezenciki wszystkim usługującym siostrom, aby wyrazić wdzięczność za ich służbę. Konferencję zakończyła Edyta Hajszprych. Jak co roku uczestniczki konferencji wzięły udział w niedzielnym nabożeństwie wraz ze Wspólnotą Radość. Kazaniem kończącym usłużył nam Rektor WBST w Warszawie dr Włodzimierz Tasak.

Można by powiedzieć, że Psalm 23 jest nam dobrze znany, ale dopiero ta konferencja uświadomiła wielu z nas, że słowa w nim zapisane mają wyjątkową głębię i tchną nadzieję w nasze życie. Dziękujemy Bogu za Jego Słowo, że jest żywe i zawsze aktualne.

Bardzo dziękujemy naszym siostrom, że odpowiedziały na nasze zaproszenie i mogłyśmy spędzić wspólny czas w Boży sposób. Dziękujemy wszystkim usługującym. Dziękujemy Bogu, że mogłyśmy Wam służyć.

Do zobaczenia za rok!!! Termin przyszłorocznej konferencji to 29.09-01.10.2023.

W imieniu Rady Służby Kobiet

Edyta Hajszprych
Przewodnicząca