Uwaga To tymczasowa wersja strony Baptysci.PL. Wkrótce premiera serwisu w pełnej odsłonie. Przepraszamy za niedogodności.

List Kondolencyjny Sekretarza Europejskiej Federacji Baptystów

Wiadomość o katastrofie samolotu pod Smoleńskiem, w której utracił życie Wasz Prezydent, jego małżonka, wielu członków parlamentu i innych ważnych osób, odebraliśmy z szokiem i smutkiem. Wyrażamy nasze najgłębsze współczucie rodzinom, które utraciły swych bliskich. Wiemy, że jest to ogromna tragedia dla narodu polskiego, i razem z Wami pogrążeni jesteśmy w żałobie z powodu utraty tak wielu wyjątkowych przywódców.

Jesteśmy wdzięczni, że Wasz naród jest tak mocno zakorzeniony w wierze chrześcijańskiej, a wszyscy chrześcijanie niespełna tydzień temu obchodzili święta Wielkanocy, którym towarzyszy przesłanie o Bogu wzbudzającym do życia z martwych, w celu pokonania mroków śmierci. Ku tej wierze, płynącej z wydarzeń Wielkanocy, zwracamy się, by w obliczu tak wielkiej tragedii i straty znaleźć pocieszenie i nadzieję. Proszę przyjąć zapewnienie o tym, że Baptyści w Europie będą trwali w modlitwach, aby Bóg któremu ufamy, był w tym czasie blisko Polski i jej mieszkańców.

Jednocześnie modlimy się osobiście za Pana jako Premiera, na którym w obecnym czasie spoczywa tak wielka odpowiedzialność jako przywódcy. Niech Bóg obdarowuje Pana mądrością i siłą we wszystkich poczynaniach.

Z życzeniami łaski i pokoju,


Anthony Peck
Generalny Sekretarz
Europejskiej Federacji Baptystów

Europejska Federacja Baptystów
Nad Habrovku 3, Jeneralka, CZ-16400. Praha 6, Republika Czeska
Tel: +420 296 392 250 Fax: +420 296 392 254 Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wiadomości: www.ebf.org