fbpx
W poszukiwaniu swojego miejsca - relacja z konferencji kobiecej.

W poszukiwaniu swojego miejsca - relacja z konferencji kobiecej.

Wydrukuj Email

W dniach 27-29.09.2019 r. odbyła się coroczna Konferencja Kobiet "W poszukiwaniu swojego miejsca", w pięknym miejscu, w Ośrodku Konferencyjnym Radość, usytuowanym w samym środku lasu. Jak co roku byłyśmy ubłogosławione pogodą, która dodatkowo wzbogaciła nasz pobyt. Tytuł konferencji był dość refleksyjny, wiele kobiet było zainteresowanych – co tak naprawdę będzie się działo ? Jako werset przewodni wybrano spokojny, wyważony i dający nadzieję fragment z Ps. 37: 5 „Powierz Panu drogę swoją, zaufaj mu, a On wszystko dobrze uczyni”

Przyjechało około 170 kobiet z różnych stron Polski, wiele z nich uczestniczyło po raz pierwszy w naszej corocznej konferencji. Piątkowy wieczór rozpoczął Piotr Czerwiński, Pastor lokalnego zboru w Radości, rozważaniem na temat poszukiwania miejsca, a raczej uświadomienia sobie swojego miejsca w obecności Pana Jezusa i jaki to miejsce może mieć wpływ na nasze życie. Następnie miałyśmy okazję lepiej się poznać nawzajem podczas zabaw integracyjnych oraz wysłuchać o tym, „Co się dzieje?”, czyli jak kobiety w lokalnych zborach, swoich środowiskach działają, jakie mają propozycje dla kobiet i jak wykorzystują te naturalne środowiska do dzielenia się dobrem i ewangelią. Zwieńczeniem wieczoru był wzruszający film pt. „Dotyk nieba”. Sobotni i niedzielny poranek był czasem studium biblijnego i modlitwy, który w grupach prowadziły Milena Neumann i Hania Szostakowska. Jesteśmy wdzięczne za kobiety, które chcą wstać wcześniej rano, by zachęcać inne Słowem Bożym i pobudzać do modlitwy. Główny wykład prowadziła Agnieszka Niemasik, która jak zwykle w sposób wyjątkowy opowiedziała nam w rolach w życiu, a także o tym, jak ważne jest miejsce Boga w naszych planach, decyzjach i ustalaniu priorytetów. Jak co roku miałyśmy do wyboru kilka warsztatów i seminariów, które odbywały się w grupach. W tym roku mogłyśmy wybierać spośród tematów przygotowanych przez: Agnieszkę Domagałę, Alinę Woźniak, Klaudię Wiazowską, Anię Kutrzepę, Anię Grzesiak- Srokę, Agnieszkę Roethel i Aleksandrę Kissiel.

Po raz pierwszy na konferencji zorganizowany został przez Agnieszkę Kowalewską panel dyskusyjny pod tytułem „Moje miejsce – czas poszukiwań”. Do panelu zostały zaproszone uczestniczki konferencji w różnym wieku i o różnym statusie zawodowym czy życiowym.

Wieczorem odbył się koncert Asi Cackowskiej, która wprowadziła nas stan wdzięczności i uwielbienia Boga świadectwami na temat tego, jak Bóg działa w naszym życiu. Podczas wspólnego ze zborem w Radości nabożeństwa kazanie prowadził Prezbiter Mateusz Wichary.

W trakcie trwania konferencji w sprzedaży były ekologiczne mydełka, wykonane przez jedną z uczestniczek. Dochód przeznaczony został na organizacje konferencji lokalnych. W tym roku dzięki ogromnej ofiarności wylosowane zostały trzy zbory: Zgorzelec, Poznań i Tarnów. Gratulujemy i jeśli Pan Bóg pozwoli, to do zobaczenia na tych konferencjach. Wierzymy że wszystkie wyjechałyśmy z Radości zbudowane, podniesione na duchu warsztatami i rozmowami ze sobą nawzajem.

W przyszłym roku konferencja zaplanowana jest na 9-11 października 2020. Serdecznie zapraszamy do planowania tego weekendu i przyjazdu do nas do Radości. Podczas przyszłorocznej konferencji odbędą się wybory do nowej Rady Służby Kobiet. W ciągu roku będzie czas na przysyłanie swoich propozycji kandydatek. Proszę jednak pamiętać, że warunkiem do pełnienia służby w Radzie jest minimum 5 letni staż w Kościele Chrześcijan Baptystów oraz zaangażowanie w służbę kobiet lokalnie bądź na szerszym forum. Listy w tej sprawie zostaną przesłane do zborów.

Link do pełnej galerii zdjęć