Witamy na stronie | Przyjdź Królestwo Twoje w nas i przez nas

 • image

  Światowy Indeks Prześladowań
  odsłania tragiczny los chrześcijan

  Nie możemy uznać tego, że ćwierć miliarda chrześcijan na świecie cierpi poważne prześladowania, za pewien stały element naszych czasów, któremu nie sposób zaradzić. Nie zapomnijmy o tych, którzy wydają swoje chrześcijańskie świadectwo w najtrudniejszych warunkach, płacąc za swoją wierność Chrystusowi cenę, która jest dla nas nie do wyobrażenia.

  Czytaj więcej
 • image

  Miesięcznik Słowo Prawdy
  Prenumerata 2019

  Zachęcamy do prenumeraty naszego miesięcznika "Słowo Prawdy" na rok 2019 (w formie papierowej oraz elektronicznej).

  Szczegóły
 •  
 • image

  Baza dobrego nauczania

  Serdecznie zapraszamy do działu z nauczaniem (kazania, wykłady). W każdym tygodniu możecie znaleźć tutaj nowe nagrania.

  Wejdź

 

Pisząc do Was tych kilka słów pragnę zwrócić uwagę, że wśród niewinnych ofiar ludobójstwa w szkole osetyskiej są baptyści. Pastor lokalnego zboru Sergey Totijew stracił w wyniku tego okropnego zamachu terrorystycznego troje spośród pięciorga swoich kochanych dzieci. Jedno z pozostałych przy życiu dzieci jest niewidome. Brat pastora, starszy zboru baptystycznego w Beslanie, Taimuras Totijew nadal nie wie co stało się z jego czwórką potomstwa. Kolejna rodzina baptystyczna, Dziojevs straciła jedno dziecko. To są tylko niektóre straszne, ale prawdziwe fakty. Na pewno będzie ich więcej, gdyż ofiar ciągle przybywa. Nie ma w Beslanie rodziny, która nie straciła kogoś bliskiego w wyniku tego przerażającego i zasługującego na potępienie aktu ludobójstwa. 

Wiem, że w naszych zborach w całym kraju, podobnie jak we Wrocławiu Kłodnickiej w ostatnią niedzielę, są zanoszone gorliwe modlitwy o dotkniętych tym okropnym doświadczeniem niewinnych ludzi. Oprócz modlitwy możemy też pomóc praktycznie bliźnim, którzy będą musieli latami leczyć swoje rany. Możemy złożyć ofiary na rzecz pomocy niewinnym ofiarom i ich rodzinom, którzy są w wielkiej potrzebie. 

Europejska Federacja Baptystów we współpracy z BWA i Hungerian Baptist Aid prowadzą służbę pomocy ludziom w tym regionie świata (Czeczenia, Gruzja, Osetia itd.). Misja Vera jest zaangażowana w niesienie praktycznej pomocy potrzebującym jej dzieciom od wielu już lat. Na temat działalności Misji Vera można przeczytać więcej na stronie internetowej www.ebf.org Jewgenij i Nadia Zigulin, którzy zorganizowali Misję Vera i tym razem włączyli się w akcję niesienia pomocy ludziom tak bardzo jej potrzebującym. Oni wiedzą najlepiej jak można skutecznie i praktycznie pomóc cierpiącym.

My jesteśmy daleko od Beslanu i żyjemy sobie w miarę spokojnie. W dniach, kiedy świat okrążają takie przerażające wiadomości nie pozostańmy bierni. Módlmy się o potrzebujących duchowego i psychicznego wsparcia. Okażmy praktycznie naszą pomoc. Każda złotówka ofiarowana na ten cel zostanie wykorzystana skutecznie i praktycznie. 

Apeluję o przesyłanie Waszych dobrowolnych datków 
na konto Rady Kościoła Chrześcijan Baptystów 
w banku PKO S.A. V O/W-wa 
nr 91 1240 1066 1111 0000 0005 9327
z dopiskiem „na pomoc ofiarom zamachu w Besłanie”. 

Rada KChB przekaże zebrane w ten sposób środki finansowe, aby mogły one dotrzeć do potrzebujących i zostały wykorzystane na pomoc ofiarom tragedii niewinnych ludzi. Wśród nich są też baptyści. 

Daniel Trusiewicz

PS. Niżej publikuję tekst apelu, który otrzymałem ostatniej nocy z potwierdzonego źródła. Osoby znające język angielski mogą się z nim zapoznać. 

Baptists help surviving Children and families in Beslan.

The tragedy of the hostage crisis in Beslan, Ossetia hit home to Baptists with the Baptist pastor of the church losing three of his five children, and his brother, a church elder, four of his children!

One of Pastor Sergei Totijev’s surviving children is severely injured and the other has lost his sight. Four of elder Taimuras Totijev’s children are still missing and only one is alive. Another Christian Baptist family, the Dzhioyevs, have lost one child.

While the world has seen the pictures of the tragedy, there are still many in Beslan who are waiting news of family members.

Baptist World Aid (BWAid), the relief and development are of the Baptist World Alliance, has been in constant communication with Mission Vera, one of its partners in the region, since the tragedy began. Mission Vera directors Yevgeniy and Nadia Zhigulin attended some of the children’s funerals on Monday, and talked of the grief felt by so many in this small Russian republic.

Mission Vera will assist in caring for the physical and psychological needs of the children and their families. “There are a lot of families in Beslan town who have many children, but they are needy ones,” reports Zhigulin. “During the days of deep grief our (Mission Vera) employees leave for Beslan for funerals of victims, providing material assistance where needed.”

For a number of years Mission Vera has been active in the region, working with BWAid, EBF and Hungarian Baptist Aid, helping those in need in Chechnya, and Chechens living in neighboring republics.

Baptist World Aid will be sending $2,500 to Mission Vera to support their ministry in Beslan. Further funds received will be channeled through Mission Vera and other Baptist groups. 

Donations my be made to ‘Beslan appeal’

We continually pray that all of our disaster appeals and approved projects will be fully funded, and celebrate when God answers prayers. 

 • Służba Kobiet

  „Bycie kobietą nie czyni ze mnie chrześcijanki innego rodzaju, lecz bycie chrześcijanką czyni ze mnie inny rodzaj kobiety.” - E. Elliot. Już wkrótce zapraszamy do sekcji poświęconej Służbie Kobiet w naszym Kościele.

  Zapraszamy wkrótce

 • Służba Katechetyczna,
  Duszpasterstwo Młodzieży

  Młode pokolenie jest ważną częścią naszego Kościoła. Chcemy podkreślać rolę Boga w ich życiu i przybliżać je do Chrystusa od najmłodszych lat.

  Zapraszamy wkrótce

 • Wyższe Baptystyczne Seminarium Teologiczne

  Wyższe Baptystyczne Seminarium Teologiczne w Warszawie (WBST) jest wyższą uczelnią naszego Kościoła, stawiającą sobie za cel wszechstronne przygotowanie wyznawców Jezusa Chrystusa do służby chrześcijańskiej.

  Zobacz więcej

 • Wydawnictwo "Słowo Prawdy"

  Wydawnictwo "Słowo Prawdy" istnieje na rynku od 1925 roku i nieprzerwanie publikuje miesięcznik pod tą samą nazwą oraz książki, których celem jest lepsze poznanie Boga, zrozumienie Jego istoty, a także rozwijanie się w swej wierze i ciągłe doskonalenie.

  Zobacz więcej

115

Kościół Chrześcijan Baptystów to ponad 115 wspólnot w całym kraju. Dołącz do nas!


Chrystus
Biblia
Nowe życie

O co chodzi baptystom?

Poznaj siedem wartości, którymi się kierujemy.
Więcej

Kim jesteśmy

Poznaj bliżej nasz Kościół
Wkrótce

Nasza historia

Sprawdź skąd pochodzimy i jaka jest nasza historia w Polsce i na świecie.
Sprawdź