fbpx
Olsztyn, Ełk i koreańska wizyta

Olsztyn, Ełk i koreańska wizyta

Wydrukuj Email

Wizyta w zborach olsztyńskim i ełckim oraz odwiedziny pastora z Korei.

W sobotę 15 lipca w godzinach porannych udałem się do Olsztyna na spotkanie z prezbiterem Gustawem Cieślarem, pastorem Kościóła Chrześcijan Baptystów w Olsztynie.

Wizyta miała podwójny cel. Pierwszy, to złożenie serdecznych życzeń bratu Gustawowi, jako że 6 lipca obchodził swoje kolejne, 66. urodziny. Życzenia chciałem złożyć osobiście, ale w tym czasie ze względu na służbowe wyjazdy nie mogłem tego zrobić. Po drugie, chciałem zobaczyć remont nowo zakupionej sali nabożeństw i innych pomieszczeń, które będą służyły zborowi.

Wizytę rozpocząłem oczywiście od złożenia serdecznych życzeń solenizantowi. Wspólnie z przedstawicielami zboru modliliśmy się o naszego brata i powierzaliśmy go na dalsze dni i służbę w ręce naszego Wszechmogącego Boga. Brat Gustaw Cieślar przez wiele lat wiernie służy Bogu i kościołowi. Był Przewodniczącym Rady Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP, Rektorem WBST, Kanclerzem Diakonatu Powierniczego BETEZDA, dyrektorem Ośrodka Radość i pastorem kilku zborów. Dzisiaj wiernie służy zborowi w Olsztynie i angażuje się również w wiele innych działań misyjnych.

Po wspólnej modlitwie i złożeniu życzeń zjedliśmy pyszne śniadanie, a następnie udaliśmy się do wspomnianych wcześniej pomieszczeń olsztyńskiej wspólnoty. Jestem pod wrażeniem sali nabożeństw, jej wielkości, oraz innych pomieszczeń które będą służyły zborowi. Pracy jest dużo! Bracia i Siostry - Módlmy się o to wielkie wyzwanie dla zboru w Olsztynie (remont). Jeśli ktoś chciałby wesprzeć to dzieło to proszę kontaktować się przez facebooka zboru, a także z Przewodniczącym Rady Zboru lub bezpośrednio z pastorem Gustawem.

Dziękuję Bogu za zbór w Olsztynie, za prezbitera Gustawa Cieślara i za wielką nadzieję na rozwój w nowym miejscu. Niech Wam Bóg błogosławi bracia i siostry, członkowie zboru w Olsztynie. Czyńcie Chrystusa znanym, tak jak to czynicie do tej pory!


23 lipca w Gorle koło Ełku odbył się chrzest małżeństwa, które wyznało publicznie wiarę w Jezusa Chrystusa, Pana i Zbawiciela. Po zakończeniu porannego nabożeństwa zboru Baptystów w Ełku wiele osób udało się nad jezioro by towarzyszyć Justynie i Wojtkowi w ich chrzcie. Nawrócenie człowieka zmienia perspektywę na życie, tak też stało się w ich życiu. Oboje opowiedzieli zgromadzonym o swojej osobistej drodze i przełomowych trudnych doświadczeniach, które doprowadziły ich do Jezusa. Spotkanie przez wiarę w Jezusa Chrystusa upodabnia (w procesie uświęcenia) życie człowieka do życia i charakteru Zbawiciela. Taki proces stał się ich udziałem, dlatego stojąc tam, nad brzegiem jeziora, wszyscy cieszyliśmy się ich ufnością, którą złożyli w Jezusie. Chrzest, to ważny publiczny akt, potwierdzający w sposób widoczny osobiste nawrócenie. Chrzest małżonków był więc zachętą dla jednych, napomnieniem dla innych i na pewno radością dla wszystkich.

Boże, błogosław tych odważnych, którzy dzisiaj decydują się zawierzyć swoje życie Tobie! Dodawaj Panie odwagi i wyrazistości głoszącym Ewangelię, by wielu jeszcze wyznało, że Jezus jest Panem! Niech ofiara Golgoty przynosi owoc w naszym pokoleniu! Niech Bóg Wszechmogący błogosławi wam Bracia i Siostry Zboru w Ełku.

W poniedziałek 24 lipca już w Kancelarii Rady Kościoła wraz z prezb. Henrykiem Skrzypkowskim (członkiem Prezydium RK) miałem interesujące spotkanie z Pastorem Kyoungbok Poul z Korei. Brat Lu, jak nazywają go Chińczycy, jest misjonarzem, który ponad 20 lat spędził w Chinach zakładając chrześcijańskie zbory. Setki ludzi słuchając głoszonej przez brata Lu ewangelii przyszło przez wiarę do Chrystusa i zawierzyło Jemu swoje życie. Po latach służby w Chinach, lokalne władze nie zgodziły się na dalszą obecność rodziny misjonarzy w kraju. Zmuszeni byli wrócić do Korei. Tam modlili się razem z żoną Sin Panim o to co dalej – gdzie Bóg ich poprowadzi? Po roku modlitwy Bóg wysłuchał ich i przełomowym było spotkanie z Pastorem Lee, który zachęcił ich do służby w Europie. Ostatecznie przyjechali do Polski, gdzie Pastor Kyoungbok Poul mając wcześniejsze doświadczenie i znajomość języka chińskiego pracuje wśród społeczności chińskiej i koreańskiej. Dzisiaj odwiedzili mnie razem z Bratem Tien z Chin, który od lat zamieszkuje w Polsce. Wielu młodych ludzi z Korei i z Chin studiuje w Polsce lub prowadzi działalność gospodarczą. Misjonarz Kyoungbok Poul razem z wierzącymi z Chińskiego Zboru Baptystów w Warszawie głosi im Chrystusa – Zbawiciela. Wielu chińczyków i koreańczyków w naszym kraju ma możliwość po raz pierwszy usłyszeć Dobrą Nowinę o Jezusie.

Módlmy się o Zbór Chiński w Warszawie, o misjonarzy i kaznodziejów. Niech nasz kraj będzie ważnym ośrodkiem, który czyni Chrystusa znanym. Boże, błogosław Pastora i jego żonę, by za Twoją wolą, wytrwali w skutecznej służbie na rzecz Królestwa Bożego!

 

- prezb. Marek Głodek