fbpx
Relacja z Ogólnopolskiej Konferencji Kobiet 2018 - "...bo Jestem z tobą"

Relacja z Ogólnopolskiej Konferencji Kobiet 2018 - "...bo Jestem z tobą"

Wydrukuj Email

W dniach 9-11.11.2018 odbyła się coroczna Konferencja Kobiet, w urokliwym o każdej porze roku Ośrodku Radość. Tytuł konferencji „… bo Jestem z tobą” zainspirowany wersetem „Nie bój się, bom Ja z tobą, nie lękaj się, bom Ja Bogiem twoim! Wzmocnię cię, a dam ci pomoc, podeprę cię prawicą sprawiedliwości swojej.” (Iz. 41:10), pobudził do wielu budujących rozważań, warsztatów i rozmów.  

Pan Bóg pobłogosławił nas rekordową frekwencją w tym roku, gdyż było nas około 160 uczestniczek z różnych stron Polski i nie tylko. Gościłyśmy także siostry z białoruskiego Mińska, które miały okazję opowiedzieć o swojej służbie w lokalnych społecznościach i podobnych konferencjach w ich kraju. Piątkowy wieczór rozważaniem  rozpoczął Przewodniczący Rady Kościoła – Prezbiter Mateusz Wichary. Na podstawie Księgi Rodzaju przedstawił nam historię Hagar, której postać często przewijała się na ostatnich Konferencjach Kobiet, lecz tym razem z innej perspektywy - podkreślając to, że pomimo naszego położenia, tego kim jesteśmy, Pan Bóg troszczy się o nas, daje rozwiązanie i wyjście z trudnych sytuacji. 

Relacja zdjęciowa z konferencji pod tym linkiem.


Wieczór zakończyłyśmy wspólnie z Mileną Neumann, która poprowadziła nas w integracji, poprzez zabawy zachęcające do nawiązania nowych znajomości. Dla niektórych jest to trudne na co dzień, ale w zabawie okazuje się wykonalne. Sobotni i niedzielny poranek był czasem studium biblijnego i modlitwy, który w grupach prowadziły Anna Martynowska i Aneta Lubińska.  W sobotę rano duchowo nakarmiła nas swym wykładem „Jestem z tobą”  Agnieszka Niemasik. Przeprowadziła nas przez Księgę Jozuego pokazując historię jego życia, początkowo sługi Mojżesza, na końcu sługi Pana. Podkreśliła, że mamy się nie bać, robić to do czego powołuje nas Bóg, bo On jest z nami, nawet jeśli tego nie czujemy. 

Jak co roku miałyśmy do wyboru kilka warsztatów i seminariów, które odbywały się w grupach 

Jako sesja I„Słabość  i  moc”  Aneta KrzywickaNie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości oraz trzeźwego myślenia" (2 Tym 1,7). Te trzy atrybuty: moc, miłość i trzeźwe myślenie to ważny podarunek Boga dla nas wierzących, niezbędne wyposażenie codziennego użytku, a szczególnie przydatne w złych okolicznościach życia.  W jaki sposób tracimy duchowe siły i czy są Boże sposoby na pokonanie niemocy, marazmu, zniechęcenia w wierze i bezsilności w modlitwie? 

„Niezawodne wsparcie” Anna Cieślar„Pan był z Józefem”... to często powtarzająca się fraza w opisie życia biblijnego Józefa. Bóg był z nim kiedy był wyróżniony i kiedy był poniżony, w domu rodzinnym, na służbie w obcym kraju, w więzieniu, a także gdy zajmował najwyższe stanowisko państwowe. Współczesne kobiety mają ważne i odpowiedzialne zadania do wykonania. Czy przykład Józefa, a właściwie Boga w jego życiu może być dla nas pomocny? 

„Bądź kobietą wpływu (wg Mt 28:19-20)” Anna Grzesiak-Sroka. Jak pewna kobieta wpłynęła na moje życie i służbę w Kościele czyli warsztat o tym, jaki możesz mieć wpływ na ludzi, których nigdy nie poznasz. 

„Cztery rodzaje gleby - do której ja należę?”  Hanna SzumigałaPrzypominając sobie po raz kolejny historie biblijne, będziemy miały okazję na to, by spojrzeć na siebie raz jeszcze. Może znajdzie się zachęta by coś zmienić, może coś poprawić, a może po prostu wyrazić swą wdzięczność. Na to, by uczyć się polegania na Bogu, ufności do Niego i zdawania się na Pana nigdy nie jest zbyt późno ani zbyt wiele.  

Oraz popołudniowa II sesja: „Wskoczyć w historię ewangeliczną” Krystyna Zaremba. Interaktywne studium tekstu biblijnego w formie bibliologu. 

„Kobieta współczesna” - Aleksandra KissielNiezależna, mająca wpływ na siebie, swoje otoczenie, wspierająca kościół i jego pracowników, czyli Lidia - pierwsza europejska chrześcijanka. Dz. Ap. 16;14-15. 

„Czy zawsze jesteś ze mną?” Agnieszka RoethelPodczas warsztatu odpowiemy na pytania: Jaki jest nasz Bóg i co to dla nas oznacza? Od czego zależy doświadczanie obecności Boga w naszym życiu? Dlaczego czasem nie czujemy tej obecności? Z czego wynika ta pustka i jak sobie z nią poradzić? 

„Metamorfoza prowadząca do poznania woli Bożej" – Magdalena Jachowicz-Bednarska. Rz.12;2. Warsztat podczas którego rozpoznasz czy dotknęły/dotykają Cię doświadczenia prowadzące do metamorfozy? Jakie owoce ta przemiana przyniosła/przynosi? Czy Twoje myślenie zmieniło się/zmienia się? Czy rozpoznajesz wolę Bożą? 

Czas wolny poświęcić mogłyśmy na rozmowy przy kawie, herbacie i pysznych domowych wypiekach. Odwiedzić można było księgarnie, stoiska z rękodziełem, wziąć udział w warsztatach muzycznych czy też po prostu odpocząć, spacerując w pięknych okolicznościach przyrody. 

Wieczorem odbył się koncert młodej, obdarowanej talentem wokalnym Kasi Kiklewicz, który poprowadził nas do corocznego sobotniego wieczoru świadectw. W ubiegłym roku pisałyśmy swoje prośby modlitewne, zebrałyśmy je w jednym naczyniu, po czym każda z nas losowała jedną prośbę, o którą przez następny rok miała się modlić. Na tegorocznym wieczorze kilka kobiet podzieliło się świadectwem mocy tych modlitw, które zostały wysłuchane przez naszego Pana Boga. Wysłuchałyśmy również innych cudownych świadectw Bożej troski, pomocy, opieki w życiu kilku kobiet. Wiele młodych dziewczyn, żon, matek mogło zaczerpnąć cenną wiedzę z doświadczeń innych kobiet. Oczywiście nie zabrakło łez wzruszenia i śmiechu. 

Niedzielny wykład „Miłość” prowadziła Alina Woźniak. Mówiła nam o wolności kierowanej przez miłość, przytaczając przy tym wiele wersetów.  
Podczas nabożeństwa kazanie prowadził Prezbiter Gustaw Cieślar, który poprzez pokazanie postawy Nehemiasza nawiązywał do Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Pan Bóg czuwał nad Nehemiaszem, w trakcie wizyty u króla i wyposażył go, o wiele bardziej niż on tego chciał. Punktualnie o 12.00 odśpiewaliśmy hymn narodowy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. 

W trakcie trwania konferencji w sprzedaży były ręcznie robione koszyczki, z których dochód przeznaczony został na organizacje konferencji lokalnych. W tym roku dzięki ogromnej ofiarności wylosowane zostały trzy zbory: Ełk, Chojnice i Lublin. Gratulujemy i jeśli Pan Bóg pozwoli, to do zobaczenia na tych konferencjach. Wierzymy że wszystkie wyjechałyśmy z Radości zbudowane, podniesione na duchu warsztatami i rozmowami ze sobą nawzajem. Do zobaczenia za rok!  


Karolina Szafran, Daria Słomian 

 

Kilka osobistych relacji:  

Mimo, że od wielu lat jestem wierząca i znam Słowo Boże to jednak zawsze na konferencji Kobiet jest "coś" nowego czego mogę się uczyć, wspaniałym czasem jest też zawsze Wieczór Świadectw (Jola). 

Podczas Konferencji był bardzo dobry przekaz Słowa Bożego, wykłady i warsztaty poparte tekstami biblijnymi, bardzo dobrze przygotowane, przekazane i zrozumiałe (Ewa). 

Konferencja Kobiet to czas budowania się Słowem Bożym, wspaniałe wykłady i seminaria, ale również czas budowania relacji z kobietami z różnych zborów. Możemy się wspierać, zachęcać i modlić o siebie wzajemnie. Niezapomniane chwile to zawsze Wieczór Świadectw (Ula). 

Super konferencja, super wykłady i super Boże kobiety, warto być na takiej konferencji (Ala). 

Konferencja to bardzo wartościowy czas spędzony z ciekawymi budującymi wykładami, pozwalający na pogłębianie i umacnianie naszych więzi z Panem Bogiem. pełen zawierania nowych znajomości i odświeżania starych. Czas w którym każda z sióstr mogła znaleźć jakąś budującą cząstkę dla siebie. Pakiet full dla ducha i ciała (L.) 

Konferencja dla kobiet w Radości była dla mnie cudownym czasem, kiedy mogłam spotkać się z przyjaciółkami, które widzę raz do roku. Posłuchać wspaniałych inspirujących wykładów. Szczególnie wspominam warsztat Ani Cieślar: "Niezawodne wsparcie", który trzyma mnie do dzisiaj i daje mi dużo do myślenia. Bardzo mi się tez podobało to, jakie zdolne mamy siostry, które umiliły nam czas swoim śpiewem. Zachęcam każdą kobietę by przyjechała na konferencje, gwarantuje wspaniały, niezapomniany czas, gdzie możemy być blisko Boga i siebie. Gdzie możemy lepiej poznać naszego cudownego Stwórcę i siebie nawzajem. (Karolina) 

Przyjazd na konferencję dla kobiet to czas kiedy spotykam bliskie mi osoby i przyjaciółki, czas za którym tęsknię przez cały rok. Polecam z serca też super zachęcające wykłady, zawsze znajdę w nich coś co mój umysł i serce potrzebują. Czas dzielenia się swoimi przeżyciami, czasem porażkami, czasem smutkami ale i radościami - to sobotni wieczór konferencji. Wszystkie potrzebujemy zachęty, ja znajduję ją wśród bliskich mi sióstr. Dziękuję za to i pozdrawiam (Renia) 

Dziękuję bardzo za Konferencję i za Waszą pracę włożoną w jej organizację. Był to dla mnie cudowny czas, już dawno tak dużo nie płakałam :) ale były to łzy szczęścia i wzruszenia, bo na nowo poczułam jak bardzo Bóg mnie kocha i jak ja bardzo tej miłości potrzebuję. (Danusia) 

Podczas konferencji po raz kolejny upewniłam się, że Bóg jest  ze mną cały czas. Nie muszę i nawet nie powinnam Go o to prosić, bo On po prostu jest- bo tak obiecał. I przez Anię Cieślar zostałam zachęcona do tego, by ta świadomość pozwalała mi  na relaksowanie się Bożą obecnością. Tak prosta a jednocześnie tak bardzo wzruszająca prawda. (Magda)