fbpx
Konferencja misyjna w Białymstoku

Konferencja misyjna w Białymstoku

Wydrukuj Email

Pan Jezus nakazał swoim uczniom, aby głosili ewangelię po krańce ziemi. Chociaż nie mieli do dyspozycji środków jakimi my dysponujemy obecnie, wywiązali się z tego zadania wzorowo. Księga Dziejów Apostolskich opisuje, że w przeciągu ćwierćwiecza chrześcijanie zanieśli ewangelię do Syrii, Azji Mniejszej, Europy i Afryki, apostoł Paweł stanął przed cesarzem i dotarł z ewangelią do granic ówczesnego świata. Współczesne czasy stwarzają niepowtarzalną okazję do dzielenia się ewangelią po krańce ziemi również nam Polakom.

Przywykliśmy, że to do nas przyjeżdżali misjonarze z innych stron świata głosząc nam ewangelię. Słyszeliśmy czasami o pojedynczych przypadkach naszych rodaków, którzy wyjeżdżali na misję. Te czasy odeszły bezpowrotnie do lamusa. Coraz więcej osób decyduje się na krótkoterminowe wyjazdy misyjne. Są tacy, których Pan powołuje na misję długoterminową. Nadeszła pora abyśmy regularnie wysyłali misjonarzy na cały świat. Jeżeli możemy to robić, po prostu zróbmy to. Nakaz Jezusa jest wciąż aktualny. Czas na Polskę, na Polaków.

Jeżeli gra ci w sercu to, o czym tutaj piszę, zapraszam abyś dnia 8 lutego 2020 roku przyjechał na Konferencję Misyjną do Białegostoku. Będziemy rozmawiali o tym dlaczego powinniśmy zająć się misją i jaką rolę w niej odgrywa lokalna wspólnota? Porozmawiamy o misji krótko i długoterminowej, o zaletach każdej z nich. Poruszymy wiele innych tematów. Jestem przekonany, że będzie to inspirujący czas zarówno dla tych, którzy myślą o wyjeździe na misję, jak i tych, którzy chcą wspierać takie działania. Wykładowcami będą: Nathan Davenport, Matt Honig, Anthony Parker, Jan Barczuk, Michał Domagała. Organizatorami konferencji są zbór w Białymstoku oraz Pioneer Bible Translators.

Więcej informacji znajduje się na stronie białostockiego zboru oraz na facebooku. Zapraszamy!

Pastor Marcin Górnicki