English English    
     
ODNALEZIONA Konferencja dla kobiet potrzebujących wzmocnienia Drukuj Email
Magda Czerwinska   
14 lutego 2017

Drogie Panie!

Już kolejny raz przygotowujemy się do konferencji, której celem ma być wzmocnienie duchowe kobiet, które borykają się na co dzień z różnymi problemami.

Wokoło wiele jest złego, szarego, groźnego, smutno i płakać się chce. Może jesteś zmęczona i utrudzona codziennym zmaganiem się w toksycznych relacjach lub zmagasz się z trudnościami. A może przygniata Cię echo stale wypowiadanych słów: „…jesteś bezwartościowa, nieporadna, jesteś ciężarem, nic nie znaczysz"... Jest Ktoś, kto wie o Tobie wszystko, zna Ciebie i zna każdy twój ból. Możesz być odnaleziona przez Niego w swojej codzienności. Zaufaj i pozwól się odnaleźć!

Dobry jest Pan, On obroną w dniu niedoli, zna tych, którzy Mu ufają. Księga Nahuma 1:7

 

 
W czerwcu wyborcza Krajowa Konferencja Kościoła Email
Rada Kościoła   
14 lutego 2017

W tym roku Krajowa Konferencja Kościoła odbędzie się w dniach 15-17 czerwca. Będzie to 39 konferencja i w tym roku będzie ona miała charakter wyborczy, a jej hasło to "Z pokolenia w pokolenie". Zbory zostały już powiadomione zgodnie z Prawem Wewnętrznym Kościoła. Kolejne informacje będą się pojawiać wraz z kolejnymi etapami przygotowań.

 
Światowy Indeks Prześladowań 2017 Email
Włodek Tasak   
07 lutego 2017

Początek roku to okres, kiedy pojawiają się różne rankingi (...) Często jest to po prostu rodzaj zabawy, (...) bo co to za różnica, czy najlepszym piłkarzem świata uznać pewnego dumnego Portugalczyka, czy drobnego i trochę nieśmiałego Argentyńczyka? Niestety czasem rankingi tworzone są także po to, aby pokazać, gdzie ginie więcej ludzi...

 

 
Czy to już koniec Reformacji? Email
Ksawery Sroka   
24 stycznia 2017

Wywiad z Leonardo de Chirico - głównym mówcą Konferencji "Czy to już koniec Reformacji?"

 

 
Już za 3 tygodnie - Projekt Kościół Email
Ksawery Sroka   
07 stycznia 2017

Już 20 stycznia pierwsza konferencja z cyklu "Projekt Kościół". Z radością prezentujemy filmik promocyjny tego wydarzenia.

 
Słowo stało się ciałem... Email
Ksawery Sroka   
24 grudnia 2016

Słowo zatem stało się ciałem;
pełne łaski prawdy zamieszkało wśród nas – i zobaczyliśmy Jego chwałę,
chwałę jako Jedynego zrodzonego, który pochodzi od Ojca.
Ewangelia Jana 1:14

 

 
Projekt Kościół - nowy cykl konferencji Email
Ksawery Sroka   
13 grudnia 2016

Zachęcamy do zapoznania się z ideą cyklu konferencji "Projekt Kościół", które zaplanowane są na 2017 rok. Pierwsza z nich pt. "Królestwo Boże w wielkim mieście" odbędzie się w styczniu, a już dziś rozpoczęła się rejestracja.

 

 
Czy po śmierci jest życie? PDF Drukuj Email
Konstanty Wiazowski   
09 grudnia 2016

W jednej z gazet ostatnio przeczytałem wywiad z księdzem Adamem Bonieckim (...) Na pytanie dziennikarza: A co będzie po śmierci? ksiądz Boniecki odpowiedział: „Pojęcia nie mam (...)” (...) z tego wynika, nasze polskie chrześcijaństwo już dawno temu rozminęło się z Pismem Świętym, które jednak mówi o tym, co będzie po śmierci.

 
Ruszyły prace nad nową wersją strony Kościoła Email
Ksawery Sroka   
01 grudnia 2016

Na ostatniej Radzie Kościoła zapadła decyzja o modernizacji oficjalnej strony Kościoła. Prace trwają już 2 tygodnie, a wczoraj pracowaliśmy nad strukturą strony, jego zawartością i wyglądem. Efekty będą widoczne wiosną.

 
Biblie wysłane! Wysyłka zakończona. Email
Ksawery Sroka   
16 listopada 2016

We wtorek, 14. listopada, zakończyła się nasza - czyli ludzka - część akcji wysyłki Biblii. Odtąd już niech działa jej Autor, a nasz PAN. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom.

 
Kończą się miejsca na konferencję z Leonardo de Chirico Email
Ksawery Sroka   
14 lutego 2017

Dziś zamknęliśmy możliwość rezerwacji części opcji noclegowych. Wciąż można dołączyć, ale trzeba się pośpieszyć i już nie każda opcja jest dostępna.

 

 
Sola scriptura jako podstawa światopoglądu protestanckiego Email
Janusz Kucharczyk, Tomasz Kalisz   
07 lutego 2017

Zasada sola scriptura, czyli z łaciny „tylko Pismo” stała się jednym z naczelnych haseł Reformacji. Kojarzymy ją na ogół z działalnością Marcina Lutra, ale w praktyce funkcjonowała już wcześniej w Kościele. A i późniejsi reformatorzy nadawali jej własną, specyficzną dla swej myśli postać. Więcej o tym w artykule ze styczniowego „Słowa Prawdy”...

 

 
Słowo Prawdy Numer 1/2017
Ksawery Sroka   
06 lutego 2017

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością numeru, przeczytania wybranych artykułów albo wykupienia prenumeraty (klasycznej lub elektronicznej).

Po kliknięciu na ten artykuł wyświetli się spis treści, a część artykułów będzie dostępna do przeczytania on-line.

 
Styczniowa konferencja - zniżki grupowe Email
Ksawery Sroka   
09 stycznia 2017

Kolejne osoby rejestrują się na konferencję. Zapraszamy jeszcze grupy, choć to już ostatnia szansa dla zniżkowych zgłoszeń grupowych.

 
W modlitwie pocieszenia... PDF Drukuj Email
Ksawery Sroka   
28 grudnia 2016

Naszemu bratu Mateuszowi Wicharemu, Przewodniczącemu Rady Kościoła Chrześcijan Baptystów, wyrażamy współczucie po nagłym odejściu Mamy Mateusza. Łączymy się w bólu z Mateuszem, Beatą i ich dziećmi oraz z siostrą Mateusza i jej rodziną i prosimy naszego Pana, Jezusa Chrystusa, by pocieszył ich w tych trudnych chwilach. Modlimy się o Was, "(...) a sam Pan nasz Jezus Chrystus i Bóg, ojciec nasz, który nas umiłował i dał pocieszenie wieczne, i dobrą nadzieję z łaski, niech pocieszy serca wasze" (2 Tes 2:16-17).

Rada Kościoła i pracownicy Kancelarii Kościoła

 
Audycje "Głosu Ewangelii" PDF Drukuj Email
Ksawery Sroka   
14 grudnia 2016

Jest nam szczególnie miło przekazać dobre wieści z Fundacji "Głos Ewangelii" - w najbliższym czasie w publicznym radio wyemitowane będą wartościowe, ewangeliczne treści. Zachęcamy do dzielenia się tą dobrą nowiną medialną.

 
Konkurs świąteczny "Słowa Prawdy" Email
Ksawery Sroka   
09 grudnia 2016

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia ogłaszamy konkurs przygotowany przez Wydawnictwo Słowo Prawdy. Pytania do konkursu zostały wymyślone przez jednego z naszych pastorów, którego personalia chwilowo niech pozostaną w ukryciu.

Pytania zostaną opublikowane dziś na FB na profilu "Słowa Prawdy" począwszy od godziny 16:30. Odpowiedzi należy wysyłać nie za szybko i nie za wolno, ale dokładnie 13.12.2016 r. o godz. 13:12.

 
Słowo Prawdy Numer 10-11/2016 Email
Ksawery Sroka   
08 grudnia 2016

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością numeru, przeczytania wybranych artykułów albo wykupienia prenumeraty (klasycznej lub elektronicznej).

Proponujemy nowy sposób prezentacji zawartości numeru mając nadzieję, że przypadnie Czytelnikom do gustu i ułatwi zapoznanie się z treścią numeru.

 
Rosyjskojęzyczna konferencja młodzieżowa w Radości Email
Ksawery Sroka   
21 listopada 2016

W najbliższy piątek, 21. listopada, w naszym Ośrodku w Radości odbędzie się rosyjskojęzyczna konferencja młodzieżowa. Trzech mówców - Maksym Sliazin, Władimir Kondor i Siergiej Morochowski - poprowadzi młodych uczestników w rozważaniach dotyczących ich ważnych wyborów.

 
Jubileusz 10-lecia CEL-u Email
Ksawery Sroka   
07 listopada 2016

Już w przyszłą sobotę będziemy wspólnie dziękować Bogu za 10 lat działania Centrum Edukacji Liderów przy Kościele Chrześcijan Baptystów w RP. Będziemy też dziękować ludziom godnym zaufania, którzy okazali się zdolni nauczać innych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6
Reklama

Statystyki

Użytkowników : 972
Artykułów : 2682
Zakładki : 1
Odsłon : 6682284

Kto jest online

Naszą witrynę przegląda teraz 114 gości