fbpx
Konferencja dla żon pastorów

Konferencja dla żon pastorów

Wydrukuj Email

Od kilku lat w planowaniu różnych zadań, spotkań dla kobiet pojawiał się pomysł zorganizowania konferencji dedykowanej specjalnie dla żon pastorów. Służba kobiet od bardzo dawna nie podejmowała tego tematu. Ale dzięki Panu Bogu, który nas - obecną Radę Służby Kobiet do tego pomysłu przekonał!

Po kilku miesiącach przygotowań konferencja odbyła się w dniach 31 stycznia - 2 lutego 2020 r. w Uniejowie. Zaproszone zostały wszystkie żony pastorów ordynowanych w naszym Kościele Chrześcijan Baptystów, a na zaproszenie odpowiedziało 29. Przyjechała żona pastora z 40 letnim stażem, ale również młodziutka wiekiem i stażem, bo zaledwie kilkumiesięcznym w roli żony pastora. Ta różnorodność była ogromnym błogosławieństwem dla każdej z nas. Bogactwo doświadczeń i przeżyć nas zbliżała, co widać było w niekończących się rozmowach.

Spotkanie rozpoczął i pobłogosławił Pastor Leszek Wakuła. Do poprowadzenia warsztatów motywujących, zachęcających została zaproszona Bożena Ciechanowska, chrześcijańska mówczyni, która podczas swoich sesji pod hasłem "Podręczna walizka pastorowej" dotykała czasem trudnych tematów, ale dzięki temu doprowadziła nas do wielu przemyśleń. O roli żony i powołaniu mówiła Ewa Bednarczyk, żona pastora z Bielska Białej, ale także o byciu mamą dziecka pastora swoim świadectwem podzieliła się Agnieszka Bednarczyk - również żona pastora. Ogromną radością dla nas wszystkich było to, że mogłyśmy się poznać i wierzę, że będziemy się wzajemnie wspierać modląc się o siebie, pamiętając o sobie, dzwoniąc do siebie. Konferencja odbyła się w pięknym hotelu z zapleczem SPA, z którego każda mogła skorzystać. Organizacja tej konferencji nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego, które otrzymałyśmy od Kościoła Calvary Church z Grand Rapids w USA. Także Rada naszego Kościoła dołożyła cegiełkę, za co jesteśmy bardzo wdzięczne.

Można powiedzieć, że konferencja odbyła się pierwszy raz po kilkunastu latach przerwy, ale wierzę, że nie po raz ostatni. Uczestniczki konferencji zapewniały nas o potrzebie organizowania takich przedsięwzięć. Jeśli też tak uważasz, a nie miałaś okazji być tym razem z nami – Droga Żono Pastora – napisz do nas, a z pewnością odezwiemy się do ciebie z zaproszeniem na kolejną edycję.

Kontakt: sluzbakobiet(at)wp.pl