Witamy na stronie | Przyjdź Królestwo Twoje w nas i przez nas

 • image

  Światowy Indeks Prześladowań
  odsłania tragiczny los chrześcijan

  Nie możemy uznać tego, że ćwierć miliarda chrześcijan na świecie cierpi poważne prześladowania, za pewien stały element naszych czasów, któremu nie sposób zaradzić. Nie zapomnijmy o tych, którzy wydają swoje chrześcijańskie świadectwo w najtrudniejszych warunkach, płacąc za swoją wierność Chrystusowi cenę, która jest dla nas nie do wyobrażenia.

  Czytaj więcej
 • image

  Miesięcznik Słowo Prawdy
  Prenumerata 2019

  Zachęcamy do prenumeraty naszego miesięcznika "Słowo Prawdy" na rok 2019 (w formie papierowej oraz elektronicznej).

  Szczegóły
 •  
 • image

  Baza dobrego nauczania

  Serdecznie zapraszamy do działu z nauczaniem (kazania, wykłady). W każdym tygodniu możecie znaleźć tutaj nowe nagrania.

  Wejdź

Pan Bóg dał nam tego dnia wspaniałą, słoneczną pogodę z niezbyt wysoką temperaturą, w sam raz na taką wycieczkę. Dzień poprzedzający wyjazd jak też prawie cała niedziela po wyjeździe były zimne i z dużymi opadami deszczu. Nasz rajd mógł odbyć się jednak bez przeszkód, dzięki naszemu, dobremu Ojcu w Niebie.
Trasę zaplanowali bracia Rafał Trusiewicz i Marek Żuk, którzy czuwali nad przebiegiem rajdu, otwierając i zamykając „peleton”. Mogliśmy jechać przez puszczę, podziwiając wspaniałą przyrodę, zobaczyć zalew na Siemianówce, jak też przebywać w ścisłym rezerwacie przyrody. W połowie drogi mieliśmy przerwę na poczęstunek (kawę, herbatę i coś słodkiego), który przywiózł nam brat Zbyszek Krasnopolski.
Po odpoczynku podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna wróciła do Narewki krótszą trasą. Pozostali, bardziej wytrzymali, postanowili przedłużyć trasę wycieczki. Ogółem przejechaliśmy 46 km. Był to niewątpliwie duży wysiłek. Po powrocie do Narewki spotkaliśmy się przy obiedzie. Siostry Krysia Trusiewicz i Danusia Nazaruk ugotowały nam pyszny bigos z kiełbaskami. Bardzo im dziękujemy! Przy smacznym cieście i kawie mogliśmy kontynuować dalszą społeczność.
Pan Bóg pobłogosławił nam czas w Narewce. Poza dwiema pękniętymi dętkami, nic złego nikomu się nie stało. Wszyscy bezpiecznie wróciliśmy do naszych domów. Jesteśmy zachęceni, by w przyszłości organizować takie wyjazdy, które praktycznie stały się nową tradycją białostockiego zboru.

 • Służba Kobiet

  „Bycie kobietą nie czyni ze mnie chrześcijanki innego rodzaju, lecz bycie chrześcijanką czyni ze mnie inny rodzaj kobiety.” - E. Elliot. Już wkrótce zapraszamy do sekcji poświęconej Służbie Kobiet w naszym Kościele.

  Zapraszamy wkrótce

 • Służba Katechetyczna,
  Duszpasterstwo Młodzieży

  Młode pokolenie jest ważną częścią naszego Kościoła. Chcemy podkreślać rolę Boga w ich życiu i przybliżać je do Chrystusa od najmłodszych lat.

  Zapraszamy wkrótce

 • Wyższe Baptystyczne Seminarium Teologiczne

  Wyższe Baptystyczne Seminarium Teologiczne w Warszawie (WBST) jest wyższą uczelnią naszego Kościoła, stawiającą sobie za cel wszechstronne przygotowanie wyznawców Jezusa Chrystusa do służby chrześcijańskiej.

  Zobacz więcej

 • Wydawnictwo "Słowo Prawdy"

  Wydawnictwo "Słowo Prawdy" istnieje na rynku od 1925 roku i nieprzerwanie publikuje miesięcznik pod tą samą nazwą oraz książki, których celem jest lepsze poznanie Boga, zrozumienie Jego istoty, a także rozwijanie się w swej wierze i ciągłe doskonalenie.

  Zobacz więcej

115

Kościół Chrześcijan Baptystów to ponad 115 wspólnot w całym kraju. Dołącz do nas!


Chrystus
Biblia
Nowe życie

O co chodzi baptystom?

Poznaj siedem wartości, którymi się kierujemy.
Więcej

Kim jesteśmy

Poznaj bliżej nasz Kościół
Wkrótce

Nasza historia

Sprawdź skąd pochodzimy i jaka jest nasza historia w Polsce i na świecie.
Sprawdź