fbpx
43. Krajowa Konferencja KChB

43. Krajowa Konferencja KChB

Wydrukuj Email

XLIII Krajowa Konferencja Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP

W dniach 1-3 czerwca 2023 r. w Ośrodku Radość odbyła się XLIII Krajowa Konferencja Kościoła Chrześcijan Baptystów pod hasłem „Idźcie… Ja jestem z Wami”, zaczerpniętym z Ew. Mateusza 28,18-20. Takie spotkanie to zawsze wielkie święto kościoła, gdzie jest miejsce na duchową strawę, rozmowy i integrację, ale także prace podczas sesji formalnych, gdzie delegaci naszych zborów podejmują ważne decyzje dotyczące teraźniejszości i przyszłości kościoła.

Szczególnymi gośćmi naszej konferencji byli: Sekretarz European Baptist Federation – Alan Donaldson, przedstawiciel International Mission Board – Jason Bishop, Prezes Slavic Gospel Association – Eric Mock oraz Igor Bandura – wiceprzewodniczący Ukraińskiej Unii Baptystycznej. Dzięki nim mogliśmy lepiej poznać to, co Bóg czyni dzisiaj na całym świecie poprzez różne projekty i działania misyjne ludzi tzn. Kościoła. Misja ta jest zarówno lokalna jak i globalna.

Z wielką radością i uwagą wysłuchaliśmy prezentacji nowych zborów i służb Kościoła. Mieliśmy też okazję poznać nowych pastorów, o których modlitwę wzniósł prezbiter senior, br. Konstanty Wiazowski. To był wzruszający moment.

Dziękujemy Bogu, że kolejny raz mogliśmy potwierdzić naszą jedność, troskę o siebie i kościół, i z nadzieją mogliśmy wrócić do naszych zborów. Każdy z nas został zachęcony do tego, by w swoim mieście dbać o to, by ewangelia docierała do naszych rodaków. Mimo że współczesny świat dostarcza nam wielu nowych wyzwań, to wierzymy, że Boża misja nie zmienia się, że nasze zadanie pozostaje niezmienne: mamy iść, głosić ewangelię i czynić Chrystusa znanym tam, gdzie jesteśmy.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego przedsięwzięcia. Pozostaję w modlitwie o każdą placówkę, zbór i okręg. Niech Bóg błogosławi nasz Kościół w Jego marszu z ewangelią do każdego zakątka Polski i świata. Czeka nas jeszcze wiele wyzwań, ale wierzymy, że Bóg jest z nami i poprowadzi nas do celu. Pomagajmy sobie wzajemnie! Jestem dumny, że mogę być w szeregach tak wspaniałych ludzi, którzy cenią Chrystusa i Jego słowo pokazując to przez swoje życie i nie ustają w wysiłku dzielenia się ewangelią! Bogu niech będzie chwała.

prezb. Marek Głodek

Zdjęcia: Piotr Jurago i Maksim Sliazin