fbpx
Wydarzenia: sierpień 2023

Wydarzenia: sierpień 2023

Wydrukuj Email

Misjonarze z Teksasu, Świętajno, Refresh, Św. Wojska Polskiego

Ostatnie dni w życiu Kościoła z perspektywy Kancelarii Rady Kościoła oraz spotkań Przewodniczącego Rady Kościoła - prezb. Marka Głodka. Oczywiście są to tylko wybrane wydarzenia z wielu tych, które celowo pozostaną w cieniu.

Spotkanie z misjonarzami z Teksasu (USA),
którzy przyjechali na tzw. krótką misję do polski. Część grupy została w Polsce w Chełmie, gdzie pracowali w magazynie sortując i pakując rzeczy, które jak zwykle zostały przesłane na Ukrainę. Część grupy spędziła czas na Ukrainie, spotykając się z liderami różnych służb charytatywnych i sami również angażowali się w różne prace związane z odbudową zniszczonych budynków. W obu miejscach chrześcijanie z Teksasu głosili ewangelię i modlili się z miejscową ludnością i liderami kościołów. Ja miałem przywilej spotkać ich tuż przed powrotem do domu, gdzie w Warszawie mieliśmy wspólny posiłek i społeczność. Wraz ze mną był przedstawiciel Akcji BACH, br. Jonasz Skrzypkowski i prezb. Piotr Wiazowski, Przewodniczący Rady Okręgu Białostockiego. Te ważne, chociaż krótkie chwile spędzone na rozmowach i modlitwie potwierdzają ten piękny obraz Kościoła, który istnieje w różnych krajach i kontynentach. Chwała za to Bogu Wszechmogącemu.

Wizyta u Ewy i Andrzeja Sewerynów.
Razem z moją małżonką Anią odwiedziliśmy braterstwo Sewerynów w Piasutnie, koło Świętajna. To formalne i nieformalne spotkanie jednocześnie. Tak już jest w naszej służbie, że oprócz tej części towarzyskiej zawsze jest powód do rozmów o charakterze roboczym. I tak również było w tym przypadku. Niemniej, dziękujemy Ewie i Andrzejowi za miłe przyjęcie, społeczność i budujące rozmowy. Z Piasutna udaliśmy się do Świętajna, gdzie po raz kolejny mogłem obejrzeć cały teren i obiekty naszego Centrum Chrześcijańskiego w Świętajnie. Po rozmowach z bratem Bartoszem – gospodarzem terenu, cieszę się, że miejsce to intensywnie służy dzieciom i młodzieży oraz zborom Okręgu Mazurskiego. Ten historyczny teren i obiekty na nim to wielkie wyzwanie dla naszego Kościoła, a szczególnie dla tych, którzy na co dzień tam pracują. Jest wiele rzeczy do zrobienia – małe i te ogromne projekty remontowe są naprawdę WYZWANIEM! Numer 1 to dach, który od lat prosi się o remont, później okna, ogrzewanie, zbyt mała stołówka, za mały teren, etc. Można by pisać długo. Proszę, módlmy się o to miejsce, miejsce wielu obozów młodzieżowych i dziecięcych od lat, miejsce wielu duchowych poruszeń w życiu tych młodych ludzi. Módlmy się i kto może, niech ofiaruje na cel remontowy w Świętajnie. Po szczegóły piszcie lub dzwońcie do kancelarii Kościoła.

ReFresh Festiwal
- to cykliczne od kilku lat wydarzenie dedykowane młodzieży. Odbyło się ono tradycyjnie w naszym Ośrodku w Radości. Ponieważ na FB jest wiele relacji filmowych i zdjęciowych z tego wydarzenia, ograniczę się tylko do kilku myśli. Po pierwsze, warto organizować takie wydarzenia, które służą duchowemu rozwojowi i integracji młodych chrześcijan. Jestem wdzięczny organizatorom, wykładowcom, kaznodziejom, wolontariuszom, zborom, które modliły się o to wydarzenie i ofiarowały na ten cel, oraz wszystkim ofiarodawcom, którzy rozumieją potrzebę takiego spotkania młodych. Osobiście byłem obecny, a pierwszego dnia na rozpoczęcie festiwalu mogłem powiedzieć kilka słów do uczestników i pobłogosławić to zgromadzenie. Drugiego dnia (niedziela), razem z br. Mateuszem Wicharym i Włodzimierzem Tasakiem mogliśmy służyć uczestnikom, przygotowując potrawy z grilla. To dobry sposób, by aktywnie przebywać z młodzieżą i w mniej formalny sposób wsłuchiwać się w ciekawe wypowiedzi oraz wymieniać krótkie myśli i słowa zachęty w trakcie serwowania posiłków. Było dobrze i smacznie! Boże błogosław Twój Kościół składający się z każdej grupy wiekowej. Dzisiaj szczególnie modlę się o MŁODYCH! Niech odświeżą się w wierze i zakorzenią swoje życie w Chrystusie!

Prezydium Rady Kościoła
- Po południu w niedzielę 13 sierpnia, odbyło się też posiedzenie Prezydium Rady Kościoła. Omawialiśmy bieżące sprawy, dotyczące zborów i projektów Rady Kościoła oraz kwestie duszpasterskie.

Udział w Święcie Wojska Polskiego
- 15 sierpnia, w 103 rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r. oraz w Święto Wojska Polskiego, na zaproszenie Prezydenta RP, Pana Andrzej Duda, reprezentowałem nasz Kościół na oficjalnych uroczystościach, zarówno w czasie defilady wojskowej, jak i później w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego. Miałem, jak zwykle przy takich okazjach, możliwość krótkiego spotkania z Parą Prezydencką, zapewniając ich o moich modlitwach.

Kolejne dni to praca w kancelarii Kościoła, planowanie, konsultacje, podejmowanie decyzji, rozmowy telefoniczne, spotkania internetowe, e-maile, etc. Modlę się o nasz Kościół i dziękuję za modlitwy Was wszystkich wspierających mnie i całą Radę Kościoła.

- prezb. Marek Glodek