Witamy na stronie | Przyjdź Królestwo Twoje w nas i przez nas

Zainwestuj w młodych

Jeśli czytasz te słowa oznacza to, że nie boisz się podjąć wielkiego wyzwania. Tak, zainwestowanie swojego czasu w młodych jest wyzwaniem, którego za mało osób w Kościele chce się podjąć.

Czytaj dalej

Wywiad z Franklinem Grahamem

Franklin GrahamFranklin Graham – pełen pokoju i skromności, nie szukający poklasku oraz dostępny dla każdego. Taki jawił się podczas konferencji prasowej, na której serwis Chrześcijanin24 reprezentowali Maja i Andrzej Stepanov. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z synem najbardziej znanego ewangelisty XX wieku – Billy’ego Grahama.

Czytaj dalej

WOLONTARIAT – niedoceniany przywilej…

Wolontariat to słowo, które kojarzy nam się z działalnością organizacji pozarządowych, (NGO) i ostatnio dzięki mass-mediom staje się nawet dosyć popularne. Zgodnie z ustawą wolontariusz to ktoś, kto ochotniczo (dobrowolnie) i bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz m.in. organizacji pozarządowych, organizacji kościelnych czy administracji publicznej.[i]

Czytaj dalej

Śpiew czy wielbienie?

Od pewnego czasu na naszych nabożeństwach śpiew zajmuje coraz więcej czasu. Chociaż bardzo lubię śpiewać, zaczyna mnie to niepokoić i zastanawiam się, czy jest w tym jakaś granica. Czy Biblia mówi coś o tym, jak powinien wyglądać śpiew na nabożeństwie?

Czytaj dalej

Trzy patriotyzmy

Z czym kojarzy się nam pojęcie „Ojczyzna”? Zazwyczaj raczej z niczym szczególnie chrześcijańskim.

Czytaj dalej

Światopoglądy wokół nas

Nikt z nas nie jest obiektywny. Każdy z nas jest bardziej wrażliwy na jakiś aspekt rzeczywistości, a mniej zwraca uwagi na inny. Dotyczy to zarówno ludzi wierzących jak i niewierzących. W efekcie powstają...

Czytaj dalej

Czego uczą nas kościoły anglosaskie?

Kraje anglosaskie są dla dużej liczby publicystów i komentatorów punktem odniesienia w wielu kwestiach życia indywidualnego i społecznego. W co drugim programie słychać porównania zaczynające się od słów: „W dojrzałych demokracjach, takich jak brytyjska czy amerykańska…”, albo potępienie w stylu: „Coś takiego w USA byłoby nie do pomyślenia”.

Czytaj dalej

Więcej możliwości niż problemów

Z bratem Gustawem Cieślarem, Prezbiterem Kościoła Chrześcijan Baptystów, o bieżącej sytuacji Kościoła rozmawia Mateusz Wichary.

Czytaj dalej

Po co wierzącym polityka?

Czy chrześcijanin powinien interesować się polityką? Jest to pytanie dość trudne. Bo też różnie można uzasadniać pozytywną lub negatywną odpowiedź.

Czytaj dalej

Głupstwo głoszenia krzyża

Czy ewangelia jest głupia? Rzadko tak o niej mówimy. Ale przecież sam apostoł Paweł tak ją nazwał, mówiąc o głupstwie głoszenia krzyża. 

Czytaj dalej