Witamy na stronie | Przyjdź Królestwo Twoje w nas i przez nas

 • Refresh Festiwal
  Refresh Festiwal

  Refresh Festiwal

  Refresh yourself!

  Zapraszamy w sierpniu do Radości na festiwal REFRESH. To solidna dawka dobrego słowa i dobrej muzyki, a to wszystko w gronie kilkuset uczestników. Przybywajcie!

 • Konferencja Kobiet
  Konferencja Kobiet.

  Konferencja Kobiet

  Źródło mojego życia

  Konferencje dla kobiet są wspaniałą okazją do budowania swojej relacji z Bogiem oraz innymi wierzącymi z całej Polski. Nie inaczej będzie tym razem.

 • Konferencja Kaznodziejska
  Konferencja Kaznodziejska

  Konferencja Kaznodziejska

  Pasterz własnego serca

  Konferencja odbędzie się w dniach 5-7 października. Szczegółowe informacje podamy wkrótce.
  Już teraz można zapisać się poprzez formularz on-line

 • Projekt Kościół
  Projekt Kościół 2

  Projekt Kościół

  Przemieniające uczniostwo

  Druga z cyklu konferencji "Projekt Kościół". Tym razem motywem przewodnim tego dwudniowego wydarzenia będzie uczniostwo. Zapraszamy w dniach 20-21 października 2017.

Byłem wtedy młody, niedługo po nawróceniu. Uważałem stabilność za bardziej eleganckie określenie rutyny, bezmyślnej pobożności pustych rytuałów. Próbę usprawiedliwienia tym sympatycznym słowem bezruchu i drętwoty. Z pewnością, te moje obawy są uzasadnione. Kościół często staje się miejscem pustych rytuałów i pozbawionej życia obyczajowości. Z drugiej strony, im dłużej żyję tym bardziej jestem wdzięczny Bogu za to, że Kościół jest miejscem dla następujących po sobie pokoleń, a nie tylko zbuntowanej (nawet jeśli słusznie), młodzieży.

Jestem wdzięczny za to, że mój kościół jest stabilny: wierny określonym zasadom doktrynalnym, określonym zasadom działania, czy nawet elementom nabożeństwa – jak kazanie, modlitwa, społeczność. Dlatego, że chcę, aby – jeśli Bóg pozwoli – również moje dzieci, wnuki i prawnuki żyły w tej samej pobożności, tym samym kościele, doświadczając tych samych błogosławieństw, które tak cenne są dla mnie. Nie chcę dla nich zmian, bo nie wierzę, że w tych sprawach zasadniczych może być cokolwiek lepszego. Trynitarna natura Boga, ucząca o pojednanej różnorodności i jedności, chrystocentryczna wiara i uwielbienie, nacisk na nawrócenie i wymierną świętość, zbory jako realna społeczność i pomoc wierzących, praktyczna etyka pracy i nacisk na znaczenie rodziny – oto baptyzm, jaki znam, jaki chcę, aby trwał.

W tym wszystkim zwornikiem jest niezmienny skarb, przekazywany przez pokolenia, niezastąpione źródło ciągle tych samych zasad, służące nam od wieków – Biblia, Boże natchnione Słowo, które ciągle w każdym pokoleniu nie tylko rodzi, ale i zasila i strzeże tego, co najważniejsze. „Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości” (2Tm 3;16).

To ono daje pocieszenie i rodzi odwagę, pobudza pokorę, wzywa do działania, zmusza do wyznawania grzechów i trudnych decyzji, oczyszcza i mobilizuje. To ono, czytane i przyjmowane wiarą, ciągle jest doskonałym zasobem odpowiedzi względem ciągle zmieniających się warunków i wyzwań, które w różnorodności czasów i narodów cały czas kształtuje grzeszników w zasadniczo ten sam Lud Chrystusowy – łącząc nas w Duchu Bożym który owym Słowem się posługuje, obdarzając łaską, krzepiąc nadzieją, angażując do miłości.

O Nim i wokół Niego w tym numerze Słowa Prawdy.

Drogi Panie, który działasz cały czas tym samym Słowem, daj nam łaskę, abyśmy przylgnęli do Twego Słowa i je kochali. Uchroń nas od głupoty i pychy, by zastępować je czymkolwiek innym, jako pokarmem dla duszy. Daj nam w naszym życiu, wobec wszystkich wyzwań i trudności, zawsze wiernie i spokojnie, z nadzieją i odpocznieniem, trzymać się jego prawdy i iść, w którąkolwiek stronę nas poprowadzisz. Daj nam łaski, aby w nim wytrwać do końca, dla chwały Twojej łaski, miłości Ojca i mocy posyłanego nam Ducha, Amen.

 • Służba Kobiet

  „Bycie kobietą nie czyni ze mnie chrześcijanki innego rodzaju, lecz bycie chrześcijanką czyni ze mnie inny rodzaj kobiety.” - E. Elliot. Już wkrótce zapraszamy do sekcji poświęconej Służbie Kobiet w naszym Kościele.

  Zapraszamy wkrótce

 • Służba Katechetyczna,
  Duszpasterstwo Młodzieży

  Młode pokolenie jest ważną częścią naszego Kościoła. Chcemy podkreślać rolę Boga w ich życiu i przybliżać je do Chrystusa od najmłodszych lat.

  Zapraszamy wkrótce

 • Wyższe Baptystyczne Seminarium Teologiczne

  Wyższe Baptystyczne Seminarium Teologiczne w Warszawie (WBST) jest wyższą uczelnią naszego Kościoła, stawiającą sobie za cel wszechstronne przygotowanie wyznawców Jezusa Chrystusa do służby chrześcijańskiej.

  Zobacz więcej

 • Wydawnictwo "Słowo Prawdy"

  Wydawnictwo "Słowo Prawdy" istnieje na rynku od 1925 roku i nieprzerwanie publikuje miesięcznik pod tą samą nazwą oraz książki, których celem jest lepsze poznanie Boga, zrozumienie Jego istoty, a także rozwijanie się w swej wierze i ciągłe doskonalenie.

  Zobacz więcej

110

Kościół Chrześcijan Baptystów to ponad 110 wspólnot w całym kraju. Dołącz do nas!


Chrystus
Biblia
Nowe życie

O co chodzi baptystom?

Poznaj siedem wartości, którymi się kierujemy.
Więcej

Kim jesteśmy

Poznaj bliżej nasz Kościół
Wkrótce

Nasza historia

Sprawdź skąd pochodzimy i jaka jest nasza historia w Polsce i na świecie.
Sprawdź