Uwaga To tymczasowa wersja strony Baptysci.PL. Wkrótce premiera serwisu w pełnej odsłonie. Przepraszamy za niedogodności.

Życzenia noworoczne z Rady Kościoła

A ty, Dziecko, będziesz nazwane prorokiem Najwyższego, gdyż pójdziesz przed Panem, aby przygotować Jego drogi, dać Jego ludowi poznanie zbawienia w przebaczeniu jego grzechów, ze względu na wielkie miłosierdzie naszego Boga,  dzięki któremu zajaśnieje nam jutrzenka z wysokości, by objawić się tym, którzy tkwią w ciemności i w cieniu śmierci — i skierować nasze nogi na drogę pokoju. 

(Ew. Łukasza 1, 76-78)

 


Drodzy w Chrystusie,

Żyjemy w czasach wypełnienia tego wspaniałego proroctwa zapisanego w Ew. Łukasza. W osobie Jezusa nawiedziła nas Światłość z wysokości. Święta Narodzenia Pańskiego na nowo nam to przypominają.

Tak, jak wieki przed Jego przyjściem, światłość zawarta w proroctwach wskazywała ludowi Bożemu kierunek i umacniała go w oczekiwaniach i pielgrzymce, tak i dzisiaj  świadectwo Jego obecności wśród nas niech nas wzmacnia w chodzeniu w Światłości i niech utwierdza nogi nasze na drodze pokoju z Bogiem, bliźnimi w naszym Zborze i w naszym kraju.

Przyjmijcie serdeczne życzenia Bożego błogosławienstwa z okazji Nowego Roku. 

 

Pozdrawiam w Panu, w imieniu Rady Kościoła,
Gustaw Cieślar

 

życzenia dla Zborów od Przewodniczącego Rady Kościoła Gustawa Cieślara