fbpx
Aktywności czerwcowe

Aktywności czerwcowe

Wydrukuj Email
Czerwcowe spotkania i aktywności Przewodniczącego Rady Kościoła.

▶ 4 czerwca – Nabożeństwo w zborze ukraińskim
Wziąłem udział w nabożeństwie w zborze ukraińskim w Warszawie. W czasie tego nabożeństwa ordynowano drugiego pastora zboru i diakonów. Miałem możliwość przekazać pozdrowienia od naszego Kościoła i krótko podzielić się przesłaniem ewangelii zachęcającym zebranych do dzielenia się treścią ewangelii ze swoim otoczeniem. Po nabożeństwie w gronie liderów Zboru spędziliśmy budujący czas przy wspólnym posiłku.

▶ 6 czerwca – Spotkanie z przedstawicielami Baptist World Alliance i European Baptist Federation
Spotkanie robocze z przedstawicielami Światowego Związku Baptystów i Europejskiej Federacji Baptystów. Mogłem służyć Braciom i Siostrom, spędzając z nimi czas na wspólnych rozmowach i dzieleniu się tym, co Bóg robi w naszym kraju w wymiarze misji, jak i działań pomocowych skierowanych do uchodźców z Ukrainy. Delegacja BWA i EBF następnego dnia udała się do Kijowa by uczestniczyć w Krajowej Konferencji Ukraińskich Baptystów.

▶ 9 i 10 czerwca - ostatnie zajęcia i zakończenie roku akademickiego WBST
Poprowadziłem ostatnie w tym roku akademickim zajęcia ze studentami III roku WBST Przedmiot, który wykładam w Seminarium to Praktyka Pracy Pastorskiej (praktyczne aspekty tej służby). Jestem zbudowany postawą i zaangażowaniem studentów kończących trzyletni proces edukacyjny w WBST. Modlę się by Pan Bóg poprowadził ich dalej na drodze osobistego powołania.
Wziąłem udział w nabożeństwie kończącym naukę studentów w kolejnym semestrze. Miałem możliwość reprezentować Radę Kościoła i podkreślić w krótkim wystąpieniu rolę i wpływ wykładowców na formowanie i nauczanie studentów. Poprowadziłem też modlitwę o całe grono pedagogów zaangażowanych w WBST. Niech Bóg poprowadzi rektora, użyje wykładowców i przygotuje studentów do nadchodzącego (po wakacjach) kolejnego semestru. Módlmy się o nowe powołania.

▶ 16 czerwca – Spotkanie z przedstawicielami Future Leadership Foundation (FLF)
Spotkałem się z przedstawicielami misyjnej organizacji FLF, którzy mieli swoją międzynarodową konferencję w naszym Ośrodku w Radości. Miałem przywilej modlić się o uczestników tego spotkania. Jako KChB w RP od lat utrzymujemy dobre kontakty i współpracę z przedstawicielami FLF. Było to wyjątkowe spotkanie ludzi skoncentrowanych na misji, zakładaniu nowych zborów i programach pomnożenia przywódców. Niech Wam Bóg błogosławi.

▶ 20 czerwca – Spotkanie Aliansu Ewangelicznego
Kolejne spotkanie robocze przedstawicieli Aliansu Ewangelicznego w RP Gościliśmy Prezesa Fundacji CROWN, który poinformował nas o działaniach Fundacji, szczególnie w zakresie konferencji i propozycji wydawniczych. W dalszej części omawialiśmy sprawy bieżące, dotyczące naszej współpracy i plany na przyszłość.

▶ 25 czerwca - Nowy Dwór Mazowiecki i XtraCamp w Ostródzie
Odwiedziłem placówkę KChB w Nowym Dworze Mazowieckim Jest to placówka 1 Zboru KChB w Warszawie. Cieszę się, że mogłem usłużyć Słowem Bożym w czasie niedzielnego nabożeństwa i przeprowadzić Wieczerzę Pańską. Po nabożeństwie był czas rozmów i wspólny posiłek. To dobry zwyczaj, kiedy chrześcijanie po nabożeństwie spotykają się, by wspólnie rozmawiać, modlić się o siebie i spędzić czas przy wspólnym posiłku. Dziękuję za to spotkanie i Waszą gościnność. Modlę się o was i błogosławię. Po południu po nabożeństwie w Nowym Dworze Mazowieckim udałem się od razu do Ostróda Camp gdzie rozpoczął się pierwszy w tym sezonie wakacyjnym chrześcijański obóz młodzieżowy organizowany przez jeden z naszych zborów. W czasie spotkania organizacyjnego mogłem przekazać krótkie życzenia uczestnikom i wychowawcom i pomodlić się o to wydarzenie jak i inne podobne, organizowane przez nasz kościół. Modlimy się o bezpieczne wakacje dla dzieci i młodzieży oraz o wyraźnie przekanie im wartości ewangelicznych oraz wskazanie na osobę Pana Jezusa Chrystusa przez organizatorów. Boże prosimy Cię o następne pokolenia. Niech idą za Tobą wyraźnie i wiernie!

▶ 30 czerwca – Spotkanie w sprawie remontu we Wrocławiu
Spotkanie robocze z grupą inżynierów i architektów oraz z pełnomocnikiem RK, dotyczące generalnego remontu kamienicy Kościoła przy ul. Hubskiej. Jest to poważne i wyczekiwane od miesięcy przedsięwzięcie. Po skompletowaniu niezbędnych dokumentów chcemy rozpocząć ten remont, który, jak widzimy, będzie wielkim wyzwaniem. Budynek będzie służył LiGHT Cafe - III Zborowi KChB we Wrocławiu, jak i szeroko rozumianej misji naszego Kościoła. Proszę was o modlitwę o to ważne, kosztowne i strategiczne przedsięwzięcie.

- prezb. Marek Glodek