Uwaga To tymczasowa wersja strony Baptysci.PL. Wkrótce premiera serwisu w pełnej odsłonie. Przepraszamy za niedogodności.

Projekt Kościół - nowy cykl konferencji

Dziś ruszyła rejestracja na pierwszą z konferencji pod hasłem "Projekt Kościół". Będzie ona realizowana pod tytułem "Królestwo Boże w wielkim mieście" i wiele mówiącym podtytułem "Świadome zaangażowanie wierzących w przemianę rzeczywistości".

Jej celem nie będzie jednak budowa "lepszego świata", bo taki nadejdzie z woli Boga w odpowiednim, wybranym przez Niego czasie. Celem tego spotkania będzie zachęta i wyposażenie wierzących (czyli świadomie podążających za Chrystusem jako Panem i Zbawicielem) do angażowania się w różnego rodzaju projekty. Ta zachęta i wyposażenie ma się realizować poprzez biblijne osadzenie w pojęciu Królestwa Bożego i przyjrzeniu się rzeczywistości Królestwa w świetle Biblii oraz poprzez warsztaty i dyskusje udziałem wierzących, którzy z powodzeniem angażują się w różnego rodzaju działania "w świecie", w otoczeniu Kościoła począwszy od działań ewangelizacyjnych poprzez działalność charytatywną, a na biznesie opartym na wierze skończywszy.

Rok 2017 będzie wyjątkowy m. in. za sprawą jubileuszu 500-lecia Reformacji. Jubileusz ten będziemy świętować na wielu wydarzeniach kierując uwagę bardziej na Chrystusa niż na samych Reformatorów, jednak nie zapominając o tym, że właśnie takimi ludźmi posłużył się Bóg i posługuje nadal.

Konferencje z cyklu "Projekt Kościół" planowane są jednak nie tyle jako wspomnienie Reformacji, lecz jako praktyczna zachęta do jej kontynuacji, dzisiaj, w XXI wieku, w Polsce. Cykl ten skierowany jest do szerokiego grona ewangelicznie wierzących Polaków, którzy poszukują biblijnej odpowiedzi na swoje pytania o konieczność zaangażowania i o jego granice, o praktyczny aspekt działalności w biznesie, kulturze i w aktywności społecznej.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową www.ProjektKosciol.pl oraz do zadawania pytań i do rejestracji. Zachęcamy także do udostępniania informacji o tej konferencji i do dołączenia do naszych modlitw, by nasz PAN wykorzystał to wydarzenie do budowania swojego Kościoła.