Uwaga To tymczasowa wersja strony Baptysci.PL. Wkrótce premiera serwisu w pełnej odsłonie. Przepraszamy za niedogodności.

Rusza Instytut Rozwoju Kościoła

Wzmacniaj się w łasce, która jest w Chrystusie Jezusie, a co słyszałeś ode mnie wobec wielu świadków, to przekaż ludziom godnym zaufania, którzy będą zdolni i innych nauczać” (2 Tym. 2, 1-2)

Grupa docelowa:

Kurs jest skierowany do osób, które obecnie pełnią już funkcje przywódcze w Kościele Chrześcijan Baptystów, ale nie mają przygotowania seminaryjnego i potrzebują wyposażenia w praktyczne narzędzia do prowadzenia skutecznej służby. W chwili obecnej kilkanaście zborów baptystycznych w Polsce nie ma pastora. Do udziału w kursie są więc zaproszeni przełożeni zborów, diakoni, misjonarze, jak też inni aktywni w służbie członkowie zborów.

Przedmioty będą ujęte w czterech głównych zagadnieniach:

  1. Ewangelizacja i misja – jak prowadzić efektywne działania ewangelizacyjno-misyjne.
  2. Nabożeństwo – zarys homiletyki, planowanie nabożeństw i cyklów kazań, muzyka i inne tematy zw. z nabożeństwem.
  3. Diakonia – jak przygotowywać i wprowadzać członków Zboru do praktycznej służby.
  4. Edukacja – jak organizować i prowadzić edukację biblijną w Zborze dla wszystkich grup wiekowych.

Szczegóły:

Kurs rozpocznie się w październiku 2011 r. Będzie trwał 2 lata i składał się z 10 zjazdów (5 w pierwszym roku i 5 w drugim). Każdy zjazd będzie poświęcony jednemu głównemu zagadnieniu. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych pastorów lub wykładowców. Każdy zjazd będzie się rozpoczynał w piątek rano, a kończył w sobotę obiadem, przy czym można przyjechać już w czwartek wieczorem i przenocować w Ośrodku w Radości. Każdy dzień zjazdu będą otwierały poranne społeczności, podczas których uczestnicy kursu będą mieli możliwość wspólnego usługiwania. W piątkowy wieczór odbędzie się społeczność ze świadectwami, podczas której słowem będzie usługiwał pastor Henryk Skrzypkowski. Każdy przedmiot będzie wymagał lektury zadanych książek, co będzie weryfikowane testem. W ramach kursu planowane są wspólne przedsięwzięcia misyjne w zborach uczestników kursu. Dla zainteresowanych osób wybrane przedmioty kursu zostaną zaliczone przez Seminarium na poczet dalszych studiów.

Koszt:

Koszt udziału w 2-letnim kursie dla jednego uczestnika wynosi:

  • 1450 zł (z pełnym wyżywieniem i zakwaterowaniem, osoby pracujące)
  • 950 zł (z pełnym wyżywieniem i zakwaterowaniem, studenci i bezrobotni)
  • 300 zł (bez wyżywienia i zakwaterowania)

Można też dokonywać wpłat wysokości 145 zł / 95 zł odrębnie za każdy zjazd, przy czym cena za pojedynczy zjazd może ulec zmianie.

Małżeństwa studenckie płacą tylko za jedną osobę.

Po dwóch zjazdach będzie można ubiegać się o dofinansowanie (stypendium).

Dojazd jest realizowany przez uczestników kursu we własnym zakresie.

Informacje i zapisy:

Koordynatorem kursu jest pastor Paweł Kugler. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Osoby zainteresowane udziałem w kursie proszę o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie na powyższy adres.

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w kursie!

Prezbiter Gustaw Cieślar, Kierownik IRK