English English    
     
Ruszyły prace nad nową wersją strony Kościoła Email
Ksawery Sroka   
01 grudnia 2016

Wczoraj w Kancelarii spędziliśmy kilka godzin nad szkicowaniem struktury i wymogów dla nowej wersji oficjalnej strony Kościoła. Prace wstępne trwają już 2 tygodnie czyli od momentu, kiedy Rada Kościoła zatwierdziła konieczność zmiany dotychczasowej strony.

Aktualnie działający serwis Kościoła ma już ponad 10 lat. Przez ten czas zamieszczonych zostało ponad 2800 wpisów, z czego ponad 2500 nadal dostępnych jest on-line. Niestety tak duży serwis, prowadzony w ciągu tej dekady przez kilkunastu administratorów i redaktorów odstaje już od wymogów współczesności zarówno pod względem technicznym, jak i bezpieczeństwa czy możliwości wyświetlania na urządzeniach mobilnych (tablety, smartfony). Tymczasem 36% odwiedzających stronę korzysta z urządzeń mobilnych i ta tendencja wydaje się być zwyżkowa.

W modernizację serwisu zaangażowanych będzie kilkanaście osób (w tym testerzy, których poprosimy o dokładne sprawdzenie strony na etapie prac końcowych), a efekt pracy tego zespołu będzie można zobaczyć na wiosnę. W międzyczasie będziemy oczywiście informować o postępach w pracy.

 

Statystyki

Użytkowników : 972
Artykułów : 2682
Zakładki : 1
Odsłon : 6682270

Kto jest online

Naszą witrynę przegląda teraz 85 gości