Witamy na stronie | Przyjdź Królestwo Twoje w nas i przez nas

 • Refresh Festiwal
  Refresh Festiwal

  Refresh Festiwal

  Refresh yourself!

  Zapraszamy w sierpniu do Radości na festiwal REFRESH. To solidna dawka dobrego słowa i dobrej muzyki, a to wszystko w gronie kilkuset uczestników. Przybywajcie!

 • Konferencja Kobiet
  Konferencja Kobiet.

  Konferencja Kobiet

  Źródło mojego życia

  Konferencje dla kobiet są wspaniałą okazją do budowania swojej relacji z Bogiem oraz innymi wierzącymi z całej Polski. Nie inaczej będzie tym razem.

 • Konferencja Kaznodziejska
  Konferencja Kaznodziejska

  Konferencja Kaznodziejska

  Pasterz własnego serca

  Konferencja odbędzie się w dniach 5-7 października. Szczegółowe informacje podamy wkrótce.
  Już teraz można zapisać się poprzez formularz on-line

 • Projekt Kościół
  Projekt Kościół 2

  Projekt Kościół

  Przemieniające uczniostwo

  Druga z cyklu konferencji "Projekt Kościół". Tym razem motywem przewodnim tego dwudniowego wydarzenia będzie uczniostwo. Zapraszamy w dniach 20-21 października 2017.

Pierwszy zbór baptystyczny w stolicy kraju, Baku, powstał w 1890 roku, ale został zarejestrowany tylko w 1905 roku. Prawie w tym samym czasie wybudowano tam pierwszy baptystyczny Dom Modlitwy. Służył on baptystom prawie 40 lat, ale w 1946 roku został skonfiskowany i zamieniony na teatr. Mimo usilnych starań dotąd nie zwrócono go prawowitym właścicielom.

Obecnie w kraju tym znajduje się 25 zborów baptystycznych o łącznej liczebności prawie 3.100 członków. W Baku są dwa zbory, mniejszy rosyjski, zarejestrowany, i większy azerski (ponad 200 członków), pozostający bez państwowej rejestracji. Elnur Jabijew, sekretarz Kościoła Baptystów, wyraża radość z powodu powstawania nowych zborów w Azerbejdżanie.

Tamtejsi baptyści organizują letnie obozy, angażują się w służbę z bezdomnymi, sierotami i imigrantami. Życie chrześcijan w Azerbejdżanie nie jest łatwe. Chrzty dokonuje się potajemnie, pastorzy otrzymują pogróżki od przeciwników ewangelii. Wiele pastorów na podstawie fałszywych oskarżeń trafia do więzienia. Wierzący Azerowie ze względu na swoją wiarę są zwalniani z pracy. Od 2005 roku przy pomocy Europejskiej Federacji Baptystów powstają nowe zbory.

Jeden z misjonarzy pisze: „W czasie 6 miesięcy dzieliłem się Słowem Bożym z prawie 500 osobami. Tylko 4 pozytywnie zareagowało i zaprosiło mnie do swoich domów, dwie z nich zaczęło uczęszczać do zboru. Powstała nowa grupa 9 ludzi, dwie osoby przygotowuje się do chrztu. Zorganizowaliśmy obóz dla 105 dzieci, 17 z nich uwierzyło w Jezusa” (EBF-IMP, marzec 09).

 • Służba Kobiet

  „Bycie kobietą nie czyni ze mnie chrześcijanki innego rodzaju, lecz bycie chrześcijanką czyni ze mnie inny rodzaj kobiety.” - E. Elliot. Już wkrótce zapraszamy do sekcji poświęconej Służbie Kobiet w naszym Kościele.

  Zapraszamy wkrótce

 • Służba Katechetyczna,
  Duszpasterstwo Młodzieży

  Młode pokolenie jest ważną częścią naszego Kościoła. Chcemy podkreślać rolę Boga w ich życiu i przybliżać je do Chrystusa od najmłodszych lat.

  Zapraszamy wkrótce

 • Wyższe Baptystyczne Seminarium Teologiczne

  Wyższe Baptystyczne Seminarium Teologiczne w Warszawie (WBST) jest wyższą uczelnią naszego Kościoła, stawiającą sobie za cel wszechstronne przygotowanie wyznawców Jezusa Chrystusa do służby chrześcijańskiej.

  Zobacz więcej

 • Wydawnictwo "Słowo Prawdy"

  Wydawnictwo "Słowo Prawdy" istnieje na rynku od 1925 roku i nieprzerwanie publikuje miesięcznik pod tą samą nazwą oraz książki, których celem jest lepsze poznanie Boga, zrozumienie Jego istoty, a także rozwijanie się w swej wierze i ciągłe doskonalenie.

  Zobacz więcej

110

Kościół Chrześcijan Baptystów to ponad 110 wspólnot w całym kraju. Dołącz do nas!


Chrystus
Biblia
Nowe życie

O co chodzi baptystom?

Poznaj siedem wartości, którymi się kierujemy.
Więcej

Kim jesteśmy

Poznaj bliżej nasz Kościół
Wkrótce

Nasza historia

Sprawdź skąd pochodzimy i jaka jest nasza historia w Polsce i na świecie.
Sprawdź