Witamy na stronie | Przyjdź Królestwo Twoje w nas i przez nas

Konferencja misyjna na Węgrzech – inspiracja, zachęta, wyzwanie

W dniach 25-28 lutego 2016 roku w niewielkiej miejscowości położonej nad jeziorem Balaton na Węgrzech odbyła się międzynarodowa konferencja misyjna Kościoła Baptystów Węgier oraz innych sąsiadujących krajów, jak Polska, Rumunia, Słowacja, Serbia, Chorwacja. Wśród specjalnych gości znalazła się siedemnastoosobowa delegacja z Polski na czele z przewodniczącym Rady Kościoła Mateuszem Wicharym, który wygłosił rozpoczynające Konferencję kazanie.

Czytaj dalej

Pierwsza konferencja Misyjna dla Ukraińców w Polsce

Sens życia kościoła polega na misji. Pan Jezus poszedł do nieba po to, żeby przygotować dla nas prawdziwy świat, w którym będziemy mieszkali. Ale tutaj, na ziemi, zostawił dla swego ludu wielkie zadanie. To ratowanie innych z królestwa śmierci i zguby i wprowadzanie ich do Królestwa Bożego. W tej perspektywie warto spojrzeć na zmiany wokół nas.

Czytaj dalej

Wieści z frontu

Budynek Zboru Baptystów w Pierwomajsku po spaleniuSłowo Prawdy: Proszę, przedstawcie się czytelnikom Słowa Prawdy.

Nazywam się Siergiej Zawalny. Jestem diakonem zboru baptystów w Pierwomajsku. Zajmowałem się zakładaniem nowej wspólnoty w sąsiednim miasteczku. W naszej placówce było już około 20 osób. Niestety wojna zniszczyła całą tę pracę. Moja żona Waleria prowadziła jeden z dwóch chórów w zborze. Mamy pięcioro dzieci, dwoje jest już dorosłych i ma swoje rodziny, a trójka jest jeszcze z nami.

Czytaj dalej

Świadectwo z Ukrainy

Maksym SlyazinMam na imię Maksym. Rok temu mieszkałem w cudownym miasteczku na wschodzie Ukrainy. Byłem częścią dużego, bardzo dobrego kościoła. Miałem mnóstwo przyjaciół i razem służyliśmy Bogu. Nie tylko w naszym kościele i mieście, lecz i w innych miastach Ukrainy. Podobało mi się, jak żyłem.

Czytaj dalej

„Inwazja” Baptystów na Jamajce

Baptyści na JamajceW dniach 1-6 lipca 2013 odbyło się doroczne zgromadzenie Światowego Związku Baptystów (SZB). Prawie 500 delegatów reprezentujących liczne organizacje członkowskie SZB przybyło z całego świata do malowniczo położonej miejscowości Ocho Rios na Jamajce.

Czytaj dalej

Dla wspólnoty i przemiany

Pastor Samo LachoŚwiadectwa z czterech stron świata: z pastorem z pastorem baptystycznym Samo Lacho z Bratysławy rozmawia Daniel Trusiewicz.

Czytaj dalej

Moja droga wiary

Zabrakłoby mi przecież czasu, gdybym miał opowiadać o Gedeonie, Baraku, Samsonie Jeftem, Dawidzie i Samuelu..

Czytaj dalej

Można. Refleksje z wizyty u węgierskich baptystów

Po spotkaniu Europejskiej Federacji Baptystycznej w Bukareszcie we wrześniu 2014 roku, wymieniłem dane z bratem Akosem Bukowszkim z Węgier. Bardzo się ucieszyłem, gdy zostałem zaproszony na wizytę, która odbywała się w dniach 13-16 grudnia 2014.

Czytaj dalej

12 dni w Perle Afryki

Wrażenia i przemyślenia z Ugandy...czyli wrażenia i przemyślenia z UgandyW lutym tego roku wraz z bratem Jackiem Woźniakiem pojechałem do Ugandy. To kraj nazwany przez Winstona Churchilla „perłą Afryki”. Przyjechaliśmy na zaproszenie pastora Davida Zijjan, którego poznałem dwa lata wcześniej na konferencji pastorskiej w Dallas, który zresztą opowiadał o swojej służbie na łamach Słowa Prawdy, w styczniu 2012 (w ramach cyklu „Świadectwa z 4 stron świata”). Skutkiem naszej wizyty przyjechał do Polski w maju br.

Czytaj dalej

Pozdrowienia z Utrechtu

Dirk Jan HorjusŚwiadectwa z czterech stron świata: z Dirk-Janem Horjus z Utrechtu w Holandii rozmawia Daniel Trusiewicz.

Czytaj dalej