English English    
     
Służba Kobiet - Aktualności

„Bycie kobietą nie czyni ze mnie chrześcijanki innego rodzaju,
lecz bycie chrześcijanką czyni ze mnie inny rodzaj kobiety.”

E. Elliot

ODNALEZIONA Konferencja dla kobiet potrzebujących wzmocnienia Drukuj E-mail
Magda Czerwinska   
14 lutego 2017

Drogie Panie!

Już kolejny raz przygotowujemy się do konferencji, której celem ma być wzmocnienie duchowe kobiet, które borykają się na co dzień z różnymi problemami.

Wokoło wiele jest złego, szarego, groźnego, smutno i płakać się chce. Może jesteś zmęczona i utrudzona codziennym zmaganiem się w toksycznych relacjach lub zmagasz się z trudnościami. A może przygniata Cię echo stale wypowiadanych słów: „…jesteś bezwartościowa, nieporadna, jesteś ciężarem, nic nie znaczysz"... Jest Ktoś, kto wie o Tobie wszystko, zna Ciebie i zna każdy twój ból. Możesz być odnaleziona przez Niego w swojej codzienności. Zaufaj i pozwól się odnaleźć!

Dobry jest Pan, On obroną w dniu niedoli, zna tych, którzy Mu ufają. Księga Nahuma 1:7

 

 
Powtórka z konferencji kobiet 2016 E-mail
Magda Czerwinska   
12 stycznia 2017

Z dużym opóźnieniem, ale ostatecznie zamieszczamy treści z wykładów, seminariów, warsztatów, które odbyły się podczas jesiennej Konferencji Kobiet w Radości w październiku 2016 r. Nie mamy wszystkich  materiałów. Planujemy sukcesywnie zamieszczać podobne materiały, aby dać tym z was, które nie mogą przyjechać na konferencję choć odrobinę poczucia, że uczestniczycie w czymś dobrym. To  tylko  namiastka całości.

Zachęcam do  przejrzenia. Może to będzie okazja do podjęcia decyzji, by być na następnej konferencji, która planowana jest na weekend 29 września - 01 października 2017 r. w pięknym ośrodku w Radości.

 

Poniżej:

Wykład Aliny  Woźniak

Warsztat  Ani Kutrzepy

Seminarium Edyty Hajszprych

 
Światowy Dzień Modlitwy Kobiet 2016 w naszych kościołach PDF Drukuj E-mail
Magda Czerwinska   
12 stycznia 2017

Zduńska Wola

W dniu 7.11.2016 roku mogłyśmy wziąć udział w corocznym światowym Dniu Modlitwy Kobiet Baptystycznych.

W naszym Zborze jest to szczególny dzień, kiedy możemy razem jednoczyć się w modlitwie o nasze siostry z całego świata.

W tym roku prowadziło nas motto, które przygotowały kobity z północno-amerykańskiej Unii Kobiet Baptystycznych „Powstań-Zajaśniej”. Siostra Kasia poprowadziła nas przez studium biblijne 2 Listu do Koryntian 1:3-7, który mówi nam, że chwała Jezusa ma świecić na tym świecie przez nas. Chrystus poniósł ciemność tego świata na krzyż, aby Jego światłość mogła świecić przynosząc nieustanne uzdrowienie. Bożą miłość możemy pokazać poprzez współczucie , pocieszenie i pomoc drugiemu człowiekowi. Wysłuchałyśmy także świadectw z życia kobiet, które „ zajaśniały” znajdując swoją służbę wśród dzieci, ludzi bezdomnych, chorych, wdów pogrążonych w samotności.

Wokół nas jest tyle serc, którym możesz zanieść pocieszenie i nadzieję . Rozejrzyj się tylko, powstań i zajaśniej. Zostałyśmy bardzo zachęcone do dalszej służby.

 
Relacja z konferencji w Świnoujściu 14.05.2016 PDF Drukuj E-mail
Marta Wilkanowska   
18 maja 2016

Ach, co to był za wspaniały czas...
Kto nie był- niech żałuje, bo uczta dla ducha trwała przez cały dzień. W sobotę 14 maja o godzinie 11 przywitała nas i zarazem rozpoczęła konferencję siostra Agnieszka Farynowska, która następnie oddała głos zastępczyni przewodniczącej Rady Służby Kobiet Magdalenie Czerwińskiej.

Nie mogło także zabraknąć uwielbienia Boga- czyli oddania chwały naszemu Panu i Zbawicielowi, w którym poprowadził nas zespół uwielbieniowy ze zboru Maranatha w Świnoujściu. Miałyśmy także możliwość w osobistych modlitwach podziękować Bogu za ten piękny dzień jaki nam dał, za Jego Słowo, okazaną nam miłość i łaskę.
Bo Bóg jest dobry cały czas, a Jego łaska trwa na wieki.

 
Relacja - Wieczór kobiet Gdynia 16.04.2016 PDF Drukuj E-mail
Agnieszka Nadolna   
10 maja 2016

Wieczór kobiet i koncert Ani Świątczak z Zespołem

Sobotni wieczór można spędzić na wiele sposobów. Można poprzestać na snuciu planów, ale można też wystawić siebie i innych na różnej treści doznania. I tak zbór gdyński od inicjatywy przeszedł do wykonania i 16 kwietnia prawie dwieście kobiet wzięło udział w wieczorze kobiet „pod batutą” Ani Świątczak i zespołu. Czas i miejsce wypełniły się muzyką, śpiewem i przesłaniem opartym na doświadczeniu wokalistki. Kompozycje Ani, Michała i Andrzeja, cieszyły nasze ucho, dłonie i stopy chętnie pląsały, zaś w głowach i sercach działy się różne sceny emocjonalne.

 
Sprawozdanie z działalności Służby Kobiet za 2015 rok E-mail
Magda Czerwinska   
22 kwietnia 2016

Staramy się systematycznie zamieszczać informacje o tym, co robimy jako Służba Kobiet w Polsce. Tym razem zamieszczamy podsumowanie całego roku 2015. Miłej lektury!

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SŁUŻBY KOBIET W POLSCE W ROKU 2015

Jako główne cele, Rada Służby Kobiet podczas mijającej już kadencji, obrała rozpoznanie potrzeb kobiet w zborach na terenie Polski, zachęcanie oraz wyposażanie kobiet do prowadzenia pracy w lokalnych środowiskach.

 
Światowy Dzień Modlitwy Kobiet 2015 „Powstań i Zajaśniej” PDF Drukuj E-mail
Magda Czerwinska   
18 lutego 2016

"Otworzy Pan przed tobą swój skarbiec dobra, niebiosa, aby dawać deszcz na twoją ziemię w  czasie właściwym i aby błogosławić wszelką pracę twoich rąk tak, że będziesz mógł pożyczać wielu narodom, ale ty sam nie będziesz pożyczał." V Mój. 28:12

Dziękujemy wszystkim Siostrom, że zechciałyście uczestniczyć w listopadowym nabożeństwie kobiet, które wiąże nas w modlitwie. Dzięki zebranym ofiarom będziemy mogły wesprzeć nasze siostry z innych krajów, gdzie sytuacja chrześcijan jest o wiele gorsza niż w Polsce.

W tym roku dołączyło do wspólnego spotkania 17 zborów z całej Polski, zebrałyśmy 11 272,00zł. Jest to największa odnotowana ofiara misyjna zebrana przez polskie Zbory podczas ŚDMK.

 
Życie z pasją - Warsztaty dla kobiet PDF Drukuj E-mail
Magda Czerwinska   
05 lutego 2016

 

16 stycznia 2016  roku  w Warszawie odbył się bardzo zachęcający warsztat pod hasłem " Życie z pasją"

Pastor dr Wojciech Kowalewski poruszył  wiele ciekawych elementów dotykających naszych serc, źródła pasji. Zachęcał do zastanowienia się nad tym, jakie mamy oczekiwania czego pragniemy, co jest naszym celem. Czy jesteśmy aktywne we wprowadzaniu w życie naszych planów? Czy nasze życie jest życiem z pasją czy  raczej "grą w pasjansa", czy  żyjemy  życiem świadomym celu, czy raczej pozwalamy okolicznościom na kształtowanie naszego  spojrzenia na życie?

 
Po Konferencji Kobiet 2015 Podaj dalej PDF Drukuj E-mail
Magda Czerwinska   
14 października 2015

W dniach 2 - 4 października 2015 r. odbyła się kolejna coroczna Ogólnopolska Konferencja Kobiet w Warszawie. Ponad 140 uczestniczek przyjechało z 27 Zborów Kościoła Chrześcijan Baptystów, ale także kobiety nie związane na co dzień z kościołem baptystycznym. Wersetem przewodnim były słowa św. Pawła skierowanie do Tymoteusza w 2 Liście  2, 2: Co usłyszałeś ode mnie za pośrednictwem wielu świadków, przekaż zasługującym na wiarę ludziom, którzy też będą zdolni nauczać i innych”.

 
Jesteście światłością w Panu PDF Drukuj E-mail
Anna Wiśniewska   
20 lipca 2015

Dnia 13 czerwca 2015 w Katowicach w Kościele Chrześcijan Baptystów przy ul. Morawskiej odbyła się Okręgowa Konferencja Kobiet. Temat skupiony był na wersecie z Listu do Efezjan 5,8.

„Byliście bowiem niegdyś ciemnością, a teraz jesteście światłością w Panu. Postępujcie jako dzieci światłości.”

 
25 kwietnia 2015 - Ubrana w codzienność PDF Drukuj E-mail
Magda Czerwinska   
30 czerwca 2015

25 kwietnia 2015r.  odbyła się konferencja zatytułowana „Ubrana w codzienność”, zorganizowana przez Służbę Kobiet w Polsce. Spotkanie w sobotnie przedpołudnie ze względu na krótki czas trwania z założenia przeznaczone było dla kobiet z Warszawy i okolic, bez względu na wyznanie lub przynależność do kościoła. A odwiedziły nas nawet kobiety z Białegostoku!

 
Kobieta na wiosnę PDF Drukuj E-mail
Magda Czerwinska   
30 kwietnia 2015

Beata Wichary, Ania Świątczak, Magdalena Czerwińska Latem 2014 roku otrzymałam maila z informacją, że grupa polskich kobiet z Kościoła Baptystów w Londynie organizuje od kilku lat w marcu spotkania pod hasłem „Kobieta na wiosnę”. Wydarzenie to jest organizowane przez Polki po polsku i głównie dla Polek na emigracji.

Magdalena Jachowicz- Bednarska,  liderka z Kościoła  Ravenscourt Chuch skontaktowała się ze mną z propozycją udziału  w tym wydarzeniu  w roku 2015 r. I tak przez kilka miesięcy  korespondowałyśmy i  spotykałyśmy  się, by  się lepiej poznać. Bardzo spodobał mi się pomysł Magdy i jej zespołu pod atrakcyjną nazwą „Kobiety w akcji”, aby do wykładów i seminariów zaprosić gości z Polski, aby organizatorki skupione były głównie na kobietach odwiedzających to wydarzenie, nawiązywały z nimi kontakty i okazywały zainteresowanie. Łatwo  rozpoznawalne -  bo  ubrane w takie same sukienki, co  dodatkowo uczyniło to wydarzenie wyjątkowym.

 
Okręgowa Konferencja Kobiet we Władysławowie PDF Drukuj E-mail
Kasia Roszkiewicz   
20 kwietnia 2015

Konferencja Kobiet Okręgu Gdańskiego - radość bycia razem, radość bycia z Bogiem – Władysławowo 2015

Warszawa Radość - Ogólnopolska Konferencja Kobiet, październik 2014. Pojechałyśmy dużą grupą ze zboru Baptystów z Gdyni. Przeżyłyśmy, zobaczyłyśmy i "zwyciężyłyśmy" tzn. wygrałyśmy fundusze na zorganizowanie konferencji dla kobiet  - NASZEJ Konferencji!

Tona  radości, emocji  i obawa "czy damy radę"... ? Damy -  przecież  wypełniamy Boży plan!

 
Podziękowanie za ofiarność z okazji ŚDMK PDF Drukuj E-mail
Lija Orych   
17 marca 2015

W listopadzie 2014 r. i kolejnych miesiącach w wielu społecznościach baptystycznych w Polsce odbyły się spotkania modlitewne z okazji Światowego Dnia Modlitwy Kobiet. Podczas takich spotkań, prócz wspierania kobiet w modlitwie, zbierana jest ofiara pieniężna i przekazywana do Światowej Unii Baptystycznej. Pieniądze te wykorzystywane są na realizację projektów skierowanych do kobiet na całym świecie i poruszających różnorodne tematy czy problemy określone w specjalnie przygotowanym programie.W 2014 roku spotkania z okazji ŚDMK, zostały zorganizowane w 16 zborach w Polsce, co oznacza, że włączyło się o dwa zbory więcej niż w roku 2013. Chwała Panu Bogu!  Zebrana ofiara wyniosła 8704,50 zł.

W imieniu Rady Służby Kobiet dziękuję wszystkim Siostrom w poszczególnych zborach, za przeprowadzenie modlitewnego nabożeństwa oraz za zebranie ofiary, która może pomóc w rozwoju dzieła Bożego. Zapraszamy na podobne spotkania w 2015 r. Zapytaj o nie jesienią kobiety z najbliższej społeczności.

 
Jubileuszowa Ogólnopolska Konferencja Kobiet PDF Drukuj E-mail
Alina Woźniak   
15 października 2014

W dniach 3-5 października 2014 r. odbyła się Jubileuszowa Ogólnopolska Konferencja Kobiet w Warszawie Radości. 130 uczestniczek przyjechało z 25 Zborów. Wersetem przewodnim były słowa Pawła skierowanie do Tymoteusza: „Ty trwaj w tym czego się nauczyłeś i o czym jesteś przekonany, wiedząc od kogo się tego nauczyłeś”

 
Światowy Dzień Modlitwy Kobiet 2014 PDF Drukuj E-mail
Magda Czerwinska   
14 października 2014

Jak co roku pierwszy poniedziałek listopada jest szczególnym dniem dla kobiet należących do baptystycznych wspólnot na całym świecie. W tym dniu kobiety spotykają się na wspólnej społeczności, której celem jest jest zjednoczenie w modlitwie o siebie nawzajem  oraz  o misje na całym świecie. Ten dzień jest nazywany Światowym Dniem Modlitwy Kobiet Baptystycznych. Od ponad 50 lat ten dzień scala ze sobą kobiety baptystyczne z całego świata poprzez modlitwę i ofiarność,  tak aby świat był zjednany w Chrystusie.

 
Chrześcijańska Fundacja DE'IGNIS zaprasza na kurs "Duszpasterstwo i pomaganie osobom z problemami psychicznymi" PDF Drukuj E-mail
Krystyna Zaremba   
07 sierpnia 2014

Kurs DE'IGNIS jest ofertą dla osób z doświadczeniem i powołaniem w dziedzinie duszpasterstwa, które chciałyby dalej rozwijać swoje umiejętności. Zapraszamy osoby, które w swojej rodzinie lub społeczności kościelnej lub w ramach organizacji charytatywnych udzielają wsparcia osobom z problemami psychicznymi ale także profesjonalistów: lekarzy, psychologów, pedagogów i nauczycieli, którzy chcieliby rozwijać swoją wiedzę i umiejętności oraz pogłębiać je na gruncie chrześcijańskim.

 
Uroczystość 30 lecia służby Mamy w Modlitwie PDF Drukuj E-mail
Magda Czerwinska   
16 lipca 2014

Festival of Joy -  Uroczystość 30 lecia służby Mamy w Modlitwie

Odpowiadając na nasze modlitwy Bóg zmieni dzieje historii !

 
Relacja z Konferencji Kobiet w Gnieźnie PDF Drukuj E-mail
Alina Woźniak   
03 czerwca 2014

I ja tam byłam…

17 maja 2014 w zborze w Gnieźnie odbyła się konferencja dla Kobiet zatytułowana „Cztery pory roku w życiu kobiety”. Na to sobotnie spotkanie przybyło ponad 50 kobiet z Gniezna, Poznania, Chojnic, Nakła oraz z Bydgoszczy.

 
Relacja z Konferencji Kobiet w Łodzi PDF Drukuj E-mail
Iwona Nowak   
03 czerwca 2014

Konferencja Kobiet 17 maja 2014 roku w Zborze Kościoła Chrześcijan Baptystów w Łodzi odbyła się Konferencja dla Kobiet, której myślą przewodnią był werset z Listu św. Pawła do Galacjan 5;13 "(...) służcie jedni drugim w miłości".

 

Stworzone dzięki Joomla!1.5 Multicategories

Statystyki

Użytkowników : 972
Artykułów : 2682
Zakładki : 1
Odsłon : 6682285

Kto jest online

Naszą witrynę przegląda teraz 126 gości