Witamy na stronie | Przyjdź Królestwo Twoje w nas i przez nas

 • image

  Światowy Indeks Prześladowań
  odsłania tragiczny los chrześcijan

  Nie możemy uznać tego, że ćwierć miliarda chrześcijan na świecie cierpi poważne prześladowania, za pewien stały element naszych czasów, któremu nie sposób zaradzić. Nie zapomnijmy o tych, którzy wydają swoje chrześcijańskie świadectwo w najtrudniejszych warunkach, płacąc za swoją wierność Chrystusowi cenę, która jest dla nas nie do wyobrażenia.

  Czytaj więcej
 • image

  Miesięcznik Słowo Prawdy
  Prenumerata 2019

  Zachęcamy do prenumeraty naszego miesięcznika "Słowo Prawdy" na rok 2019 (w formie papierowej oraz elektronicznej).

  Szczegóły
 •  
 • image

  Baza dobrego nauczania

  Serdecznie zapraszamy do działu z nauczaniem (kazania, wykłady). W każdym tygodniu możecie znaleźć tutaj nowe nagrania.

  Wejdź

Teraz bowiem widzimy jakby przez zwierciadło i niby w zagadce, ale wówczas twarzą w twarz. Teraz poznanie moje jest cząstkowe, ale wówczas poznam tak, jak jestem poznany. (I Kor. 13, 12)

Kiedy zgłosiłam się do opieki nad dziećmi w czasie pikniku, od razu usłyszałam, że nie zrobię tego dobrze, nie mam dzieci więc na pewno nie poradzę sobie. Nie chciałam wchodzić w dyskusje ze starszą ciocią,  poszłam więc na spacer aby przemyśleć tę przykrą sytuację. Modliłam się w duchu: Panie pomóż mi myśleć o sobie dobrze i nie utracić poczucia własnej wartości. Idąc uliczkami znalazłam się przed wystawą sklepową, na której znajdowało się bardzo dużo różnego rodzaju lusterek. Jedne pokazywały moją twarz pod różnymi kątami, inne pokazywały moje stopy, a jeszcze inne były tak brudne, że widziałam tam jedynie zarys mojej ręki. To była odpowiedź na moją modlitwę. Niektórzy dostrzegają w nas to, co dobre, a inni doświadczyli w życiu tyle rozczarowań, że być może nie są w stanie zobaczyć, jacy naprawdę jesteśmy. Nie da się określić człowieka na podstawie odbicia w małym byle, jakim lusterku. Tak jak nie da się ocenić wartości człowieka nie wchodząc z nim w bliższe relacje. Dlaczego więc miałabym pozwolić, by mój entuzjazm i ufność, że potrafię coś zrobić dobrze, został zniszczony przez uwagi osób, które mnie prawie nie znają. Wróciłam do domu przekonana, że z Bożą pomocą to zadanie mi się powiedzie. I tak się stało.

Myśl na sierpień:

Bóg, który nas zna, także w pełni nas kocha i rozumie. Panie pomóż nam widzieć w innych to, co dobre i zachęcać ich do działania.

Ulecz nasze zranienia.

 • Służba Kobiet

  „Bycie kobietą nie czyni ze mnie chrześcijanki innego rodzaju, lecz bycie chrześcijanką czyni ze mnie inny rodzaj kobiety.” - E. Elliot. Już wkrótce zapraszamy do sekcji poświęconej Służbie Kobiet w naszym Kościele.

  Zapraszamy wkrótce

 • Służba Katechetyczna,
  Duszpasterstwo Młodzieży

  Młode pokolenie jest ważną częścią naszego Kościoła. Chcemy podkreślać rolę Boga w ich życiu i przybliżać je do Chrystusa od najmłodszych lat.

  Zapraszamy wkrótce

 • Wyższe Baptystyczne Seminarium Teologiczne

  Wyższe Baptystyczne Seminarium Teologiczne w Warszawie (WBST) jest wyższą uczelnią naszego Kościoła, stawiającą sobie za cel wszechstronne przygotowanie wyznawców Jezusa Chrystusa do służby chrześcijańskiej.

  Zobacz więcej

 • Wydawnictwo "Słowo Prawdy"

  Wydawnictwo "Słowo Prawdy" istnieje na rynku od 1925 roku i nieprzerwanie publikuje miesięcznik pod tą samą nazwą oraz książki, których celem jest lepsze poznanie Boga, zrozumienie Jego istoty, a także rozwijanie się w swej wierze i ciągłe doskonalenie.

  Zobacz więcej

115

Kościół Chrześcijan Baptystów to ponad 115 wspólnot w całym kraju. Dołącz do nas!


Chrystus
Biblia
Nowe życie

O co chodzi baptystom?

Poznaj siedem wartości, którymi się kierujemy.
Więcej

Kim jesteśmy

Poznaj bliżej nasz Kościół
Wkrótce

Nasza historia

Sprawdź skąd pochodzimy i jaka jest nasza historia w Polsce i na świecie.
Sprawdź