Witamy na stronie | Przyjdź Królestwo Twoje w nas i przez nas

 • image

  Może być inaczej
  Konferencja Kobiet

  Już 21-22 kwietnia w Warszawie konferencja dedykowana specjalnie dla kobiet, które przeżywają trudne chwile w życiu, znajdują się na rozdrożach i nie potrafią poradzić sobie z codziennością.

  Zobacz więcej
 • image

  Projekt Kościół: 
  Czy nauka przeczy stworzeniu?

  Przed nami kolejna odsłona cyklu konferencji "Projekt Kościół". To wyjątkowa okazja, by posłuchać trzech znanych i cenionych przedstawicieli naukowego kreacjonizmu.

  Zobacz więcej
 • image

  Kościół a służba osobom niepełnosprawnym

  21 kwietnia w zborze na ul. Waliców w Warszawie wyjątkowa konferencja dla osób chcących poznać i zrozumieć osoby niepełnosprawne.

  Więcej informacji
 • image

  Kazania i wykłady

  Serdecznie zapraszamy do naszego nowego działu z kazaniami i wykładami. Co tydzień znajdziecie tam nowe nagrania.

  Wejdź
 • image

  Baptystyczna Akcja Charytatywna

  Baptystyczna Akcja Charytatywna kontynuuje pond 100-letnią tradycję działań opiekuńczych i społecznych naszego Kościoła. Zapraszamy do zapoznania się z jej projektami i planami!

  Zobacz więcej

Wzmacniaj się w łasce, która jest w Chrystusie Jezusie, a co słyszałeś ode mnie wobec wielu świadków, to przekaż ludziom godnym zaufania, którzy będą zdolni i innych nauczać” (2 Tym. 2, 1-2)

Grupa docelowa:

Kurs jest skierowany do osób, które obecnie pełnią już funkcje przywódcze w Kościele Chrześcijan Baptystów, ale nie mają przygotowania seminaryjnego i potrzebują wyposażenia w praktyczne narzędzia do prowadzenia skutecznej służby. W chwili obecnej kilkanaście zborów baptystycznych w Polsce nie ma pastora. Do udziału w kursie są więc zaproszeni przełożeni zborów, diakoni, misjonarze, jak też inni aktywni w służbie członkowie zborów.

Przedmioty będą ujęte w czterech głównych zagadnieniach:

 1. Ewangelizacja i misja – jak prowadzić efektywne działania ewangelizacyjno-misyjne.
 2. Nabożeństwo – zarys homiletyki, planowanie nabożeństw i cyklów kazań, muzyka i inne tematy zw. z nabożeństwem.
 3. Diakonia – jak przygotowywać i wprowadzać członków Zboru do praktycznej służby.
 4. Edukacja – jak organizować i prowadzić edukację biblijną w Zborze dla wszystkich grup wiekowych.

Szczegóły:

Kurs rozpocznie się w październiku 2011 r. Będzie trwał 2 lata i składał się z 10 zjazdów (5 w pierwszym roku i 5 w drugim). Każdy zjazd będzie poświęcony jednemu głównemu zagadnieniu. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych pastorów lub wykładowców. Każdy zjazd będzie się rozpoczynał w piątek rano, a kończył w sobotę obiadem, przy czym można przyjechać już w czwartek wieczorem i przenocować w Ośrodku w Radości. Każdy dzień zjazdu będą otwierały poranne społeczności, podczas których uczestnicy kursu będą mieli możliwość wspólnego usługiwania. W piątkowy wieczór odbędzie się społeczność ze świadectwami, podczas której słowem będzie usługiwał pastor Henryk Skrzypkowski. Każdy przedmiot będzie wymagał lektury zadanych książek, co będzie weryfikowane testem. W ramach kursu planowane są wspólne przedsięwzięcia misyjne w zborach uczestników kursu. Dla zainteresowanych osób wybrane przedmioty kursu zostaną zaliczone przez Seminarium na poczet dalszych studiów.

Koszt:

Koszt udziału w 2-letnim kursie dla jednego uczestnika wynosi:

 • 1450 zł (z pełnym wyżywieniem i zakwaterowaniem, osoby pracujące)
 • 950 zł (z pełnym wyżywieniem i zakwaterowaniem, studenci i bezrobotni)
 • 300 zł (bez wyżywienia i zakwaterowania)

Można też dokonywać wpłat wysokości 145 zł / 95 zł odrębnie za każdy zjazd, przy czym cena za pojedynczy zjazd może ulec zmianie.

Małżeństwa studenckie płacą tylko za jedną osobę.

Po dwóch zjazdach będzie można ubiegać się o dofinansowanie (stypendium).

Dojazd jest realizowany przez uczestników kursu we własnym zakresie.

Informacje i zapisy:

Koordynatorem kursu jest pastor Paweł Kugler. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Osoby zainteresowane udziałem w kursie proszę o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie na powyższy adres.

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w kursie!

Prezbiter Gustaw Cieślar, Kierownik IRK

 • Służba Kobiet

  „Bycie kobietą nie czyni ze mnie chrześcijanki innego rodzaju, lecz bycie chrześcijanką czyni ze mnie inny rodzaj kobiety.” - E. Elliot. Już wkrótce zapraszamy do sekcji poświęconej Służbie Kobiet w naszym Kościele.

  Zapraszamy wkrótce

 • Służba Katechetyczna,
  Duszpasterstwo Młodzieży

  Młode pokolenie jest ważną częścią naszego Kościoła. Chcemy podkreślać rolę Boga w ich życiu i przybliżać je do Chrystusa od najmłodszych lat.

  Zapraszamy wkrótce

 • Wyższe Baptystyczne Seminarium Teologiczne

  Wyższe Baptystyczne Seminarium Teologiczne w Warszawie (WBST) jest wyższą uczelnią naszego Kościoła, stawiającą sobie za cel wszechstronne przygotowanie wyznawców Jezusa Chrystusa do służby chrześcijańskiej.

  Zobacz więcej

 • Wydawnictwo "Słowo Prawdy"

  Wydawnictwo "Słowo Prawdy" istnieje na rynku od 1925 roku i nieprzerwanie publikuje miesięcznik pod tą samą nazwą oraz książki, których celem jest lepsze poznanie Boga, zrozumienie Jego istoty, a także rozwijanie się w swej wierze i ciągłe doskonalenie.

  Zobacz więcej

110

Kościół Chrześcijan Baptystów to ponad 110 wspólnot w całym kraju. Dołącz do nas!


Chrystus
Biblia
Nowe życie

O co chodzi baptystom?

Poznaj siedem wartości, którymi się kierujemy.
Więcej

Kim jesteśmy

Poznaj bliżej nasz Kościół
Wkrótce

Nasza historia

Sprawdź skąd pochodzimy i jaka jest nasza historia w Polsce i na świecie.
Sprawdź