Witamy na stronie | Przyjdź Królestwo Twoje w nas i przez nas

 • Konferencja Kobiet
  Konferencja Kobiet.

  Konferencja Kobiet

  Źródło mojego życia

  Konferencje dla kobiet są wspaniałą okazją do budowania swojej relacji z Bogiem oraz innymi wierzącymi z całej Polski. Nie inaczej będzie tym razem.

 • Konferencja Kaznodziejska
  Konferencja Kaznodziejska

  Konferencja Kaznodziejska

  Pasterz własnego serca

  Konferencja odbędzie się w dniach 5-7 października. Szczegółowe informacje podamy wkrótce.
  Już teraz można zapisać się poprzez formularz on-line

 • Projekt Kościół
  Projekt Kościół 2

  Projekt Kościół

  Przemieniające uczniostwo

  Druga z cyklu konferencji "Projekt Kościół". Tym razem motywem przewodnim tego dwudniowego wydarzenia będzie uczniostwo. Zapraszamy w dniach 20-21 października 2017.

 • Refresh Festiwal
  Refresh Festiwal

  Refresh Festiwal

  Refresh yourself!

  Festiwal REFRESH już za nami. To był dobry i błogosławiony czas. Zobaczcie jak było!

Dziś ruszyła rejestracja na pierwszą z konferencji pod hasłem "Projekt Kościół". Będzie ona realizowana pod tytułem "Królestwo Boże w wielkim mieście" i wiele mówiącym podtytułem "Świadome zaangażowanie wierzących w przemianę rzeczywistości".

Jej celem nie będzie jednak budowa "lepszego świata", bo taki nadejdzie z woli Boga w odpowiednim, wybranym przez Niego czasie. Celem tego spotkania będzie zachęta i wyposażenie wierzących (czyli świadomie podążających za Chrystusem jako Panem i Zbawicielem) do angażowania się w różnego rodzaju projekty. Ta zachęta i wyposażenie ma się realizować poprzez biblijne osadzenie w pojęciu Królestwa Bożego i przyjrzeniu się rzeczywistości Królestwa w świetle Biblii oraz poprzez warsztaty i dyskusje udziałem wierzących, którzy z powodzeniem angażują się w różnego rodzaju działania "w świecie", w otoczeniu Kościoła począwszy od działań ewangelizacyjnych poprzez działalność charytatywną, a na biznesie opartym na wierze skończywszy.

Rok 2017 będzie wyjątkowy m. in. za sprawą jubileuszu 500-lecia Reformacji. Jubileusz ten będziemy świętować na wielu wydarzeniach kierując uwagę bardziej na Chrystusa niż na samych Reformatorów, jednak nie zapominając o tym, że właśnie takimi ludźmi posłużył się Bóg i posługuje nadal.

Konferencje z cyklu "Projekt Kościół" planowane są jednak nie tyle jako wspomnienie Reformacji, lecz jako praktyczna zachęta do jej kontynuacji, dzisiaj, w XXI wieku, w Polsce. Cykl ten skierowany jest do szerokiego grona ewangelicznie wierzących Polaków, którzy poszukują biblijnej odpowiedzi na swoje pytania o konieczność zaangażowania i o jego granice, o praktyczny aspekt działalności w biznesie, kulturze i w aktywności społecznej.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową www.ProjektKosciol.pl oraz do zadawania pytań i do rejestracji. Zachęcamy także do udostępniania informacji o tej konferencji i do dołączenia do naszych modlitw, by nasz PAN wykorzystał to wydarzenie do budowania swojego Kościoła.

 • Służba Kobiet

  „Bycie kobietą nie czyni ze mnie chrześcijanki innego rodzaju, lecz bycie chrześcijanką czyni ze mnie inny rodzaj kobiety.” - E. Elliot. Już wkrótce zapraszamy do sekcji poświęconej Służbie Kobiet w naszym Kościele.

  Zapraszamy wkrótce

 • Służba Katechetyczna,
  Duszpasterstwo Młodzieży

  Młode pokolenie jest ważną częścią naszego Kościoła. Chcemy podkreślać rolę Boga w ich życiu i przybliżać je do Chrystusa od najmłodszych lat.

  Zapraszamy wkrótce

 • Wyższe Baptystyczne Seminarium Teologiczne

  Wyższe Baptystyczne Seminarium Teologiczne w Warszawie (WBST) jest wyższą uczelnią naszego Kościoła, stawiającą sobie za cel wszechstronne przygotowanie wyznawców Jezusa Chrystusa do służby chrześcijańskiej.

  Zobacz więcej

 • Wydawnictwo "Słowo Prawdy"

  Wydawnictwo "Słowo Prawdy" istnieje na rynku od 1925 roku i nieprzerwanie publikuje miesięcznik pod tą samą nazwą oraz książki, których celem jest lepsze poznanie Boga, zrozumienie Jego istoty, a także rozwijanie się w swej wierze i ciągłe doskonalenie.

  Zobacz więcej

110

Kościół Chrześcijan Baptystów to ponad 110 wspólnot w całym kraju. Dołącz do nas!


Chrystus
Biblia
Nowe życie

O co chodzi baptystom?

Poznaj siedem wartości, którymi się kierujemy.
Więcej

Kim jesteśmy

Poznaj bliżej nasz Kościół
Wkrótce

Nasza historia

Sprawdź skąd pochodzimy i jaka jest nasza historia w Polsce i na świecie.
Sprawdź