Witamy na stronie | Przyjdź Królestwo Twoje w nas i przez nas

 • Refresh Festiwal
  Refresh Festiwal

  Refresh Festiwal

  Refresh yourself!

  Zapraszamy w sierpniu do Radości na festiwal REFRESH. To solidna dawka dobrego słowa i dobrej muzyki, a to wszystko w gronie kilkuset uczestników. Przybywajcie!

 • Konferencja Kobiet
  Konferencja Kobiet.

  Konferencja Kobiet

  Źródło mojego życia

  Konferencje dla kobiet są wspaniałą okazją do budowania swojej relacji z Bogiem oraz innymi wierzącymi z całej Polski. Nie inaczej będzie tym razem.

 • Konferencja Kaznodziejska
  Konferencja Kaznodziejska

  Konferencja Kaznodziejska

  Pasterz własnego serca

  Konferencja odbędzie się w dniach 5-7 października. Szczegółowe informacje podamy wkrótce.
  Już teraz można zapisać się poprzez formularz on-line

 • Projekt Kościół
  Projekt Kościół 2

  Projekt Kościół

  Przemieniające uczniostwo

  Druga z cyklu konferencji "Projekt Kościół". Tym razem motywem przewodnim tego dwudniowego wydarzenia będzie uczniostwo. Zapraszamy w dniach 20-21 października 2017.

„W 1609 roku grupka chrześcijan zebrana na zapleczu piekarni w Amsterdamie odważyła się myśleć inaczej... w rezultacie na świecie żyje dziś 100 milionów baptystów” – takimi słowami organizatorzy konferencji Amsterdam 400 zachęcają do wzięcia udziału w obchodach 400-lecia ruchu baptystycznego, które odbędą się w dniach 24-26 lipca 2008 r. w Amsterdamie. Spotkanie będzie niezwykłą okazją do refleksji nad początkami i przyszłością ruchu baptystycznego, w gronie Baptystów z Europy, Bliskiego Wschodu i Azji Centralnej.

Początki ruchu były rzeczywiście niepozorne. Po pierwszym chrzcie przez zanurznie, który miał miejsce w Amsterdamie w 1609 r., zaczęły powstawać pierwsze zbory baptystyczne. Przez pierwsze dwa stulecia ruch rozwijał się głównie na terenie Anglii i jej kolonii zamorskich. W kontynentalnej Europie baptyzm upowszechnił się dopiero w XIX w., m.in. dzięki niezwykle prężnej działalności niemieckiego misjonarza J.G. Onckena, który pośrednio przyczynił się również do rozwoju ruchu baptystycznego na ziemiach polskich.

Działalność J.G. Onckena jest dziś często przywoływana w kontekście zachęty do zaangażowania misyjnego. W czasie dorocznej konferencji Europejskiej Federacji Baptystow, odbywającej się w Lizbonie (Portugalia) w dniach 24-28 września 2008 r., jej sekretarz generalny - Tony Peck – wypowiedział następujące słowa: „niech to znane hasło Onckena  ‘każdy baptysta misjonarzem’ ożyje znowu w naszych czasach. Szczególnie, gdy Baptyści z całego świata przygotowują się do obchodów 400-lecia założenia pierwszego zboru baptystycznego w Amsterdamie oraz wspominają 175-lecie chrztu Onckena w rzece Łabie. Uroczystości z tej okazji odbędą się w Amsterdamie w dniach 24-26 lipca 2009 r. Baptysci współcześni powinni brać przykład ze swoich poprzedników wiary i naśladować ich zapał misyjny, ponieważ dziś, tak jak i wtedy, ludzie potrzebują być pojednani z Bogiem.” (*)

Amsterdam 400-lat baptyzmu na świecie

Takiej okazji do rozbudzenia zapału misyjnego dostarczy zapewne udział w zbliżającej się konferencji. Głównymi mówcami będą m.in. znani w Polsce z udziału w obchodach 150-lecia baptyzmu na ziemiach polskich przedstawiciele Światowego Związku Baptystów: Sekretarz Generalny Neville Callam oraz Prezydent David Coffey. Wspólne wykłady będą dotyczyły tematów bliskich Baptystom: wolności, misji, wspólnoty i uczniostwa. Uczestnicy będą mogli wziąć udział interaktywnych seminariach o różnorodnej tematyce, zaś wieczorami odbędzie się wspólne uwielbienie. Nie zabraknie czasu na rozmowy przy herbacie czy kawie. Na wystawie towarzyszącej obchodom będzie można zaopatrzyć się w chrześcijańską literaturę, zapoznać się z ofertą edukacyjną różnych instytucji chrześcijańskich. Wykłady i seminaria będą prowadzone w języku angielskim i tłumaczone m.in. na rosyjski i niemiecki.

Rejestracji na konferencję najłatwiej dokonać za pośrednictwem strony internetowej www.amsterdam400.org. Koszty dojazdu i noclegu należy pokryć we własnym zakresie, na stronie internetowej podane są proponowane miejsca noclegowe, w tym campingi. Opłata konferencyjna wynosi 155 € od dorosłej osoby przed 20 kwietnia lub 175 € w przypadku rejestracji po 20 kwietnia. W opłatę konferencyjną wliczony jest koszt większości posiłków. Dzieci do lat 12 płacą 50 €, a dzieci do lat 4 uczestniczą bezpłatnie. Podczas konferencji zapewniona będzie opieka nad dziećmi. Dla większych grup przewidziane są zniżki. Opłata konferencyjna nie obejmuje zakwaterowania. Na konferencję można zapisywać się do 30 czerwca.

Organizatorzy zachęcają do połączenia udziału w konferencji ze zwiedzaniem Amsterdamu, miasta liczącego 738 000 mieszkańców z 173 narodowości, odwiedzanego rocznie przez 16 milionów turystów. W Amsterdamie jest 51 muzeów, 141 galerii, 206 obrazów van Gogha, codziennie odbywa się 40 koncertów; po ulicach jeździ 600 000 rowerów, a nad 200 km kanałów przerzuconych jest 1281 mostów. Do tego należy dodać 6 wiatraków. Nazwa miasta pochodzi od nazwy rzeki Amstel, nad którą jest ono położone, i słowa „dam”, oznaczającego tamę. Tamy są ważne – podkreślają organizatorzy – czego dowodem jest lotnisko, którego płyta leży 4 m poniżej poziomu morza!

Amsterdam 400-lat baptyzmu na świecie


* D. Trusiewicz, Pamiętajmy naszych poprzedników.

 • Służba Kobiet

  „Bycie kobietą nie czyni ze mnie chrześcijanki innego rodzaju, lecz bycie chrześcijanką czyni ze mnie inny rodzaj kobiety.” - E. Elliot. Już wkrótce zapraszamy do sekcji poświęconej Służbie Kobiet w naszym Kościele.

  Zapraszamy wkrótce

 • Służba Katechetyczna,
  Duszpasterstwo Młodzieży

  Młode pokolenie jest ważną częścią naszego Kościoła. Chcemy podkreślać rolę Boga w ich życiu i przybliżać je do Chrystusa od najmłodszych lat.

  Zapraszamy wkrótce

 • Wyższe Baptystyczne Seminarium Teologiczne

  Wyższe Baptystyczne Seminarium Teologiczne w Warszawie (WBST) jest wyższą uczelnią naszego Kościoła, stawiającą sobie za cel wszechstronne przygotowanie wyznawców Jezusa Chrystusa do służby chrześcijańskiej.

  Zobacz więcej

 • Wydawnictwo "Słowo Prawdy"

  Wydawnictwo "Słowo Prawdy" istnieje na rynku od 1925 roku i nieprzerwanie publikuje miesięcznik pod tą samą nazwą oraz książki, których celem jest lepsze poznanie Boga, zrozumienie Jego istoty, a także rozwijanie się w swej wierze i ciągłe doskonalenie.

  Zobacz więcej

110

Kościół Chrześcijan Baptystów to ponad 110 wspólnot w całym kraju. Dołącz do nas!


Chrystus
Biblia
Nowe życie

O co chodzi baptystom?

Poznaj siedem wartości, którymi się kierujemy.
Więcej

Kim jesteśmy

Poznaj bliżej nasz Kościół
Wkrótce

Nasza historia

Sprawdź skąd pochodzimy i jaka jest nasza historia w Polsce i na świecie.
Sprawdź