fbpx
Konferencja Kobiet 2020 - Wierność w pokoleniach

Konferencja Kobiet 2020 - Wierność w pokoleniach

Wydrukuj Email

Ta konferencja będzie szczególna, bo w tym roku kończy się kadencja Rady Służby Kobiet w obecnym składzie i będziemy dokonywać wyboru nowej Rady na kolejne 4 lata.

Tegoroczna Konferencja Kobiet planowana jest na 9-11 października.

Przypominamy, że czekamy na propozycje kandydatek do Rady zgodnie z informacjami z listu wysłanego wiosną do zborów. W razie pytań czy wątpliwości proszę o wysłanie maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jeśli sytuacja epidemiologiczna w Polsce ulegnie pogorszeniu, podejmiemy decyzję o zawieszeniu organizacji konferencji, ale na chwilę obecną nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy spotkały się osobiście.

Harmonogram konferencji będzie wyglądał tak:

piątek, 9 października
 od 16:30 kawiarenka i rejestracja
 18:00-19:00 kolacja
 19:15-21:00 wykład inauguracyjny - Ewa Seweryn
   
sobota, 10 października
 8:00-8:30 poranne spotkanie z Biblią i modlitwą
 8:30-9:15 śniadanie
 9:30-11:30 poranna społeczność i wykład - Alina Woźniak
 11:30-12:15 przerwa
 12:15-13:15 warsztaty i seminaria
  prowadzące: Anna Cieślar, Anna Grzesiak-Sroka, Milena Neumann
  Klaudia Wiazowska, Joanna Stróżek.
 13:30-15:00 obiad
 15:00-16:30 czas wolny - dostępne będą: kawiarenka, księgarnia, warsztaty
  warsztaty taneczne (Beverly Holmes), warsztaty ruchowe "Zdrowy kręgosłup" (Joanna Stróżek - konieczny wygodny strój i ewent. mata do ćwiczeń)
 16:30-17:30 sprawozdanie obecnej Rady Służby Kobiet oraz wybory nowej Rady
 17:30-18:30 monodram Cieszki Żółtko
 18:45-20:00 kolacja
 20:00-22:00 wieczór świadectw
   
niedziela, 11 października  
 8:30-9:00 poranne spotkanie z Biblią i modlitwą
 9:00-10:00 śniadanie
 10:00-11:00 spotkanie plenarne
 11:00-12:30 nabożeństwo z Wspólnotą "Radość"
 13:00 obiad i wykwaterowanie

Wykłady i warsztaty na konferencji poprowadzą:

Ewa Seweryn - przez wiele lat farmaceutka, od 40 lat żona pastora, matka trójki dzieci i szczęśliwa babcia trzech wnuczek.
Jest absolwentką WBST w Warszawie, od lat pasjonuje się studiowaniem Słowa Bożego i tłumaczeniem studiów biblijnych jako licencjonowany nauczyciel Instytutu Indukcyjnych Studiów Biblijnych.
Największą przyjemność sprawia jej dzielenie się odkrytymi w Biblii prawdami z tymi, którzy podzielają jej pasję odkrywania tego, co Bóg zostawił nam w swoim Słowie. Te prawdy, pozornie znane od wieków, są wciąż aktualne i wciąż mają moc zmieniania ludzkich serc i ludzkiego życia.
Przygotowywanie i prowadzenie wspólnie z mężem warsztatów biblijnych w różnych kościołach ewangelikalnych jest jej pasją.

Alina Woźniak - z wykształcenia fizyk, nauczyciel katechezy, trener, coach.
Od wielu lat zaangażowana w służbę wspierającą rozwój duchowy wśród kobiet i młodzieży. Od 8 lat w pracy Rady Służby Kobiet przy KChB. Od ponad 20 lat zaangażowana w organizowanie letnich ewangelizacyjnych obozów rodzinnych.
Autorka artykułów w rubryce Kobieta kobiecie w miesięczniku Słowo Prawdy. Prywatnie żona, mama, babcia. Miłośniczka ogrodu, robótek, przetworów i ruchu na świeżym powietrzu.

 

Anna Cieślar - przez lata była związana wraz z mężem i synami z Ośrodkiem i z Seminarium w Radości.
Być może dla części osób znających naszą prelegentkę będzie pewnym odkryciem, że oficjalnie ma na imię Anna, gdyż od lat większość z nas mówi do niej Hania.
Jest zaangażowana we Wspólnocie "Drzewo Oliwne" na rzecz dzielenia się Dobrą Nowiną z Żydami w Polsce i w Ukrainie. Od lat organizuje także wycieczki do Izraela.

 

Anna Grzesiak-Sroka - jest misjonarką Wspólnoty Radość od 2019 roku, ale angażuje się w służbę w Kościele od prawie dekady.
Przed wielu laty doświadczyła przemieniającej relacji uczniowskiej i odtąd, jako entuzjastka głębokiego uczniostwa, stara się czynić je swoim stylem życia.
Przez ostatni rok służyła jako koordynator komunikacji w Ewangelicznej Polsce, od 3 lat tłumaczy materiały kursu KEKS, które dedykowane są do nauczania ekspozycji Biblii. Przekonana o sile przemiany życia pod wpływem ekspozycji na Boże Słowo zachęca kobiety do udziału w tym kursie.
Organizatorka wydarzeń, tłumaczka książek i ludzi, chętnie służy wsparciem tym, którzy odważają się coś zrobić. Prywatnie żona Ksawerego, mama Natalii, Antka i Leny, umiarkowana introwertyczka z zamiłowaniem do szycia, szydełkowania, social mediów i uprawy pomidorów.

Milena Neumann - na co dzień pracuje zawodowo, wspiera męża- pastora, aktywnie uczestniczy w spotkaniach dla kobiet i w grupach domowych.
Mama trójki wyjątkowych dzieci. Żywo interesuje się tematem edukacji.
Przez przyjaciół postrzegana jako osoba kreatywna i odważna. Potrafi słuchać, pociesza i uspokaja. Śmieje się całą sobą.
Wyedukowana w teorii. Doświadczona w życiu. Twierdzi, że życie kobiety jest zmienne. Wychowana w wielopokoleniowej rodzinie chrześcijańskiej. Jednak decyzję o pójściu za Jezusem podjęła sama.
Hobbystycznie szyje etui na Biblie, by przypominać pokoleniom jak ważne jest czytanie, dawanie i z Bogiem rozmawianie.

Joanna Stróżek - jest nauczycielem akademickim w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Ponad 20 lat pracuje też w klubach fitness jako instruktor, prowadząc zajęcia grupowe i indywidualne.
Jej praca jest dla niej także pasją. Podobnie jak rękodzieło - twierdzi, że od zawsze coś dłubała czy to igłą czy drutami czy nożyczkami i klejem: ozdoby, wianki, kartki albumy itd.
W Kościele koncentruje się na służbie wśród młodych kobiet, zwłaszcza mężatek, ale nie tylko. Zaangażowana w służbę młodzieżową oraz szkółki. Jednak za największą misję uważa wspieranie jej męża Adriana w jego służbie pastorskiej. Lubi być przydatną.
Podkreśla, że swoją energię, siły i kreatywność zawdzięcza Panu Bogu. I wszystkim co robi pragnie Go chwalić.

Klaudia Wiazowska - tak pisze o sobie: tworzymy z mężem zgraną parę. Jego rodzina jest ewangelicznie wierząca od kilku pokoleń, od mojej strony - dopiero pierwsze pokolenie. Oboje jesteśmy wdzięczni Bogu za dar zbawienia, zmianę myślenia i transformację w naszych sercach.
Służymy Bogu i zależy nam na rozwoju Kościoła. Jesteśmy przekonani, że nauczanie Słowa Bożego i uczenie ludzi jak mieć pociechę ze studiowania jest naszą misją, dlatego angażujemy się w różne formy grup biblijnych. Nasze córki wchodzą w dorosłe życie, modlimy się aby i one w swoim pokoleniu były odważne i wierne Bogu.
Jestem też aktywna zawodowo, głównie w obszarze zarządzania projektami w dużych przedsiębiorstwach. Od września jestem studentem Pedagogiki o specjalności przygotowanie do nauczania języków obcych.

 

Koszt uczestnictwa (w tym nocleg i pełne wyżywienie oraz materiały konferencyjne):

  • pokój 2- lub 3-osobowy z łazienką 230,00 zł
  • pokój 3-osobowy z umywalką (łazienka wspólna w korytarzu) - 200,00 zł
  • konferencja bez noclegów lub tylko sobota - 100,00 zł

Uwaga! Rejestracja została zakończona!
Kontakt w sprawach dotyczących konferencji na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wpłaty należy kierować na konto Służby Kobiet Kościoła Chrześcijan Baptystów
numer konta: 55 1050 1054 1000 0023 1749 6954
tytuł przelewu: Opłata konferencyjna Imię Nazwisko

Prosimy nie opóźniać się z wpłatami, termin płatności mija dziś. Przelewy będą weryfikowane do 2 października.

 

W imieniu Rady Służby Kobiet
Magda Czerwińska