Witamy na stronie | Przyjdź Królestwo Twoje w nas i przez nas

 • Refresh Festiwal
  Refresh Festiwal

  Refresh Festiwal

  Refresh yourself!

  Zapraszamy w sierpniu do Radości na festiwal REFRESH. To solidna dawka dobrego słowa i dobrej muzyki, a to wszystko w gronie kilkuset uczestników. Przybywajcie!

 • Konferencja Kobiet
  Konferencja Kobiet.

  Konferencja Kobiet

  Źródło mojego życia

  Konferencje dla kobiet są wspaniałą okazją do budowania swojej relacji z Bogiem oraz innymi wierzącymi z całej Polski. Nie inaczej będzie tym razem.

 • Konferencja Kaznodziejska
  Konferencja Kaznodziejska

  Konferencja Kaznodziejska

  Pasterz własnego serca

  Konferencja odbędzie się w dniach 5-7 października. Szczegółowe informacje podamy wkrótce.
  Już teraz można zapisać się poprzez formularz on-line

 • Projekt Kościół
  Projekt Kościół 2

  Projekt Kościół

  Przemieniające uczniostwo

  Druga z cyklu konferencji "Projekt Kościół". Tym razem motywem przewodnim tego dwudniowego wydarzenia będzie uczniostwo. Zapraszamy w dniach 20-21 października 2017.

 1. Uchwała Rady Kościoła z dnia 30 sierpnia 2015 r. o zwołaniu Krajowej Konferencji Kościoła Chrześcijan Baptystów w Rzeczypospolitej Polskiej;
 2. Uchwała Rady Kościoła z dnia 30 sierpnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do dokonania ordynacji na urząd pastora Michała Domagały;
 3. Uchwała Rady Kościoła z dnia 31 sierpnia 2015 r. o zniesieniu Zboru Kościoła Chrześcijan Baptystów w Węgorzewie;
 4. Uchwała Rady Kościoła z dnia 31 sierpnia 2015 r. o wpisaniu rozpoczęcia posługi pastorskiej Andrzeja Seweryna w Zborze Kościoła Chrześcijan Baptystów w Szczytnie w Rejestrze Pastorów Kościoła;
 5. Uchwała Rady Kościoła z dnia 31 sierpnia 2015 r. o wpisaniu zakończenia posługi pastorskiej Janusza Zwierzchowskiego w Zborze Kościoła Chrześcijan Baptystów w Szczecinie w Rejestrze Pastorów Kościoła;
 6. Uchwała Rady Kościoła z dnia 31 sierpnia 2015 r. o wpisaniu rozpoczęcia posługi pastorskiej Roberta Merecza w Zborze Kościoła Chrześcijan Baptystów w Szczecinie w Rejestrze Pastorów Kościoła;
 7. Uchwała Rady Kościoła z dnia 31 sierpnia 2015 r. w sprawie egzaminu kościelnego Ivana Krasnoshapki i Piotra Słomiana;
 8. Uchwała Rady Kościoła z dnia 31 sierpnia 2015 r. w sprawie delegowania pastora dr. Roberta Merecza jako przedstawiciela Kościoła Chrześcijan Baptystów w Rzeczypospolitej Polskiej do Komisji Konsultantów Kościelnych Ekumenicznego Przekładu Starego Testamentu;
 9. Uchwała Rady Kościoła z dnia 31 sierpnia 2015 r. o objęciu patronatu honorowego nad obchodami jubileuszu 200-lecia istnienia i działania w Polsce Towarzystwa Biblijnego w Polsce.

W dniach 8-9 listopada 2015 r. w Warszawie przy ulicy Szczytnowskiej 35-39 odbyło się XVIII posiedzenie Rady Kościoła kadencji 2013-2017. Na posiedzeniu tym Rada Kościoła podjęła następujące uchwały:

 1. Uchwała Rady Kościoła z dnia 8 listopada 2015 r. o postępowaniu w sprawach ustanawiania Zborów Kościoła Chrześcijan Baptystów w Rzeczypospolitej Polskiej;
 2. Uchwała Rady Kościoła z dnia 8 listopada 2015 r. o powołaniu Komisji Etyki i Teologii;
 3. Uchwała Rady Kościoła z dnia 8 listopada 2015 r. w sprawie upoważnienia do dokonania ordynacji na urząd pastora Marka Orlickiego;
 4. Uchwała Rady Kościoła z dnia 8 listopada 2015 r. w sprawie upoważnienia do dokonania ordynacji na urząd pastora Piotra Słomiana;
 5. Uchwała Rady Kościoła z dnia 9 listopada 2015 r. o ustanowieniu Zboru Kościoła Chrześcijan Baptystów w Mikołowie;
 6. Uchwała Rady Kościoła z dnia 9 listopada 2015 r. o przynależności Zboru Kościoła Chrześcijan Baptystów w Mikołowie do Okręgu Śląskiego;
 7. Uchwała Rady Kościoła z dnia 9 listopada 2015 r. o ustanowieniu Zboru Kościoła Chrześcijan Baptystów „Źródło Życia” w Opolu;
 8. Uchwała Rady Kościoła z dnia 9 listopada 2015 r. o przynależności Zboru Kościoła Chrześcijan Baptystów „Źródło Życia” w Opolu do Okręgu Dolnośląskiego;
 9. Uchwała Rady Kościoła z dnia 9 listopada 2015 r. o przynależności Zboru Kościoła Chrześcijan Baptystów w Tarnowskich Górach do Okręgu Śląskiego;
 10. Uchwała Rady Kościoła z dnia 9 listopada 2015 r. o przynależności Zboru Kościoła Chrześcijan Baptystów w Lubinie do Okręgu Dolnośląskiego;
 11. Uchwała Rady Kościoła z dnia 9 listopada 2015 r. o przynależności Zboru Kalisz do Okręgu Pomorskiego;
 12. Uchwała Rady Kościoła z dnia 9 listopada 2015 r. o wpisaniu zakończenia posługi pastorskiej Andrzeja Seweryna w Polskim Kościele Chrześcijan Baptystów w Toronto (Kanada) w Rejestrze Pastorów Kościoła;
 13. Uchwała Rady Kościoła z dnia 9 listopada 2015 r. o wykreśleniu Pawła Krzywickiego z Rejestru Pastorów Kościoła;
 14. Uchwała Rady Kościoła z dnia 9 listopada 2015 r. o wpisaniu rozpoczęcia posługi pastorskiej Zbigniewa Wierzchowskiego w Zborze Kościoła Chrześcijan Baptystów w Lubinie w Rejestrze Pastorów Kościoła;
 15. Uchwała Rady Kościoła z dnia 9 listopada 2015 r. o wpisaniu Michała Domagały do Rejestru Pastorów Kościoła;
 16. Uchwała Rady Kościoła z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie delegowania prezbitera Adama Gutsche jako przedstawiciela Kościoła Chrześcijan Baptystów w Rzeczypospolitej Polskiej do Komisji Ekumenicznej X Zjazdu Gnieźnieńskiego.

W okresie od dnia 1 lipca 2015 r. do dnia 31 grudnia 2015 r. Przewodniczący Rady Kościoła prezbiter dr Mateusz Wichary podejmował następujące aktywności:

 • wizyta w Zborze KChB „Wspólnota Radość” w Warszawie – udział w nabożeństwie z chrztem i wygłoszenie kazania – Zielonka, dn. 5 lipca 2015 r.,
 • wizyta w Zborze KChB w Chojnicach – spotkanie z członkami Rady Zboru (11 lipca 2015 r.) oraz udział w nabożeństwie i wygłoszenie kazania (12 lipca 2015 r.) – Chojnice, dn. 11-12 lipca 2015 r.,
 • udział w 21. Światowym Kongresie Baptystów (21st Baptist World Congress) – Durban (Republika Południowej Afryki), dn. 22-26 lipca 2015 r.,
 • wizyta w Zborze KChB „Wspólnota Radość” w Warszawie – udział w nabożeństwie i wygłoszenie kazania – Warszawa, dn. 30 sierpnia 2015 r.,
 • przyjmowanie wizyty przedstawicieli Fundacji „In de Rechte Straat” wydającej biuletyn „Augustinus” – Warszawa, dn. 3-4 września 2015 r.,
 • wizyta w Zborze KChB w Chojnicach – spotkanie z członkami Rady Zboru – Chojnice, dn. 7 września 2015 r.,
 • udział w IV posiedzeniu Zarządu Aliansu Ewangelicznego w Rzeczypospolitej Polskiej – Warszawa, dn. 11 września 2015 r.,
 • wizyta w Zborze KChB w Olsztynie – udział w nabożeństwie i wygłoszenie kazania oraz wygłoszenie wykładów podczas konferencji pt. „Rodzina w służbie kształtowania uczniów” – Olsztyn, dn. 13 września 2015 r.,
 • wygłoszenie wykładów podczas I zjazdu studentów w roku akademickim 2015/2016 w Wyższym Baptystycznym Seminarium Teologicznym w Warszawie – Warszawa, dn. 18-19 września 2015 r.,
 • wizyta w Zborze KChB w Hajnówce – udział w nabożeństwie z okazji Święta Żniw i wygłoszenie kazania – Hajnówka, dn. 20 września 2015 r.,
 • udział wraz z prezbiterem Mieczysławem Piotrowskim w Radzie Europejskiej Federacji Baptystów 2015 (European Baptist Federation Council 2015) – Sofia (Bułgaria), dn. 23-26 września 2015 r.,
 • udział w Konsultacji Europejskiej Federacji Baptystów nt. wolności sumienia i religii (EBF Consultation on Freedom of Religion or Belief »FORB«) – Sofia (Bułgaria), dn. 27-28 września 2015 r.,
 • wizyta w zborze baptystycznym w Tuzli – Tuzla (Bośnia i Hercegowina), dn. 29-30 września 2015 r.,
 • udział wraz z prezbiterem Mieczysławem Piotrowskim w spotkaniu z członkami Rady Węgierskiego Kościoła Baptystów – Budapeszt (Węgry), dn. 1 października 2015 r.,
 • wygłoszenie kazania podczas nabożeństwa kończącego zorganizowaną w Ośrodku KChB w Warszawie-Radości Ogólnopolską Konferencję Kobiet pt. „Podaj dalej” – Warszawa, dn. 4 października 2015 r.,
 • udział w Walnym Zgromadzeniu Europejskiego Aliansu Ewangelicznego 2015 (European Evangelical Alliance General Assembly 2015) – Schwäbisch Gmünd (Niemcy), dn. 5-8 października 2015 r.,
 • wizyta w Rosyjskojęzycznym Zborze KChB w Warszawie – spotkanie z członkami Rady Zboru – Warszawa, dn. 9 października 2015 r.,
 • wygłoszenie wykładów podczas II zjazdu studentów w roku akademickim 2015/2016 w Wyższym Baptystycznym Seminarium Teologicznym w Warszawie – Warszawa, dn. 9-10 października 2015 r.,
 • wizyta w Zborze KChB w Radomiu – udział w nabożeństwie i wygłoszenie kazania – Radom, dn. 11 października 2015 r.,
 • udział w uroczystości inauguracji roku akademickiego 2015/2016 w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie – Warszawa, dn. 12 października 2015 r.,
 • udział wraz z członkami Prezydium Rady Kościoła w posiedzeniu Konferencji Okręgu Śląskiego – Katowice, dn. 17 października 2015 r.,
 • wizyta w Zborze KChB w Szczecinku – udział w nabożeństwie z wprowadzeniem w urząd wikariusza Arkadiusza Archackiego i wygłoszenie kazania – Szczecinek, dn. 18 października 2015 r.,
 • prowadzenie Zjazdu Aliansu Ewangelicznego w Rzeczypospolitej Polskiej 2015 – Ośrodek KChB w Warszawie-Radości – Warszawa, dn. 21 października 2015 r.,
 • wygłoszenie wykładów podczas III zjazdu studentów w roku akademickim 2015/2016 w Wyższym Baptystycznym Seminarium Teologicznym w Warszawie – Warszawa, dn. 23-24 października 2015 r.,
 • wygłoszenie wykładu inauguracyjnego podczas zorganizowanego w Ośrodku KChB w Warszawie-Radości Ogólnopolskiego Zlotu Młodzieży Baptystycznej – Joy Camp pt. „Bohaterowie wiary” – Warszawa, dn. 30 października 2015 r.,
 • wizyta w I Zborze KChB w Sopocie – udział w nabożeństwie i wygłoszenie kazania – Sopot, dn. 1 listopada 2015 r.,
 • wygłoszenie wykładów podczas IV zjazdu studentów w roku akademickim 2015/2016 w Wyższym Baptystycznym Seminarium Teologicznym w Warszawie – Warszawa, dn. 6-7 listopada 2015 r.,
 • wygłoszenie wykładów podczas jesiennego zjazdu uczestników IV edycji programu Centrum Edukacji Liderów Kościoła Chrześcijan Baptystów (CEL KChB) – Warszawa, dn. 8-11 listopada 2015 r.,
 • udział w uroczystościach państwowych przed Grobem Nieznanego Żołnierza i w Pałacu Prezydenckim z okazji Święta Niepodległości – Warszawa, dn. 11 listopada 2015 r.,
 • wizyta w Zborze KChB w Bartoszycach – dokonanie wraz z Przewodniczącym Rady Okręgu Mazurskiego pastorem Markiem Kamińskim i prezbiterem dr. Andrzejem Sewerynem ordynacji na urząd pastora Marka Orlickiego i wygłoszenie kazania – Bartoszyce, dn. 15 listopada 2015 r.,
 • udział w śniadaniu pastorskim Okręgu Mazurskiego – Kętrzyn, dn. 21 listopada 2015 r.,
 • wizyta w Zborze KChB w Kętrzynie – wygłoszenie wykładów podczas konferencji pt. „Rodzina i Wspólnota” – Kętrzyn, dn. 21 listopada 2015 r.,
 • wizyta w Zborze KChB w Ełku – udział w nabożeństwie i wygłoszenie kazania – Ełk, dn. 22 listopada 2015 r.,
 • udział wraz z prezbiterem Markiem Budzińskim w spotkaniu z szefem Redakcji Audycji Religijnych Polskiego Radia redaktorem Marcinem Witanem – Warszawa, dn. 24 listopada 2015 r.,
 • udział w XXVII posiedzeniu Prezydium Polskiej Rady Ekumenicznej – Warszawa, dn. 24 listopada 2015 r.,
 • udział w spotkaniu z Dyrektorem Misji Pokoleń Michałem Slawikiem w przedmiocie prezentacji działalności Misji Pokoleń – Warszawa, dn. 27 listopada 2015 r.,
 • wizyta w I Zborze KChB w Sopocie – udział w nabożeństwie i wygłoszenie kazania – Sopot, dn. 13 grudnia 2015 r.,
 • udział w śniadaniu pastorskim Okręgu Centralnego – Warszawa, dn. 15 grudnia 2015 r.,
 • udział w V posiedzeniu Zarządu Aliansu Ewangelicznego w Rzeczypospolitej Polskiej – Warszawa, dn. 17 grudnia 2015 r.,
 • udział wraz z małżonką w Spotkaniu Adwentowym zorganizowanym przez Polską Radę Ekumeniczną – Warszawa, dn. 17 grudnia 2015 r.,
 • wygłoszenie kazania podczas nabożeństwa dziękczynnego za Dar Bożego Słowa kończącego zorganizowaną przez Zbór KChB w Chełmie w dniach 16-20 grudnia 2015 r. III edycję projektu pt. „Chełmianie czytają Pismo Święte” – Chełm, dn. 20 grudnia 2015 r.,
 • wygłoszenie wykładów podczas zorganizowanej przez Zbór KChB „Oaza” w Wiśle konferencji młodzieżowej „Wysokie napięcie Vol. 3. Uwielbienie – życie?” – Wisła, dn. 29-31 grudnia 2015 r.,
 • wygłoszenie wykładu podczas zorganizowanego przez Chrześcijańską Fundację Radość młodzieżowego obozu sylwestrowego pt. „Odkrywcy Boga” – Zawoja, dn. 30 grudnia 2015 r.

W dniu 13 października 2015 r. w Berlinie (Niemcy) odbyło się spotkanie z Dyrektorem Europejskiego Biblijnego Centrum Treningowego (Europäisches Bibel Trainings Centrum) Christianem Andresenem w przedmiocie nawiązania współpracy z Wyższym Baptystycznym Seminarium Teologicznym w Warszawie. Ze strony Wyższego Baptystycznego Seminarium Teologicznego w Warszawie w spotkaniu wziął udział Przewodniczący Rady Seminarium prezbiter Christopher Osiecki i Prorektor prezbiter dr Mateusz Wichary.

W dniu 22 października 2015 r. w Warszawie przy ulicy Szczytnowskiej 35-39 odbył się egzamin kościelny Piotra Słomiana. Egzamin przeprowadziła Kościelna Komisja Egzaminacyjna w składzie: prezbiter dr Mateusz Wichary – Przewodniczący, prezbiter Marek Budziński, prezbiter Ireneusz Skoczeń, prezbiter Henryk Skrzypkowski.

W dniach 22-24 października 2015 r. odbyła się, zorganizowana w Ośrodku Kościoła Chrześcijan Baptystów w Warszawie-Radości przy ulicy Szczytnowskiej 35-39 w Warszawie, Konferencja kaznodziejska 2015. Jednym z jej mówców był Philip Moore, który wygłosił wykłady na temat strategii zakładania nowych zborów. Podczas Konferencji kaznodziejskiej 2015 wykładami usłużyli także prezbiter Ireneusz Skoczeń i prezbiter Henryk Skrzypkowski. Prócz słuchania wykładów uczestnicy brali udział w warsztatach. W Konferencji kaznodziejskiej 2015 udział wzięło około 50 pastorów i liderów.

W dniu 22 listopada 2015 r. w siedzibie Zboru Kościoła Chrześcijan Baptystów „Misja Łaski” w Krakowie przy ulicy Lwowskiej 30 w Krakowie odbyło się uroczyste nabożeństwo z ordynacją na urząd pastora Piotra Słomiana. Ordynacji dokonali działający z upoważnienia Rady Kościoła: pastor Krzysztof Krajewski, prezbiter Ireneusz Skoczeń i prezbiter Zbigniew Sobczak.

W dniu 25 listopada 2015 r. w Warszawie odbyło się spotkanie z Dyrektorem Europejskiego Biblijnego Centrum Treningowego (Europäisches Bibel Trainings Centrum) Christianem Andresenem w przedmiocie nawiązania współpracy z Wyższym Baptystycznym Seminarium Teologicznym w Warszawie. Ze strony Wyższego Baptystycznego Seminarium Teologicznego w Warszawie w spotkaniu wziął udział Rektor prezbiter Gustaw Cieślar, Przewodniczący Rady Seminarium prezbiter Christopher Osiecki, Prorektor prezbiter dr Mateusz Wichary i Dziekan pastor dr Robert Merecz

W dniu 25 listopada 2015 r. w siedzibie Kościoła Zielonoświątkowego w Rzeczypospolitej Polskiej przy ulicy Siennej 68/70 w Warszawie odbyło się spotkanie organizacyjne wspólnego sympozjum naukowego Wyższego Baptystycznego Seminarium Teologicznego w Warszawie i Wyższej Szkoły Teologiczno-Społecznej w Warszawie. Ze strony Wyższego Baptystycznego Seminarium Teologicznego w Warszawie w spotkaniu wziął udział Rektor prezbiter Gustaw Cieślar, Prorektor prezbiter dr Mateusz Wichary i Dziekan pastor dr Robert Merecz. Tematyka planowanego na dzień 8 kwietnia 2016 r. sympozjum naukowego będzie koncentrowała się wokół zagadnienia osoby duchownej wobec wyzwań współczesności. Sympozjum odbędzie się w pomieszczeniach Wyższego Baptystycznego Seminarium Teologicznego w Warszawie przy ulicy Szczytnowskiej 35-39 w Warszawie.

W dniach 2-10 grudnia 2015 r. Przewodniczący Rady Kościoła prezbiter dr Mateusz Wichary oraz Koordynator do spraw misji wśród Ukraińców Maksym Sliazin przebywali na Ukrainie, gdzie uczestniczyli w spotkaniach z kierownictwem Wszechukraińskiej Unii Zborów Ewangelicznych Chrześcijan-Baptystów, kierownictwem części jej Okręgów i pastorami lokalnych zborów. Przedmiotem tychże spotkań, które odbyły się w Tarnopolu, Równem, Kijowie oraz we Lwowie, były perspektywy pracy misyjnej i duszpasterskiej wśród przybyłych do Polski imigrantów z Ukrainy.

W dniu 22 grudnia 2015 r. w Warszawie przy ulicy Szczytnowskiej 35-39 odbyło się spotkanie z Wiceprezesem Wszechukraińskiej Unii Zborów Ewangelicznych Chrześcijan-Baptystów pastorem Ivanem Romaniukiem w przedmiocie perspektyw pracy misyjnej i duszpasterskiej wśród przybyłych do Polski imigrantów z Ukrainy. Ze strony Kościoła Chrześcijan Baptystów w Rzeczypospolitej Polskiej w spotkaniu wziął udział Przewodniczący Rady Kościoła prezbiter dr Mateusz Wichary oraz Koordynator do spraw misji wśród Ukraińców Maksym Sliazin.

Kancelaria Kościoła wyjaśnia, że przyczyną podjęcia przez Radę Kościoła uchwały z dnia 9 listopada 2015 r. o wykreśleniu Pawła Krzywickiego z Rejestru Pastorów Kościoła był wniosek zainteresowanego w oznaczonym przedmiocie. Kancelaria Kościoła informuje jednocześnie, że w opinii Przewodniczącego Rady Kościoła prezbitera dr. Mateusza Wicharego posługa pastorska Pawła Krzywickiego była błogosławieństwem dla Kościoła.

 • Służba Kobiet

  „Bycie kobietą nie czyni ze mnie chrześcijanki innego rodzaju, lecz bycie chrześcijanką czyni ze mnie inny rodzaj kobiety.” - E. Elliot. Już wkrótce zapraszamy do sekcji poświęconej Służbie Kobiet w naszym Kościele.

  Zapraszamy wkrótce

 • Służba Katechetyczna,
  Duszpasterstwo Młodzieży

  Młode pokolenie jest ważną częścią naszego Kościoła. Chcemy podkreślać rolę Boga w ich życiu i przybliżać je do Chrystusa od najmłodszych lat.

  Zapraszamy wkrótce

 • Wyższe Baptystyczne Seminarium Teologiczne

  Wyższe Baptystyczne Seminarium Teologiczne w Warszawie (WBST) jest wyższą uczelnią naszego Kościoła, stawiającą sobie za cel wszechstronne przygotowanie wyznawców Jezusa Chrystusa do służby chrześcijańskiej.

  Zobacz więcej

 • Wydawnictwo "Słowo Prawdy"

  Wydawnictwo "Słowo Prawdy" istnieje na rynku od 1925 roku i nieprzerwanie publikuje miesięcznik pod tą samą nazwą oraz książki, których celem jest lepsze poznanie Boga, zrozumienie Jego istoty, a także rozwijanie się w swej wierze i ciągłe doskonalenie.

  Zobacz więcej

110

Kościół Chrześcijan Baptystów to ponad 110 wspólnot w całym kraju. Dołącz do nas!


Chrystus
Biblia
Nowe życie

O co chodzi baptystom?

Poznaj siedem wartości, którymi się kierujemy.
Więcej

Kim jesteśmy

Poznaj bliżej nasz Kościół
Wkrótce

Nasza historia

Sprawdź skąd pochodzimy i jaka jest nasza historia w Polsce i na świecie.
Sprawdź