fbpx
Kościół a służba osobom niepełnosprawnym

Kościół a służba osobom niepełnosprawnym

Wydrukuj Email

Konferencja w Warszawie - 21 kwietnia 2018 godz. 10 - 17

10.00 

Powitanie i modlitwa

Stowarzyszenie Chrześcijańskich Rodzin Osób Niepełnosprawnych – prezentacja, możliwości służby „SChRON”

10.30 

Niepełnosprawność w świetle Biblii. Pastor Henryk Kufeld

11.00 

Przerwa

11.20 

Co dla niepełnosprawnych może zrobić lokalny Kościół? Prof. Anna Zamkowska

12.00 

Zobaczyć Razem - Robert Martyniak, Krystyna i Åsmund Kilde prezentacja organizacji Bezpieczne Schronienie / Zobaczyć Razem

12.30- 

Przerwa

12.50

Głusi- służba czy misja? – Pastorzy Rafał i Krzysztof Nowiccy

13.30

Niepełnosprawność ruchowa – Andrzej Czermiński

14.00

Obiad

15.00

Za zasłoną autyzmu Prof. Anna Zamkowska

15.30  

Niepełnosprawność intelektualna Agnieszka Górecka

16.00

Przerwa

16.15

Czas wzajemnej inspiracji: co zrobić z tym co usłyszałem? Pomysły jakie się zrodziły w głowach uczestników. Zastosowanie w lokalnych zborach.

 

Mówcy konferencyjni 

Henryk Kufeld

Od 1991r. jest pastorem zborów baptystycznych. Ojciec dorosłej córki z zespołem Downa. Od kilkunastu lat wraz z żoną Marylą prowadzą służbę o charakterze duszpasterskim dla rodzin z niepełnosprawnymi intelektualnie dziećmi poprzez obozy wakacyjne i cykliczne spotkania. Prezes Stowarzyszenia Chrześcijańskich Rodzin Osób Niepełnosprawnych „SChRON”.

Anna Zamkowska, dr hab., prof. Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Zaczynała swoja karierę jako nauczyciel szkoły specjalnej dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. Od 1993 roku nauczyciel akademicki w Wydziale Filologiczno-Pedagogicznym Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, kierownik Katedry Pedagogiki i Psychologii. Prowadzi zajęcia biblijne na obozach dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie i szkolenia dla osób pracujących z nimi. Autor 3 książek i ponad 90 artykułów naukowych. Zainteresowania naukowe: wsparcie edukacyjne uczniów ze specjalnymi potrzebami w różnych formach kształcenia, kultura szkoły włączającej uczniów niepełnosprawnych, sieć wsparcia rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym. V-ce prezes Stowarzyszenia SChRON.

Robert Martyniak – osoba z uszkodzeniem wzroku, jest doradcą w „Zobaczyć Razem” – misji na rzecz ludzi słabowidzących. Doradza w doborze sprzętu optycznego, udziela informacji o ośrodkach prowadzących diagnozę funkcjonalną możliwości wzrokowych, prowadzi doradztwo dla rodziców dzieci z uszkodzonym wzrokiem i osób tracących wzrok

Andrzej Czermiński jest osobą wierzącą w Jezusa Chrystusa. Zna niepełnosprawność z własnego doświadczenia jako osoba z mózgowym porażeniem dziecięcym. Siłę do pokonywania przeszkód czerpie z Bożego Słowa. Pragnieniem jego serca jest zaszczepiać w ludziach wiarę, która niesie nadzieję i wskazywać na miłość, którą oferuje Pan Jezus Chrystus każdemu człowiekowi, a której moc daje siłę do pokonania wszelkich trudności. Ma żonę i synka. Zdobył licencjat z pedagogiki rewalidacyjnej i teologii baptystycznej oraz tytuł magistra z profilaktyki społecznej i resocjalizacji.

Agnieszka Górecka – mgr pedagogiki specjalnej, oligofrenopedagog, pracuje w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Żyrardowie, członek zarządu SChRONu, organizuje obozy dla młodzieży z niepełnosprawnością Schronowisko.

 

Koszty – 20 zł. (płatne na miejscu)

Miejsce – Kościół Chrześcijan Baptystów I Zbór w Warszawie, ul. Waliców 25, Warszawa

Patronat medialny: Radio „Chrześcijanin” 

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefonicznie: Barbara Dąbrowska tel. 739 000 336

 

Organizatorzy

Stowarzyszenie Chrześcijańskich Rodzin Osób Niepełnosprawnych „SChRON”

Kościół Chrześcijan Baptystów I Zbór w Warszawie