fbpx
Konferencja senioralna w Wiśle, odwiedziny Zelowa i wizyta w Ambasadzie Ukraińskiej

Konferencja senioralna w Wiśle, odwiedziny Zelowa i wizyta w Ambasadzie Ukraińskiej

Wydrukuj Email

W sobotę, 2 grudnia, wziąłem udział w regionalnej konferencji „JESIEŃ”, która odbyła się po raz kolejny w Wiśle, której organizatorem był Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów „Oaza”. Konferencja była skierowana przede wszystkim dla seniorów i tych, którzy na jesień życia chcą się właściwie przygotować. Hasłem tegorocznej konferencji był cytat z Ks. Izajasza 42,3: „Trzciny nadłamanej nie dołamie, knota gasnącego nie dogasi”. Świadomość, że posuwanie się w latach może przynieść poczucie odrzucenia i zepchnięcia „na boczny tor”, co może być powodem „przygasania”. Ileż jednak zachęty mamy w Bogu, który poprzez swoje Słowo zapewnia nas, iż tego, co nadłamane i gasnące nie dołamie i nie dogasi. Dlatego w czasie konferencji zostały wygłoszone dwa wykłady tematyczne. Pierwszym przesłaniem pt. "Jak radzić sobie z samotnością?" podzielił się kaznodzieja, psycholog i terapeuta br. Ireneusz Roethel z I Zboru KChB w Poznaniu. Ja miałem przywilej podzielić się drugim wykładem zatytułowanym: „Moje miejsce w Kościele”. Oba wykłady dostarczyły słuchaczom wielu wartościowych myśli i wniosków, a także były zachętą i inspiracją do aktywności w życiu, do dyscypliny fizycznej i umysłowej oraz do wykorzystywania swojej mądrości i doświadczenia na rzecz bliźnich, bez względu na wiek. Jesteśmy łańcuchem pokoleń, a starsi wiekiem są absolutnie wielką wartością dla najbliższej rodziny, Kościoła i społeczeństwa. Między wykładami wszyscy z radością śpiewaliśmy pieśni Bogu na chwałę, za co dziękujemy zespołowi muzycznemu, a także modliliśmy się zanosząc nasze dziękczynienie i prośby do Boga, oraz dzieliliśmy się doświadczeniami i wyzwaniami z życia. Atmosfera była iście świąteczna i podniosła. Naprawdę świętowaliśmy życie, które w Bogu ma nieocenioną wartość! Ciekawym świadectwem z życia i służby podzielili się również Bogumiła i Stanisław Blank. Całość poprowadził Pastor zboru w Wiśle, Damian Zajonc, Już za rok kolejna edycja konferencji!

W niedzielę wziąłem udział w nabożeństwie, gdzie mogłem wygłosić kazanie o wartości Ewangelii, o zbawieniu i ważnym procesie, którym jest nasze uświęcenie. W czasie nabożeństwa obchodziliśmy pamiątkę Wieczerzy Pańskiej. Zbór w Wiśle „Oaza” jest cennym miejscem do rozwoju chrześcijańskiej wiary i wspólnoty oraz dobrego biblijnego nauczania. Dziękuję Pastorze Damianie za Waszą troskę o mnie i Waszą miłość do bliźnich w ogóle. Widać, że Bóg jest pośród Was. Nigdy tego nie straćcie! Niech Wam Bóg obficie błogosławi.

W poniedziałek rano w drodze powrotnej z Wisły zatrzymałem się w Zelowie by odwiedzić rodzinę Skobel. Pastor Grzegorz, jego żona Asia oraz ich syn Beniamin przyjęli mnie serdecznie i ugościli. Dziękuję! Spędziliśmy czas na rozmowach, świadectwach z życia, oraz na modlitwie. Niech Bóg błogosławi Waszą wytężoną służbę w tym mieście i okolicach. Niech Chrystus będzie poznany i uwielbiony. Pozostaję o Was i Wasz Zbór w modlitwie.

Wtorek 5 grudnia od samego rana odbyły się różne spotkania. Dzień rozpoczął się od ostatniego w tym roku posiedzenia Prezydium Rady Kościoła, gdzie dyskutowaliśmy i podejmowaliśmy decyzje w różnych sprawach życia kościoła. Dziękuję Bracia za Waszą gotowość do pracy i gorliwość dla Chrystusa.

W południe razem z prezb. Henrykiem Skrzypkowskim oraz Jonaszem Skrzypkowskim, reprezentantem Baptystycznej Akcji Charytatywnej, udaliśmy się do Ambasady Ukraińskiej, gdzie odbyła się uroczystość wręczenia wysokich odznaczeń państwowych kilkunastu osobom wspierającym naród ukraiński w czasie wojny wywołanej przez rosyjskiego okupanta. Uroczystość poprowadził Ambasador Ukrainy Wasyl Zwarycz. Jedną z osób wyróżnionych w ten sposób był prezb. Henryk Skrzypkowki, który z ramienia Baptystycznej Akcji Charytatywnej i Zboru Chrześcijan Baptystów w Chełmie od początku wojny był mocno zaangażowany w działania pomocowe. Tak więc redaktorzy, nauczyciele, przestawiciele fundacji i stowarzyszeń oraz przedstawiciel naszego Kościoła odebrali serdeczne podziękowania. Ambasador Wasyl Zwarycz nie krył wzruszenia patrząc na to wszystko, co nasi rodacy zrobili na rzecz Ukraińców w Ukrainie i tym, którzy przebywają w naszym kraju. Niech POKÓJ wróci na Ukrainę tak, by ojcowie mogli spotkać się z dziećmi, a żony ze swoimi mężami i matki z synami! Módlmy się o to! Niech Ewangelia o Zbawicielu – Jezusie Chrystusie w czasie tej tragedii głośno rozbrzmiewa w naszych krajach.

Po południu krótko wziąłem udział w posiedzeniu Komisji Prawnej, która kontynuowała swoje prace. To wymagająca służba dotycząca precyzowania aktów prawnych kościoła i jego agend. Dziękuję Bracia za Wasz trud i owocną pracę, którą wykonujecie.

Jak to dobrze, że każdy z nas w Kościele – Ciele Chrystusa ma swoją wyznaczoną przez Głowę Kościoła funkcję. Bóg jest precyzyjny. Doceniajmy jedni drugich. Jesteśmy dla siebie darem i błogosławieństwem. Modlę się o nasz Kościół i razem módlmy się o siebie nawzajem. Niech Wam Bóg, Kościele błogosławi.

- prezb. Marek Głodek


Zdjęcia TUTAJ.