Uwaga To tymczasowa wersja strony Baptysci.PL. Wkrótce premiera serwisu w pełnej odsłonie. Przepraszamy za niedogodności.

List Kondolencyjny Prezydenta Światowego Związku Baptystów

Reprezentuję ogólnoświatową rodzinę Baptystów liczącą ponad 100 milionów ludzi w 117 krajach, w tym 80 pełnych życia kościołów w Polsce, i zapewniam o gorących modlitwach zanoszonych za pogrążone w żałobie rodziny, które utraciły ukochanych najbliższych. Trwamy solidarnie z Polską w żalu i smutku w czasie tygodnia żałoby narodowej.
 
Szanuję pamięć Waszego umiłowanego Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii, oraz wszystkich wybitnych przywódców, którzy utracili swe życie w tej strasznej tragedii. Treścią mojej modlitwy za Waszą umiłowaną Polskę jest to, aby poprzez Wasz wspólny żal i smutek ludzie jeszcze bardziej złączyli się w jedności i celu.  Bardzo ciepło wspominam wizyty złożone w Polsce i mam świadomość głębi i witalności tradycji chrześcijańskej w Waszym kraju. Modlę się, aby Wielkanocne przesłanie o Zmartywchwstaniu naszego Pana i Zbawiciela przyniosło nadzieję i uzdrowienie złamanym sercom wszystkich, którzy się smucą.

Zapewniam Pana o modlitwie o Pana przywództwo w tym krytycznym momencie życia Waszego narodu.

Z wielkim smutkiem w sercu
 
David Coffey
Prezydent Światowego Związku Baptystów