Witamy na stronie | Przyjdź Królestwo Twoje w nas i przez nas

 • image

  Baptystyczna Akcja Charytatywna

  Baptystyczna Akcja Charytatywna kontynuuje pond 100-letnią tradycję działań opiekuńczych i społecznych naszego Kościoła. Zapraszamy do zapoznania się z jej projektami i planami!

  Zobacz więcej
 • image

  Baza dobrego nauczania

  Serdecznie zapraszamy do naszego nowego działu z kazaniami i wykładami. Co tydzień znajdziecie tam nowe nagrania.

  Wejdź
 • image

Ludzie narodzeni z Wody i z Ducha są częścią uniwersalnej wspólnoty – Kościoła – należącej do Chrystusa, powołanej, by Go wielbić i praktykować biblijne ustanowienie chrztu. Zgodnie z tym ustanowieniem wspólnoty baptystyczne na Górnym Śląsku, m.in. Zbór w Bielsku-Białej, Zbór w Katowicach przy ulicy Morawskiej – posiadający Dom Modlitwy z przestronnym baptysterium – Zbór w Orzeszu i inne nowo powstające wspólnoty zorganizowały nabożeństwo połączone z chrztem wiary.

Uwielbienie Boga w pieśni i muzyce poprowadziła międzywyznaniowa grupa Gospel Sound z Katowic-Bogucic. Wydarzenie to stało się kolejną okazją, by uczniowie Chrystusa, przez zanurzający w wodzie chrzest, wyrazili istniejącą w ich sercach duchową rzeczywistość, to jest osobiste przyłączenie do Kościoła i udział w społeczności z Bogiem. Coraz więcej mieszkańców Katowic i Śląska zwraca na te wydarzenia chrztu w wieku świadomym uwagę i pragnie być ich świadkami. Tak też było w dniu dwudziestego marca 2016 roku w Katowicach. Pastor Dawid Bednarczyk – duszpasterz bielskiej wspólnoty – dopilnował biblijnej formy chrztu i udzielił go przez całkowite zanurzenie 17 katechumenów w wodzie, a prezbiter Grzegorz Bednarczyk wygłosił biblijny wykład dla kilkuset słuchaczy. Ufamy Bogu, iż między nimi posiane zostało ziarno Słowa Bożego i wkrótce narodzeni z Wody i Ducha zostaną ochrzczeni.

 • Służba Kobiet

  „Bycie kobietą nie czyni ze mnie chrześcijanki innego rodzaju, lecz bycie chrześcijanką czyni ze mnie inny rodzaj kobiety.” - E. Elliot. Już wkrótce zapraszamy do sekcji poświęconej Służbie Kobiet w naszym Kościele.

  Zapraszamy wkrótce

 • Służba Katechetyczna,
  Duszpasterstwo Młodzieży

  Młode pokolenie jest ważną częścią naszego Kościoła. Chcemy podkreślać rolę Boga w ich życiu i przybliżać je do Chrystusa od najmłodszych lat.

  Zapraszamy wkrótce

 • Wyższe Baptystyczne Seminarium Teologiczne

  Wyższe Baptystyczne Seminarium Teologiczne w Warszawie (WBST) jest wyższą uczelnią naszego Kościoła, stawiającą sobie za cel wszechstronne przygotowanie wyznawców Jezusa Chrystusa do służby chrześcijańskiej.

  Zobacz więcej

 • Wydawnictwo "Słowo Prawdy"

  Wydawnictwo "Słowo Prawdy" istnieje na rynku od 1925 roku i nieprzerwanie publikuje miesięcznik pod tą samą nazwą oraz książki, których celem jest lepsze poznanie Boga, zrozumienie Jego istoty, a także rozwijanie się w swej wierze i ciągłe doskonalenie.

  Zobacz więcej

115

Kościół Chrześcijan Baptystów to ponad 115 wspólnot w całym kraju. Dołącz do nas!


Chrystus
Biblia
Nowe życie

O co chodzi baptystom?

Poznaj siedem wartości, którymi się kierujemy.
Więcej

Kim jesteśmy

Poznaj bliżej nasz Kościół
Wkrótce

Nasza historia

Sprawdź skąd pochodzimy i jaka jest nasza historia w Polsce i na świecie.
Sprawdź