fbpx

Forum Polskiego Uwielbienia

Wydrukuj Email

We wtorek 7 marca w Warszawie razem z rektorem WBST, Włodzimierzem Tasakiem, mogliśmy uczestniczyć w Forum Polskiego Uwielbienia.

Było to spotkanie różnych środowisk służb uwielbienia w polskich kościołach (szkoły, liderzy i misje) wraz z kaznodziejami i nauczycielami Słowa Bożego. Wspólnie mogliśmy zobaczyć gdzie jesteśmy, co mamy wspólnego, gdzie możemy i powinniśmy współpracować. Szczególnie podkreślano współpracę nauczycieli Słowa Bożego ze służbą muzyczną/uwielbienia w tym zakresie.

W programie znalazły się ciekawe prezentacje różnych służb i szkół, a także wykłady gości, świadectwa, modlitwa i oczywiście wspólne śpiewanie. Pieśni są po to by wspólnota wierzących mogła je śpiewać! Niby nic odkrywczego, ale dzisiaj chyba warte przypomnienia.

Szczególnymi gośćmi na Forum byli Graham Kendrick i Les Moir - kompozytorzy, autorzy wielu chrześcijańskich pieśni z Wielkiej Brytanii. To ludzie, którzy rozumieją rolę muzyki i słów chrześcijańskiej pieśni jak mało kto. Ich wykłady, a w zasadzie szczere dzielenie się swoim życiowym doświadczeniem o pisaniu pieśni, muzyce, ważności Słowa, chwale dla Boga, były bardzo inspirujące. Dzięki Mate.O za zorganizowanie tego Forum!

Modlę się, by w naszych Zborach ożył na nowo wspólny, odważny, spontaniczny i radosny ŚPIEW. Śpiew całego zgromadzenia. Niech muzycy i wokaliści służą nam jako prowadzący i niech nas w tym nie wyręczają. Niech wspólny śpiew przerodzi się w uwielbianie Boga i posłuży duchowemu zbudowaniu obecnych na nabożeństwach ludzi. Modlę się też o to, byśmy częściej byli świadkami tego, jak wykład Słowa Bożego przenika i uzupełnia się z wyśpiewywaniem chwały dla Boga. Niech nas Bóg w tym poprowadzi!

Prezb. Marek Głodek