fbpx
Konferencja Kobiet 2019 - W poszukiwaniu swojego miejsca

Konferencja Kobiet 2019 - W poszukiwaniu swojego miejsca

Wydrukuj Email

Serdecznie zapraszamy na tegoroczną ogólnopolską konferencję dla kobiet, która odbędzie się w Warszawie w dniach 27.09- 29.09.2019 w Ośrodku Konferencyjnym w Radości.  

Tematem konferencji będzie " W poszukiwaniu swojego miejsca", poniżej program i formularz rejestracyjny:

 

Formularz rejestracji na konferencję kobiet

 

Piątek 27.09.2019
16:30 -           Kawiarenka dla przyjezdnych i rejestracja
18.00 - 19.00  Kolacja
19.15 - 20.30  Rozpoczęcie konferencji - wykład rozpoczynający
Od 21.00        Co się dzieje? Poznajemy się.

Sobota 28.09.2019
08.00 - 08.30  Poranne studium Biblijne z modlitwą
08.30 - 09.15  Śniadanie
09.30 - 11.30  Poranna społeczność - wykład ogólny „W poszukiwaniu swojego miejsca”
11.30 - 12.15  Przerwa kawowo/herbaciana - ciastka i owoce
12.15 - 13.15  I SESJA (4 seminaria/warsztaty)
13.30 - 14.30  Obiad
14.30 - 16.00  Czas wolny – będą aktywności do wyboru
16.00 - 17.00  II SESJA (4 seminaria/warsztaty)
17.15 - 18.15  Panel dyskusyjny „Moje miejsce – czas poszukiwań”
18.30 - 19.30  Kolacja
19.45 - 22.00  Koncert uwielbienia Ashiah Cackowskiej z zespołem i wieczór świadectw

Niedziela 29.09.2019
08.30 - 09.00  Poranne studium Biblijne z modlitwą
09.00 - 09.45  Śniadanie
10.00 - 11.00  Co się będzie działo? Przygotowanie do przyszłorocznej konferencji
11.00 - 12.30  Nabożeństwo
13:00             Obiad i wykwaterowanie

Zachęcamy do przywiezienia domowego ciasta i stworzenie domowej atmosfery rozmów przy kawie i herbacie - przygotowałyśmy upominki. Wkrótce ujawnimy także prowadzących wykłady i seminaria.

 

Informacja o wykładowcach/ prowadzących warsztaty:

Agnieszka Niemasik - Prowadząca wykład główny, żona i mama dwójki dorosłych już dzieci . Od 20 lat mieszka w Gdyni, gdzie wraz z mężem Zbyszkiem zaangażowana jest w służbę w Gdyńskim Zborze Baptystycznym. Absolwentka Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej we Wrocławiu Lubi spotkania indywidualne z kobietami, a także z narzeczonymi czy małżeństwami, ale chętnie też dzieli się swoim doświadczeniem i Bożym Słowem z szerszym gronem. W wolnym czasie lubi czytać, robić na drutach, haftować... ;)

Agata Fryś - Absolwent szkoły biblijnej Torchbearer, student psychologii. Przez ostatnie lata prowadziła indywidualne i grupowe studium biblijne dla kobiet w KChB w Sopocie oraz pracowała z młodzieżą z rodzin dysfunkcyjnych.

Kilka słów na temat warsztatu:
Chciałabyś lepiej poznawać Biblię? Tli w Tobie pragnienie wzmacniania miłości do Boga i Jego Słowa, ale uważasz, że nie masz do tego kompetencji? Będąc mamą, bizneswoman, gospodynią domową, muzykiem, nie widzisz w swoim życiu miejsca na głębsze studiowanie Pisma Świętego? Chciałabyś wzmacniać inne siostry w Kościele, ale nie czujesz się teologiem? Zapraszam na seminarium - porozmawiamy o tym jak może wyglądać służba Słowa, bez względu na nasz wiek, pełnioną rolę, stan cywilny i wykształcenie.

Agnieszka Domagała
Od ponad 20 lat związana z SIL – międzynarodową organizacją lingwistyczną. Przez 10 lat mieszkała z rodziną w Rosji, pracując w projektach tłumaczeniowych Biblii na języki małych syberyjskich narodów. Żona Michała, mama dwóch dorosłych synów, Borysława i Krzesimira.

„Bądź sobą - odkryj swoje powołanie!”
Zadajesz Bogu pytania: Gdzie mam żyć, co mam robić, by Tobie służyć? Jak mogę znaleźć swoje powołanie? Jak praktycznie zabrać się za odkrywanie swego powołania? Jak mam odświeżyć swoją wizję tego, czym warto się w życiu zajmować? Aktywnie działać czy modlić się, aż Boży drogowskaz spadnie mi z nieba? Niezależnie od tego, czy dopiero kończysz szkołę czy też przeszłaś niedawno na emeryturę - mam nadzieję, że warsztaty mogą przybliżyć Ci temat powołania (niekoniecznie do pracy poza granicami kraju). Bóg jeszcze nie skończył swej pracy z nami i ludźmi dookoła nas! Zapraszam do spotkania i rozmowy!

Alina Woźniak
Z wykształcenia fizyk, nauczyciel katechezy, trener, coach. Od wielu lat zaangażowana w służbę wspierająca rozwój duchowy wśród kobiet i młodzieży. Od siedmiu lat w pracy Rady Służby Kobiet przy KChKB. Od ponad 20 lat zaangażowana w organizowanie letnich ewangelizacyjnych obozów rodzinnych. Autorka artykułów w rubryce Kobieta kobiecie w Słowie Prawdy. Prywatnie żona, mama, babcia. Miłośniczka ogrodu, robótek, przetworów i ruchu na świeżym powietrzu.

Kilka słów na temat warsztatu:
Jakie są zasady życia w równowadze? Siedzenie w wygodnych fotelach na trybunach, czy ruch na bieżni? Jak zasady biegu w tym świecie różnią się od bożych zasad biegu. Dostrzec potrzebę dynamiki w codziennym życiu, potrzebę nowych ról. O praktycznych bożych wskazówkach podczas biegu samotnego, biegu w grupie czy w biegu w życiowych sztafetach. Jak skorygować codzienny bieg na oślep w uważny bieg we właściwym kierunku.

Ania Kutrzepa
Białostoczanka, kobietka po 40-stce, 20 lat w zawodzie jako nauczyciel przedszkola, 29 lat w służbie wśród dzieci. Lubię jeździć rowerem, wodę i słońce, dobrą kawę z małym, słodkim „conieco”, dobry film niekoniecznie z „happy endem”.

„Nietypowe miejsca dają komfort mojej duszy”:
Podczas warsztatów poszukamy tych miejsc, których nie można ominąć, przez które trzeba przejść, chwilę pozostać, by potem stwierdzić, że to najlepsze miejsca w życiu

Klaudia Wiazowska
Mama dwóch dorosłych córek, z wykształcenia bankowiec a z praktyki zawodowej specjalista w reorganizacji procesów i zarzadzanie projektami. W kościele zaangażowana w różne służby, w zależności od potrzeb i gdzie Bóg otwierał drzwi. Obecnie służę w I Zborze KChB w Warszawie.

„W poszukiwaniu swojego miejsca”
A co gdy Bóg zaskakuje nas swoją odpowiedzią na modlitwę? Nie tego oczekujesz, a jednak wiesz, że jest to odpowiedź. Masz pokój, przyjaciele modlili się razem z tobą o rozwiązanie problemu. Jednak znalazłaś się z ludzkiego punktu widzenia w trudnych okolicznościach, bo to nie była sytuacja w której chciałaś się znaleźć. Co robisz? Gdzie biegniesz po mądrość? Gdzie się schronisz? Gdzie i czy szukasz sprawiedliwości? czy naprawdę jesteśmy gotowi zmierzyć się z nieoczekiwaną zmianą? Przyjdź na ten warsztat i podziel się również swoją historią - jak wielki jest Bóg!

Anna Grzesiak Sroka
Żona Ksawerego, mama Natalki, Antka i Leny. Umiarkowana introwertyczka z zamiłowaniem do szycia, szydełkowania, social mediów i uprawy pomidorów. Kontekst rodziny definiował ostatnie 8 lat mojego życia, które spędziłam z w domu z dziećmi. W ich uroczym towarzystwie Bóg uczył mnie cierpliwości, pokory i ufania Jemu w sprawach wielkich i małych. Jednocześnie odkrywał nowe talenty i rozwijał te, które wcześniej odłożyłam na półkę. Dziś na nowo odkrywam przygodę zwaną pracą zawodową z niemałą radością stwierdzając, że Bóg wykorzystał te lata spędzone w domu, by przygotować mnie do nowych wyzwań.

Kilka słów na temat warsztatu:
Bóg na przestrzeni dziejów powoływał kobiety takie jak Ty i ja, by realizować swój plan dla ludzkości. Wzbudzał w nich wiarę, ponadprzeciętną odwagę, pobudzał do heroicznych czynów, ale i do cichego posłuszeństwa. Ty również jesteś częścią tej niesamowitej historii. Czy znasz już swoje miejsce?

Aleksandra Kissiel
Rozwiedziona, bezdzietna, w późnym średnim wieku. Socjolog, filolog, nauczyciel akademicki i zborowa sekretarka. W kościele widzi ważną rolę kobiet na każdym etapie ich życia.

Kilka słów na temat warsztatu:
Każda z nas przeżywa samotność, tę wśród bliskich, wewnętrzną, ale też tę wynikającą z życiowych okoliczności, wyborów czy podporządkowania się Bożemu prowadzeniu. Moim celem będzie pokazanie, jak możemy, w świetle Słowa Bożego, przezywać samotność, kiedy nas ona wzmacnia, a kiedy frustruje. W poszukiwaniu swojego miejsca w kościele, pamiętajmy o napomnieniu Pawła: „…nich każdy żyje tak, jak mu wyznaczył Pan…” 1Kor. 7;17.

Agnieszka Roethel
Absolwentka WBST, mama 3 dzieci, z wykształcenia nauczyciel, obecnie członkini zboru we Wrześni, zaangażowana głównie w służbę wśród dzieci.

Kilka słów na temat seminarium:
Podczas seminarium zastanowimy się, czy możliwe jest znalezienie własnego miejsca, co ono tak naprawdę oznacza i dlaczego tak trudno nam je znaleźć oraz przyjrzymy się temu tematowi w świetle historii i prawd biblijnych, a także świadectw - być może także waszych.